Kokemusta on niin Staffpointista kuin enersensestä(värväämö) . Staffpoint tarjoaa Citymarket Kankaanpäähän töitä. Ensimmäisenä päivänä perehdytys 8 h siitä otettiin 50 euroa perehdytysmaksua????what minulle ei neuvottu mitään eikä perehdytetty. Summan saa takaisin kun 100 tuntia täynnä, mutta vuoroja tarjotaan kerran kuussa???? Kusetusta. Enersensellä taas ei mitään vastuuta mistään. työntekijöiden (keikkatyö) palkka alkaa juoksemaan kun ollaan kohteessa ( ensin toimistolle) siitä ei makseta. työpäivän jälkeen takaisin toimistolle ( siitä ei makseta. Kuitenkin käytetään firman autoja ja viedään kohteeseen työvälineet ja palautetaan toimistolle...kusetusta. Millaisia kokemuksia teillä?
Vuokratyöstä ei hyvää sanottavaa
9
249
Vastaukset
- Anonyymi
Vuokratyö firma ei maksanut tuotantopalkkiota, vaikka vakkarit sai. Savo...
- Anonyymi
Staffpoint. Useita epämääräisiä asiakasyrityksiä. Perehdyttämiset aina mitä sattuu. Kaikilla jotain pielessä asenteiden kanssa. Ei mitään vastuuta kellään mistään. Kaikki pakosalla heti kun tulee ongelmia. Ei koskaan enää tuolle firmalle, eikä kyllä millekään muullekaan vuokrafirmalle. Toivottavasti kaatuvat kaikki. Ei tulisi ikävä.
- Anonyymi
Jotka eivät muualle pääse, menee tonne. Kattokaa peiliin vaan. Olette luusereita. 😆
- Anonyymi
Näitkö itsesi jo peilissä kun noin naurattaa?
Tiedoksesi, että moni kansainvälinen firma on yksinomaan ulkoistanut toimintonsa henkilöstöfirmoille, säilyttäen aikaisemmin kauttaaltaan talonsisäisissä toiminnoissa nykyään vain ylemmät toimihenkilöt. Kaikki muu ulkoistettua ja pätkätyötä.
Nauratko siis heille, keillä on olosuhteiden pakosta aivan ok vakityö vuokrafirmalla talonsisäistä vastaavalla palkalla?
- Anonyymi
Vuokrafirmat pitäisi kaikki lakkauttaa lainvoimalla ja kieltää kaikki työvoimalla keinottelu, samoin ulkomaalaisen halpatyövoiman käyttö pitää kriminalisoida.
- Anonyymi
Barona. Ei perehdyttämistä mihinkään, suoraan vain duuniin täysin vieraissa paikoissa. Pelkkää kertakeikkaa, ei mitään mahdollisuuksia määräaikaisiin hommiin. Työkaverit kaikki vittuuntuneita ja useasta eri vuokrafirmasta. Korona myötä duunit loppu kaikilta kuin seinään.
- Anonyymi
Kuulostaa siltä, ettei paljoa jääty kaipaamaan.
- Anonyymi
VMP... tyrkyttävät paskaduuneja pärstäkertoimien mukaan, eikä pätevyydet kiinnosta ketään. Väkisin vääriin hommiin vääriä tekijöitä jonotusjärjestyksessä. Palkanmaksu ok, toisin kuin varmaan monella muulla firmalla.
- Anonyymi
Jeps. Mainostavat ja tyrkyttävät firmaansa siellä missä ei pitäisi tai ei saisi. Kyseenalaista ja hämärää. Kuuluu joukkoon firmoja, jotka kiusaa tahalleen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774652- 1801957
- 1241630
- 1341202
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161121- 351056
- 78953
- 52926
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78882- 4848