onneksi maanantaina saa laittaa ansiosidonnaisen hakemuksen sisään niin ei tarvitse kauaa rahattomana olla.
Vittu kun ei pysty lopettamaan pelaamista, kohta tulee viisi vuotta täyteen tuhoisaa pelaamista ja pahaa riippuvuutta, arviolta noin 70 tonnia mennyt ja lähes 30 tonnia oli ulosotossa, jotka onneksi sain maksettua. Ja viattomasta kolmenkympin kimpasta kaverin kanssa kaverin pelitililtä paffilla se lähti se lumipallo vierimään. Heti tuli voittoa monta sataa ja koukussa olin siltä istumalta ja sillä tiellä ollaan erittäin vahvasti edelleen. On siinä jumalauta twin spin pyörinyt.
Rahat on pelatunna taas kerran
Anonyymi
1
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä se loppuisi kun sossutuet lopetettaisiin. Tämän maan liian hyvä sosiaaliturva mahdollistaa ongelmien jatkumisen. Addiktioita lähdetään hoitamaan vasta pakon edessä eli kun ei ole enää rahaa, kukaan ei lainaa ja jää kiinni rikoksista, joita on tehnyt rahan takia. Valitettavasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site996114Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto605091SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun584217SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963809Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost103576Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1143120SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502523Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352449Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat632206Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val221551