Snorkkelisukelluskurssi

missä voi käydä

Niin missä voisi käydä kesällä tälläisen kurssin?

4

857

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kurssi

      ei siihen mitään kurssia tarvi käydä. ne on vaan rahastusta. eikä mitään snorkkeleita. hyppäät vaan veteen ilman mitään senkummempia mittimättä ja sukellat niin kauan kuin voit. ite olen sukeltanu jo 30 vuotta.

      • Hylje

        Kävin ilmoittamassa poikani snorklauskurssille! Nauroin, kun pyysivät minuakin mukaan. Olen aiemmin sukeltanut laitteilla ja pidin hommaa pelleilynä, EN PIDÄ ENÄÄ. Kurssilla tuli hyviä peruasioita myös laitesukelluksesta, vesipelastusta ym. Kurssin lopuksi saimme kokeilla myös laitesukellusta. EI MUUTA KUIN SNORKLAILEMAAN.


    • Divers do it deeper

      on ihan mukavaa hommaa kun opettelee käyttään snorkkelia. Voit sukellella nostamatta kasvoja veden pintaan hengitystä varten. Hommaa oikea putkisnorkkeli. Ei mitään ihmeellisiä (vaarallisia) sulkija mekanismilla varustettuja. Niitä ei onneksi enää juuri tapaa. Snorkkeli täyttyy vedellä sukellettaessa ja se tyhjennetään pintaan tullessa voimakkaalla, nopealla puhalluksella. Kannattas harjoitella vaikka uimahallissa. Todennäköisesti voit saada muutaman kerran hieman vettä henkeesi, mutta tekniikan oppii kyllä aika nopeasti. Räpylöillä liikut nopeampaan ja teet pidempiä sukelluksia; kannattaa harkita jos homma todella kiinnostaa. Sitten varoitus. Elä sukella minkään laiteen alle, eläkä mihinkään missä voi olla vaarana kiinni tarttuminen. Keuhkoissa on ilmaa hyvin rajallinen määrä ja jos paniikki iskee vieläkin vähemmän. Kaveri olis hyvä olla mukana. Hauskoja "puljaus" hetkiä.

    • Hylje

      Missä sitten asustatkin, alueelta löytyy sukellusseura, johon liittymällä voit aloittaa harrastuksen. Seura antaa koulutuksen ja opastaa laitteiden hankinnassa. Seuroista saa usein myös lainata / vuokrata välineitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      579
      1184
    2. 71
      821
    3. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

      Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
      Maailman menoa
      266
      652
    4. Pitääkö minun pyytää

      Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
      Ikävä
      53
      624
    5. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

      Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
      Ikävä
      161
      612
    6. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

      Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
      Maailman menoa
      171
      611
    7. Katotaan miten jaksat tätä

      Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
      Ikävä
      84
      562
    8. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      119
      552
    9. Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!

      Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht
      Maailman menoa
      202
      519
    10. Tiedätkö mitä mies

      Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
      Ikävä
      20
      486
    Aihe