Matkailu--

Anonyymi

Milloin niitä lämpimiä autotalleja tai autohalleja matkailukohteisiin rakennetaan, erityisesti kovilla pakkasilla autot varmemmin käynistyvät ja muutenki kivempaa?

Jossain kohteessa, jossain päin Suomea oli lomakohteessa kerrostalo jossa oli autohallissa paikka? Sellaisia nykyaikana luulisi ihmiset haluavan enemmän talvimatkailussa?

Joskus matkailtiin sateisena kesänä jossain telttailen, ajateltiin majoittua alueelle jossa oli paljon erikokoisia majoituskohteita. Missään ei kaiketi ollut autotallia, jossa olisi voinut pitää auton ikkunat yön yli auki, kuivata teltta, kuivata vaatteita ja muuta jota ei viitsi kuljetella sisätiloihin (ei ainakaan hotellihuoneeseen asti. Matkailu kun on kivempaa kun vähemmän menee aikaa tavaoiden siirtelyyn.

9

229

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pysy kotonasi näin korona aikana. Vai pitäisi sulle rakentaa lämpimät autotallit. Pystytä teltta kotonasi olohuoneeseen ja vie autosi lähimpään lämpimään autohalliin. Siellä autossasi käy välillä nukkumassa ikkunat avoinna. Säästät eurojasi, luontoa, etkä levitä mahdollista koronaavirustasi muihin ihmisiin.

      • Anonyymi

        Heh, on ne juntit vaan niin juntteja.


    • Anonyymi

      Niitä alkaa kärähtelemään, ensimmäinen paloi jo.

    • Anonyymi

      sähkökoslat pittää jättää talaveks sisäle, hyytyy muute pakkasiin

      • Anonyymi

        Jaa, että talaveks sisäle.


    • Anonyymi

      Melkoinen slummikylä on Levi. Jotkut nauttii luonnosta mememttä luontoon. Mikäpä siinä. Pysyttelen etelämmässä, jossa auto käynnistyy lämmittämättä.

      • Anonyymi

        Ei tii'ä, siks' pä kyssyy saiko matkailuala niitä korona avustuksii, joil' jost' vaan kul' ett' kuuluis' käyttää toiminnan kehittämiseen?
        Miks' autotallit tai hallit on lapi' matkail' alall' kui' jokkii ongelma, niit' mual' ki vähä. Kyl' kakt' moni tiet', ettei usill' autoill' käynist' onkelmi jur' ole jätyy siin pienelmil' säillä "liru mootor mennä rikki, sähkö-ikkuna kone hajal', on niitä ikä-ihmissi joit' otetaa mukaa reissuil' joill' lämmin on turvallisuuta.


      • Anonyymi

        Joo en ole itsekään joutunut ikinä raaputtaamaan auton laseja tai istumaan jääkylmään autoon. Autot mahtuu taliin ja työpaikat on tarjonut aina yhtenä etuna lämpöisen paikan autolle tai
        m-pyörälle. Varustelutasot vaihtelee noissa pohjoisen vuokramökeissä, mutta ihmeen harvasta talli löytyy.


    • Anonyymi

      Nythän siellä Levillä olis ollu lämmin varasto sinunki autolle, kun sattui se tulipalo.
      Olis se sinunki kosla ainaki yhen kerran lämmenny kunnolla, ku olisit hoksannu viiä sen sinne varastorakennukshen joka paloi maan tasalle mennä viikonloppuna.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      183
      6490
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      93
      5402
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      15
      3756
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      123
      3387
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      212
      3159
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      76
      2358
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2108
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      45
      1684
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1676
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      98
      1356
    Aihe