Naiset ja homot kulkevat rätti naamalla.
Kovat miehet eivät käytä maskeja
Anonyymi
2068
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Mitä olen tuolla kaupungilla kattonut, niin useimmiten maskitta kulkevat ovat teinejä.
Ehkä he ovat sitten niitä "kovia miehiä". Tytötkin.
Kovikset ei käytä mitään, eikä sopeudu yhteiskuntaan. He kuolevat nuorina ja köyhinä.
>Simiti<
Tinderissä naiset tykkäävät käyttää maskia koska silloin tulee sielun peilit esiin eikä tarvitse meikata naaman alaosaa.
Idiootit ja narsistit on ainakin todella helppo bongata kaupoissa. Yleensä kulkevat naama punaisena, kun itsekin tajuavat typeryytensä ja kusipäisyytensä. Taudinkylväjät ja luuserit. Suomen suurin ongelma tällä hetkellä. Ihmisroskaa.
Ei ole pakko käyttää. On jokaisen oma asia käyttääkö vai ei.
Ei tosiaankaan ole. jos tartuttaa muita.
Annettakoon heille anteeksi. Kun on lusikalla annettu, ei voi kauhalla ottaa. Eivät tietenkään ymmärrä omaa tilaansa, ellei älykkäämpi sitä heille sano.
Ei siellä taida paljon muut maskitta kulkea kuin raksauskot.
Persut, tuo suomalaisten heikompi aines, ei suostu maskia käyttämään, koska meeestaari ei ole siihen kehoittanut!
>simiti<
Kovat miehet eivät myöskään käytä housuja eivätkä hattuja, eivät kesällä eivätkä talvella, olivat sitten Suomessa tai vaikka Thaimaassa.
Ano turtiaiset...👎
No, muistakaa nyt kuitenkin, että on terveydellisiä syitä olemassa, miksi ei voi käyttää maskeja.
Onhan tuo nyt selvä ettei kaikki viiti pitää maskia lievän taudin takia joka voi olla helvetti vieköön oireeton. Tauti. OIREETON. KELATKAA. ZIKI ZIKI. JOKO RAKSUTTAA.
Oireetonta ebolaa ja syöpää ei ole, ne ovat esimerkkejä oikeasta, vakavasta taudista. Tämä korona on vain hyväksi havaittu massojenkontrollointikeino.
Onhan se tietty kiva loisia etätyössä. Läskit löllyy kun läskit löhöää etätyössä. Etätöiden tekijät=loisia.
Anohan tuon suuntaista on julistanut ja haukkunut kansanedustajat, jotka eivät käytä.
Koviksilla on tapana kuolla nuorena joko viinaan, huumeisiin, väkivaltaan, onnettomuuksissa tai ihan vain omaa tyhmyyttään. Koronaan on Suomessa kuollut enemmän miehiä kuin naisia.
Tulisipa jo sellainen virus joka räjäyttää kaikki sen saaneet verisesti palaksiksi jonkin ajan kuluttua, kuten elokuvassa: Spontaneous, spontaani kappaleiksi räjähtäminen sisältä päin, ei auttaisi mikään rokote.
Ei voisi sairastaa lievänä oireettomana, aina räjähtäisi palasiksi.
Jännä kun pauke vain kuuluisi kaupunkilla vähän väliä kun joku ihminen poksahtaisi ja veriläiskiä kadut täynnä heheheh :D Hyvä pelin idea jee :D
Ammennankin tuostakin ideasta jotain omaan viruspeliini Covid 3D - The Sneezer, räjähtäviä juttuja ja valkoinen laattalattia tai luminen maasto jossa seikkailee ja lumi värjäytyy aina kun joku poksahtaa... nyt ollut testausaikaa erilaisilla laitteilla jotta toimii hyvin ja ideoiden odotteluaikaa tuon suhteen, harrastehan tuo on, ei ole deadlinea.
Minä kyllä käytän aina olioiden kanssa käymissiä... loppuu maskirahat.... ja käsidesi miten siihen vastaa valtionvarainministeriö: pitäääkö käsideseille ja maskeillantaa miljarditukia jälleen?
joka otttaa rokoteen niin oma asiansa ottaako vai, kuten Sauli Niinistö otti "valerokotteen".