Kaveri ilkeä

Anonyymi

Mikähän kaverilla on kun aina kun viestitellään niin hän on niin kuin kaveri ja sitten livenä nähdään ja minulla on muita kavereita mukanani niin hän alkaa puhumaan kaikkea asioita mitä olen mokannut/tehnyt väärin ja muutenki niin sanotusti puhuu paskaa ja nauraa, Mutta kun yksin sen kanssa olen niin se menee tai jos viestitellään.

11

713

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minullakin on ollut tuollaisia, että ihminen on erilainen negatiivisessa mielessä, jos on muita läsnä. Ihmettelin myös joidenkin ihmisten tuollaista käytöstä etenkin nuorena aikuisena. Lapsellista ja ylimielistä. Se ihminenhän halveksii, jos se noin käyttäytyy. Kannattaa tuollaisessa tilanteessa nostaa jalkaa ja päästää pitkä pieru ja katsoa, miten se henkilö käyttäytyy. Sen jälkeen kannattaa selittää, miksi päästi sen pierun ja että tulee tekemään sen jatkossa joka kerta, jos huomaa samanlaisen halveksivan käytöksen. Se on ikään kuin sellainen varoitussignaali, että nyt on raja ylitetty. ;D

    • Anonyymi

      Ei se ole kuule kaveri eikä ystävä. Se pelaa vain siksi, kun sillä ei ole muuta peliä. Olet vain nappula tyhjän täytteeksi.

    • Anonyymi

      No heivaa tuommonen, eikö tuo nyt oo jo melkosta masokismia.

    • Anonyymi

      Vähennä someyhteydet tuon idiootin (jota kutsut kaveriksi) kanssa. Se on täydellisen ala-arvoista moskaa sisältäpäin joka pursuaa ulos muiden läsnäollessa.
      Vain, ole hyvä, poista se kaverilistaltasi, se saa liian paljon pahaa aikaan.

    • Anonyymi

      Se käyttää sinua oman statuksen pönkittämiseen, jotta sun kaverit ottais sen sun sijaan. Tai sitten se yrittää ajaa sun kaverit pois, jotta voi omia sut täysin. Ei kannata olla tekemisissä sen kanssa.

      • Anonyymi

        Olen samaa mieltä siitä, että ky. kaveri yrittää omia aloittajaa itselleen ja pönkittää aloittajan kautta omanarvontunnettaan. Aloittajan kantti jos kestää, hän voisi seuraavalla haukkumiskerralla kysyä "Mitä uskot voittavasi minun haukkumisella?"


    • Anonyymi

      Enpä olis tuollaisen ihmisen kaveri.

    • Anonyymi

      Tuollaisen kaverin käytös on todella lapsellista. Minkä ikäisiä ap ja kaveri on? Mutta käytös kertoo että ystäväsi ei arvosta sinua, ja on halveksuva sinua kohtaan. kertoo ehkä hänesta sen verran että ei ole hyvä kaveri jätä tuommoiset omiin oloihinsa!

      Teinit nyt tekevät tuota paljon, oman egonsa pönkittämiseen. Uskotellaan toisille omaa paremmuuttaan toista lyttäämällä. Usein tilanteessa jossa on uusia tuttavuuksia ja koetaan olo epävarmaksi tai huonoksi ja pyritään kyseisillä liikkeillä poistaa tätä alemmuuskompleksia. Jos ollaan jo 20 paremmalla puolella ja kaveri käyttäytyy noin niin sinuna en stressaantuisi, itse kokisin todella pahan cringe kohtauksen jos joku käyttäytyisi ystäväänsä kohtaan noin. Jokainen fiksu aikuinen osaa lukea tuommoista käytöstä ja yhdistää sen kateudeksi tai katkeruudeksi. Kenelläkään hyvällä itsetunnolla varustetulla ihmisellä ei ole tarvettä kieroilla kavereistaan tunteaakseen itsensä hyväksi. Ota etäisyyttä.

    • Anonyymi

      Tai entä jos se yrittää karkottaa toiset pois ja on varma teidän yhteisestä tulevaisuudesta kun 'uskoutuu' sinulle kahden kesken. Syitä voi olla monia, kannattais mainita asiasta jos uskaltaa tai on halua. Itse huomasin ajat sitten että siskoni ( 40 ) puhuu pahaa ja ehkä naureskelee kavereistaan kun poistuvat paikalta . Nyt minä olen ollut se viallinen yksilö ilmeisesti koronan takia kun ei ole voinut olla toisten kanssa tekemisissä.

      • Anonyymi

        Lisään vielä että on meidän vanhemmistakin puhunut yhdellä tai muutamalla lauseella hämmästyttävän pahasti , lipsauttanut kuten 'sama vaikka ... ' ....kuolisi ? Jokin tilapäinen luonnevikakin voi olla ja narsistisia piirteitä, äiti ihmiselläkin.


    • Anonyymi

      Myrkyllisiä ihmissuhteita on kaikenlaisia. Parempi jättää pskakasat omaan arvoonsa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sinä näet

      kun katsot peiliin?
      Ikävä
      120
      1681
    2. Se helpottaisi oloa jos

      Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin
      Ikävä
      88
      1437
    3. NO NIIN !!!

      Totuus Ukrainan sodan todellisista ja oikeista juurisyistä alkaa nyt näköjään paljastua lopultakin. https://www.youtube
      NATO
      553
      1379
    4. Palsta kysely..

      Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott
      Sinkut
      165
      1333
    5. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      123
      1238
    6. aivan mieletön ikävä

      paha olo 😥🫣 kaipaan sua 😔💔
      Ikävä
      42
      1201
    7. Trumpin hallinto hiljentää mediaa USA:ssa

      Tuo paskahallinto on sananvapauden vihollinen, vaikka Vancen idiootilla oli otsaa syyttää eurooppalaisia sananvapauden p
      Maailman menoa
      303
      1185
    8. Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa

      Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.
      Ikävä
      61
      1112
    9. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      66
      1109
    10. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      22
      1076
    Aihe