Näin tehtiin Rovaniemellä mites Torniossa? Olisiko Mestarin joukkoihin loikkaajia jo olevaisissa kokouspalkkioiden nostajista. Hankaliksi koetut keskustapuolueen edustajat kaiketi. Juusohöylätäänköhän heitä säästöjen malliin. Nyt on oikea aika loikata SDP:hen tai sitten ei.
Sammakkoloikkaus puolueesta toiseen
10
60
Vastaukset
- Anonyymi
Trump hän loikkaa.
- Anonyymi
Olen sammakko kauhea rummakko ja loikkaan.
- Anonyymi
Katso kenguru lokkaa vai mikä guru se oli. Trumpismi ja persusmi vai mikä se oli.
- Anonyymi
Rkp:h,,,en kun loikkaa on oltava tulkki mukana.
- Anonyymi
joo trump
- Anonyymi
Missä on siniset loikkarit nyt puoluekartalla. Kannattaako loikata jos on ammattipolitiikka ja tulot sen varassa. Tuli monta naamasinisenä loikkaria.
- Anonyymi
Joopajoo voi sitä loikkia puolueen sisälläkin vasemmalta oikealle ei keskelle kukaan ei niin kiero loikkari ole.
- Anonyymi
Niin linja-autoasemaa tarvittaisiin on koronaa ulkomailla.
- Anonyymi
Skp taas tulossa kehiin ei ko loikkaamaan
- Anonyymi
Sinisiin ei vissiin loikkaamista.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2453323Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3602970Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,171985Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.791848Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e641775Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591652MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131543- 1231483
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4841413Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11404