Nyt hieman harmittaa, sillä hiihtolomaretkemme Mafridin keskustaan on vaarassa peruuntua, sillä Madridin Barajasin lentokenttä on suljettu.
Kuinka nyt käy koiravaljakkoajelumme?
(hihitystä)
Hitsin puikulat sentään
1
66
Vastaukset
- Anonyymi
Sitä tämä ilmaston lämpeneminen aiheuttaa, pakkasmyrskyjä Madridissa. Ja lumikaaosta.
Mutta jooh, anteeksi, en usko että häiritsee, kun aina mainitsen omasta aika hauskasta surrealisestakin 3d-pelistäni, hieman olen nyt ajatusten lepotauolla, mutta tämä kummitusmainen pyöriväpää, pyörii järjettömän suuressa labyrintissa ja kun näkee itsesi hyökkää kimppuun sen silmät muuttuvat täysin mustiksi ja se ääniefektinä kirkaisee villisti ja hyökkää täyttä vauhtia kimppuusi... surrealistinen ja pelottavakin Covid 3D - The Sneezer, peli :)
MUTTA: erikoinen juttu, en mistä tuollainen on tullut, itselläni oli unessa, mysteerillinen paikka jonkun junaradan vieressä jossa on myös silta, siis aivan todellisessa elämässä, sitten näin vastaavan paikan johon oli joku valkoisella spray-maalilla kirjoittanut viestin, vähän kuin jostain 12-apinaa elokuvasta, viesti isolla rämässä ladossa: 2021 ja hymynaama... kammottavaa :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523476Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512432- 1211247
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151220Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101119Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per55979- 46904
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019900- 40815
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202731