On niin paljon sinkkunaisia

Anonyymi

Mutta liian vähän kunnollisia sinkkumiehiä että naiset joutuu olemaan sinkkuna. Pitäisikö naisten lähteä ulkomailta hakemaan miestä. Espanjassa ja italiassa on kuulemma komeita miehiä paljon jotka osaavat naisista huolehtia.

15

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No kyllähän tuo kannattas jo ihan ilmastonki takia, pienet viatki muuttuu hyveiksi, kun aurinko paistaa.

    • Anonyymi

      Suomessa on jo paljon ulkomaalaisia miehiä.

      • Anonyymi

        Ja kuinkas paljon niissä on sun mielestäs kunnollisia?


    • Anonyymi

      Rukku miehiä on ihan liikaa. Se on huono asia kansanterveydelle.

    • Niin tai ottaa kivan tyttöystävän, jos vaan taipumusta on toiseenkin suuntaan. Jättää ne rutku-ukot rutkuttamaan. :)

      • Tekee siis Shirlyt ja Sannit.


      • Mieluummin sitä katseleekin kahta kaunista naista yhdessä.


      • JanK
        Palstakamu kirjoitti:

        Mieluummin sitä katseleekin kahta kaunista naista yhdessä.

        Niin tai ainakin yhtä kaunista, jos multa kysytään. ;}


    • Anonyymi

      Tässä on joku tilastoharha. Kunnollisia sinkkunaisia taitaa olla vähän tarjolla kunnollisille sinkkumiehille.

      • Anonyymi

        Tai molempia on, mutta käsitykset kunnollisesta vastapuolesta eivät kohtaa.


    • Mikä ettei. Ruoho on vihreämpää aidan toisella puolella. Kaunis Aasialainen neito olisi poikaa. He kun ovat ylimaallisen kauniita ja hyvätapaisia, toisin kuin suomalakset vastaavat.

      • *suomalaiset. Tässähän menee jo ihan sanat sekaisin pelkästä ajatuksesta.


    • Anonyymi

      Oikeat ihmiset ei helposti kohtaa toisiaan, siinä se ongelma on ja toinen on miesten pelko tehdä aloitteita ja puhua.

    • Anonyymi

      Minun mielestä naiset ei ole kunnollisia. Naiset on tylyjä ja niillä on kamala luonne. 30 vuoden aikana en ole tavannut yhtään kilttiä naista.

    • Anonyymi

      Moni mies otttaa joskus muutaman oluen ja grillaa makkaraa vaikka se ei olisi luomu-vege-mallia. Eivätkä käy oopperassa ja teatterissakin vain harvoin. On se järkyttävää millaisten junttien joukosta sivistynyt suomalainen nainen joutuu seuraa seulomaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      147
      10823
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5170
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2373
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      29
      2073
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1671
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1492
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      29
      1194
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1146
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      915
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      862
    Aihe