Vastustan SETAA

Anonyymi

Rakastan opetustyötä, ja nyt on erityisen ihanaa olla erilainen: minä olen nainen,, en vain ihminen. Näen opetusryhmässä tyttöjä ja poikia, joista en sijaisena tiedä sen enempää. Vastavuoroisuus opetustilanteessa alkaa esittelystä, ja joku saattaa haluta kertoa olevansa esimerkiksi pakolainen. Samoin voi ilmaantua muita tarkennuksia oppilaiden identiteetteihin, jotka yhden päivän sijaisuudessa ovat sinänsä toisarvoisia. Tehtävänihän on antaa luokalle työskentelyohjeet, joka usein tarkoittaa monistepinon jakoa. Työ on ihanaa, kun voi vaikuttaa yhteishenkeä ja opiskelu myönteisen ilmapiirin, minä kun hallitsen tarvittavan ryhmäkurin.
SETA ei Luojan(tuttavani) kiitos ole työnantajani eikä siitä sellaista tule.

5

179

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Valtion laitos taitaa olla työnantajasi. Lienee jokin ministeriö tai Ely? Käskeekö siellä joku pölvästien pölvästi kirjoitella tämmöstä skeidaa nettiin päivästä toiseen?

    • Anonyymi

      Kaupungilla/valtiolla/EU-ministeriöllä paikka taas auki tuttuun tapaan kuten joka ikinen kerta tähän aikaan vuodesta joka vuosi?

    • Anonyymi

      Sinun pitää pestä kädet ennen kuin vastaat viestiini.

      Mitä tarkoitat? Miten Seta liittyy opettajan työhön?

      • Anonyymi

        Valtio/Iss/Op hakee taas rekrytoitavaa?


    • Anonyymi

      Vakoojagay taas jumittaa jossain vanhassa..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      130
      1264
    2. 73
      1213
    3. Carunan hinnat

      Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun
      Maailman menoa
      99
      978
    4. Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit

      ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka
      Ikävä
      50
      905
    5. Koetko vielä et

      Olen elämäsi rakkaus?
      Ikävä
      78
      822
    6. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      45
      791
    7. Kunnan päätie ja sen lähialueet

      Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la
      Hyrynsalmi
      40
      778
    8. Oletko tullut siihen

      Tulokseen ettet saa minua
      Ikävä
      67
      663
    9. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      113
      624
    10. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      39
      546
    Aihe