Nyt kaikki järki kätheen tämän koronan kanssa, oikeasti!
Eikun lissää tartuntoja!!
7
201
Vastaukset
- Anonyymi
Miten aattelit järkeillä
- Anonyymi
Järki vai Jorma?
- Anonyymi
Ilma virran mukana kuleksii virukset, kukkaan ei ole turvassa muoilmassa? Vain Hapettomassa avaruudessa ei pöpöt kasva, eikä homosapiens selviydy siellä ilman happi putelia eli ristikäämmee sormet jotta selviämme, Jumalan armossa!
- Anonyymi
pitäskö tehä aloite tästä viruksesta haloo s hiekkalaatikolla
- Anonyymi
Mikä ihme että leviää.Kläppi joka on karanteenissa istuu salen pihala autossa ilman maskia ja äiskä on kaupassa...kyseessä ammatti-ihmiset,,,ja virus se poka leviää.
- Anonyymi
Äiti ei ole karanteenissa ja saa käydä kaupassa. Jos lapsi saa oireet, joutuu äiti karanteeniin eikä saa enää käydä kaupassa. Miten tämä on niin vaikea käsittää??
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Äiti ei ole karanteenissa ja saa käydä kaupassa. Jos lapsi saa oireet, joutuu äiti karanteeniin eikä saa enää käydä kaupassa. Miten tämä on niin vaikea käsittää??
Näinhän se on, mutta vois kait sitä loppu puhelin välttää turhia reissuja ja harrastuksissa käyntiä. Töissä ja koulussa pitää muitten käydä, mutta alle 10v lapsen ollessa karanteenissa, yksi aikuinen saa jäädä kotiin, voishan ne perheen muutkin alle kouluikäiset lapset jäädä kotiin ja jättää yhden viikon harrastukset välistä koko perhe. Kaupassakaan ja asioilla ei varmaankaan tarvi päivittäin käydä tai muu perhe kylästellä pitkin poikin kuntaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1892704Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 94989
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait241826Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies90785Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718