Mitä deittipalveluja suomessa käytetään? Onko miehillä ja naisilla suosikkeja?

Anonyymi

Joo sattui tuossa toista threadia lukiessa mieleen että mitähän palveluja Suomessa oikeasti käytetään? Onhan noita maailmalla aika monta mutta riittääkö suomessa paljon käyttöä muille kun Tinderille ja kotimaisille? Okcupidia näytettiin myös suositeltavan.

Hinge, Bumble ja plenty of fish kuulee kansainvälisissä keskuteluissa mainittavan mutta enpä ole huomannut näitä kenenkään edes mainitsevan.

Kaippa näistäkin nettihaulla tietoa löytäisi mutta mielenkiintoista kuulla mitä palstalaiset sanovat.

8

999

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miehet käyttää sellaisia josta saa rahalla seksiä. Kumppania netistä ei kannata etsi koska naiset todella nirsoja ja pinnallisia. Eivät naiset halua tavata normaaleja miehiä joten miehet käyttää palveluita jossa ostetaan seksiä.

    • Nyt tuntuu siltä, että tämä sivusto saa olla ainoa, johon joskus kirjoitan; tosin kokemuksia miltään sivustoilta ei ole. En vaan halua ryhtyä käymään läpi eri ihmisiä, vaan ajattelen niin, että jos yhteys löytyy henkisesti, niin lähtökohta on silloin parempi. Vaikka toinen miellyttäisikin silmää, niin se ei itsessään johda kovinkaan pitkälle.
      Avioeron jälkeen olen valmis jatkamaan yksinkin...näin on varmaan paljon parempi kuin etsiä jotain, joka ei löydy ja pettyä kerta toisensa jälkeen. Mutta ehkä elämä jossain vaiheessa yllättää :)

    • Anonyymi

      Bumble on parempi kuin Tinder. Tinder voittaa käyttäjämäärissä, mutta siitäkään ei ole iloa, kun nykyään uudistuksen jälkeen kaikille tulee ilmasessa versiossa lähinnä muutamia samoja ja sellaisia jotka ruksaa.

      Bumble ei tyrkytä jatkuvasti maksamaan eikä mainoksia.

    • Anonyymi

      Miksi olla kuukausikaupalla Tinderissä jos siellä ei tapahdu mitään. Kuulemma kotimainen Valo suosiossa. En sit tiedä onko mainospuhe.

      Bumble tosi suosittu monissa maissa, Suomessa vasta kasvamassa.

    • Anonyymi

      Se B:llä alkava.

    • Anonyymi

      Jep parasta kokeilla. E-kontaktia en suosittele. Ihan rahastusta!

      • Anonyymi

        Samaa koskee Be2:sta. Täysin kuollut, kallis ja vaikea irtisanoa.


    • Anonyymi

      Mies ja suosikkini on Bumble.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      113
      759
    2. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      685
    3. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      19
      680
    4. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      32
      629
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      38
      557
    6. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      63
      526
    7. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      34
      525
    8. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      50
      519
    9. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      70
      504
    10. Mitä haluaisit

      Sanoa itsellesi juuri nyt?
      Ikävä
      63
      491
    Aihe