Kaveri ilkeä

Anonyymi

Mikähän kaverilla on kun aina kun viestitellään niin hän on niin kuin kaveri ja sitten livenä nähdään ja minulla on muita kavereita mukanani niin hän alkaa puhumaan kaikkea asioita mitä olen mokannut/tehnyt väärin ja muutenki niin sanotusti puhuu paskaa ja nauraa, Mutta kun yksin sen kanssa olen niin se menee tai jos viestitellään.

11

854

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minullakin on ollut tuollaisia, että ihminen on erilainen negatiivisessa mielessä, jos on muita läsnä. Ihmettelin myös joidenkin ihmisten tuollaista käytöstä etenkin nuorena aikuisena. Lapsellista ja ylimielistä. Se ihminenhän halveksii, jos se noin käyttäytyy. Kannattaa tuollaisessa tilanteessa nostaa jalkaa ja päästää pitkä pieru ja katsoa, miten se henkilö käyttäytyy. Sen jälkeen kannattaa selittää, miksi päästi sen pierun ja että tulee tekemään sen jatkossa joka kerta, jos huomaa samanlaisen halveksivan käytöksen. Se on ikään kuin sellainen varoitussignaali, että nyt on raja ylitetty. ;D

    • Anonyymi

      Ei se ole kuule kaveri eikä ystävä. Se pelaa vain siksi, kun sillä ei ole muuta peliä. Olet vain nappula tyhjän täytteeksi.

    • Anonyymi

      No heivaa tuommonen, eikö tuo nyt oo jo melkosta masokismia.

    • Anonyymi

      Vähennä someyhteydet tuon idiootin (jota kutsut kaveriksi) kanssa. Se on täydellisen ala-arvoista moskaa sisältäpäin joka pursuaa ulos muiden läsnäollessa.
      Vain, ole hyvä, poista se kaverilistaltasi, se saa liian paljon pahaa aikaan.

    • Anonyymi

      Se käyttää sinua oman statuksen pönkittämiseen, jotta sun kaverit ottais sen sun sijaan. Tai sitten se yrittää ajaa sun kaverit pois, jotta voi omia sut täysin. Ei kannata olla tekemisissä sen kanssa.

      • Anonyymi

        Olen samaa mieltä siitä, että ky. kaveri yrittää omia aloittajaa itselleen ja pönkittää aloittajan kautta omanarvontunnettaan. Aloittajan kantti jos kestää, hän voisi seuraavalla haukkumiskerralla kysyä "Mitä uskot voittavasi minun haukkumisella?"


    • Anonyymi

      Enpä olis tuollaisen ihmisen kaveri.

    • Anonyymi

      Tuollaisen kaverin käytös on todella lapsellista. Minkä ikäisiä ap ja kaveri on? Mutta käytös kertoo että ystäväsi ei arvosta sinua, ja on halveksuva sinua kohtaan. kertoo ehkä hänesta sen verran että ei ole hyvä kaveri jätä tuommoiset omiin oloihinsa!

      Teinit nyt tekevät tuota paljon, oman egonsa pönkittämiseen. Uskotellaan toisille omaa paremmuuttaan toista lyttäämällä. Usein tilanteessa jossa on uusia tuttavuuksia ja koetaan olo epävarmaksi tai huonoksi ja pyritään kyseisillä liikkeillä poistaa tätä alemmuuskompleksia. Jos ollaan jo 20 paremmalla puolella ja kaveri käyttäytyy noin niin sinuna en stressaantuisi, itse kokisin todella pahan cringe kohtauksen jos joku käyttäytyisi ystäväänsä kohtaan noin. Jokainen fiksu aikuinen osaa lukea tuommoista käytöstä ja yhdistää sen kateudeksi tai katkeruudeksi. Kenelläkään hyvällä itsetunnolla varustetulla ihmisellä ei ole tarvettä kieroilla kavereistaan tunteaakseen itsensä hyväksi. Ota etäisyyttä.

    • Anonyymi

      Tai entä jos se yrittää karkottaa toiset pois ja on varma teidän yhteisestä tulevaisuudesta kun 'uskoutuu' sinulle kahden kesken. Syitä voi olla monia, kannattais mainita asiasta jos uskaltaa tai on halua. Itse huomasin ajat sitten että siskoni ( 40 ) puhuu pahaa ja ehkä naureskelee kavereistaan kun poistuvat paikalta . Nyt minä olen ollut se viallinen yksilö ilmeisesti koronan takia kun ei ole voinut olla toisten kanssa tekemisissä.

      • Anonyymi

        Lisään vielä että on meidän vanhemmistakin puhunut yhdellä tai muutamalla lauseella hämmästyttävän pahasti , lipsauttanut kuten 'sama vaikka ... ' ....kuolisi ? Jokin tilapäinen luonnevikakin voi olla ja narsistisia piirteitä, äiti ihmiselläkin.


    • Anonyymi

      Myrkyllisiä ihmissuhteita on kaikenlaisia. Parempi jättää pskakasat omaan arvoonsa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      485
      8526
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      119
      5840
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      256
      4785
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      58
      4625
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      70
      4151
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3930
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      171
      3759
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      90
      1708
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      96
      1241
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      869
    Aihe