Miksi on kelkkareitit huonolla hoidolla? Salla yrittää olla joku kelkkailun mekka ja ei viitsitä edes reittejä lanata vaikka kuinka kelkkailijat pyytää. Siirtyy nämäkin pian muihin maisemiin.
Sallan kelkkareittejä ei hoideta.
9
797
Vastaukset
- Anonyymi
Joku tympiintynyt ulkopaikkakuntalainen kelkkailija oli jo lainannut lainaa kunnalta ja vetänyt reittejä itse. On se kumma, että tämä ei hoidu. Eikö tästä hommasta nyt jollekin makseta?
- Anonyymi
Vitunlaillako lanaa ku ei oo lunta, se on yhtä tyhyjän kans ku ryyppäis vettä pierun kans
- Anonyymi
Kelkathan on tehty maastokelpoisiksi niidenhän pitäisi kulkea hangessakin. Joutavanpäiväistä leikkimistä aikuisilta miehiltä tärkeämpiäkin rahanreikiä kyllä on.
Tiet auki että vanhukset pääsevät kauppaan, ja terveyskeskukseen.- Anonyymi
Koittakaa ny tajuta, että kelkkailijat tuo rahaa. Vievät rahansa muualle jos ei Sallassa hommat pelitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Koittakaa ny tajuta, että kelkkailijat tuo rahaa. Vievät rahansa muualle jos ei Sallassa hommat pelitä.
Menkööt ajamaan sinne missä on hyvät kelkkareitit eli missä asuvat.
- Anonyymi
Puhutaanko nyt moottorikelkkailusta vai potkukelkkailusta? Potkukelkalla pääsee varmasti hyvin kylänraitilla.
- Anonyymi
On todella surkealla mallilla Sallan kelkkareitit. Etelän hiihtolomat on alkaneet ja kelkkareitit retuperällä. Kannattaako sinne mitään puistoja perustaa, kun ei hoideta olemassa oleviakaan reittejä.
- Anonyymi
Ala hiihtää.
- Anonyymi
Soi soi, puistossa ei kelkkailla siis lisää puistoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse924706Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133892Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2023758Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.882169Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751951Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791318- 1301202
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1591173- 531075
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30924