Eurolla on liikaa saarioisen roskapizzasta. Huono ruoka tekee ihmisestä masentuneen ja ylipainoisen. Pitäisi kauppiaiden tätäkin ajatella.
Kauppatori myy eurolla sontaa
Anonyymi
2051
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 51 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Asiakas sen päättää mitä ostaa! Ei kauppias tilaa sellaista mikä ei käy kaupaksi!
Itse en osta moisia pitsoja enkä muutakaan einesruokaa, kotimaista pyrin ostamaan. Avokadot sun muut kaukaa tuotut on minun osaltani julistetu pannaan.
Älä osta niin ei tarvi meuhkata täällä.
on sulla murheet.. einespitsoista juuri Saarioisten tuote on hyvä! Ei ole sellaista mössöä ja paksua, kuin Atrian. Meillä on niitä kaapissa vähintään kerran viikossa, yleensä lauantaisin, yx per penska ja kyllä tykkäävät! Ja eivät 'lihota'.
Saarioinen saa lättynsä lopettaa.
Ovat kammottavia tekeleitä.
Pieniä, kuivia mauttomia. En taatusti osta.
Ne pitäisi poistaa myynnistä.
###
RIITAN HERKUN METRIPIZZA ON SYÖTÄVÄÄ. Muutkin tuotteet ovat suomalaiseen makuun mainioita.
Todella, ei lihota!
Ne ei kelpaa edes koirille. Sorry!
Ei kai minun ole ollut koskaan niitäkään pakko ostaa. vaikka niitä siellä onkin ja niin paljon muuta, mikä ei kuulu minun ruokavalioon. Kävis valikoima muuten melko pieneksi, jos vaikka minun mukaan täytttäsi hyllyt. pari metriä kioskihyllyä riittäis.
Hyvä kun on valikoimaa kaikille.
Hyvä kun on valikoimaa, mutta kyllä ostava asiakas on kingi, äänestää jaloillaan ja kauppias ei todellakaan täytä hyllyjä sellaisella tavaralla mikä ei oikeasti mene kaupaksi.
Ei minua haittaa vaikka kauppa täynnään sitä mitä minä en osta .
Aloittaja voisi kertoa miten se häntä haittaa jos joku kantaa einepitsoja vaikka kuinka kovalla hinnalla. Jos vaikka 10 € on asiakkaan mielestä sopiva hinta ja hän haluaa tuotteen niin ok.
Tuo kauppa on täynnä muutenkin kaikkea outoa...ihme uutuustuotteita ja hinnat sen mukaiset.
Tosi jees kauppa ja näkyyhän se asiakasmäärissä. Aina riittää asiakkaita, eiköhän ne valikoimat ja henkilökunta ole tässä tapauksessa melkosen hyvällä tolalla. Olen tosi tyytyväinen asiakas.
Olet ilmeisen rahakas jos tuosta kiskurimarketista varaa kaikki ostaa! Kiitos Minimani.
Minimani on kalliimpi kuin muut kaupat. Nimi hämää vain
Tyhmät ostaa kaikkea moskaa. Eurolla saa monta banaania tai yhden pizzan. Valitsen hedelmät.
Vtun kauppa pois tuosta. Ja edullisempi S-ryhmän kauppa tai Lidl. Niin se on muuallaki.
Kaikki jotka ostaa kaupoista noita valmispizzoja ovat idiootteja.Niissä ei ole mitään hyvää.Jos on nälkä,menkää ja ostakaa kanankoipi tai siivu kaks grillikylkeä,kunnon ruokaa.Ja edullista.
Pienet halvat pitsalätyt ravintoarvoltaan huonoa ruokaa, kuraa ja lisäaineita. Lautasellinen puuroa maksaa itse laitettuna alle 10 cent ja taatusti ravitsevampaa kuin pitsat. Täysjyvähiutaleissa kuitua, hivenaineita ym hyvää ravitsemuksellisesti. Meidän lapset ja joskus me aikuisetkin syömme iltapalaksi puuroa, kauraa tai neljää viljaa, itsepoimittujen marjojen kera. Maukasta ja tervellistä.
Pitsan nakkaaminen mikroon helppoa. Tosin ei puuron keittäminenkään rakettitiedettä ole. En nuoruudessa edes tykännyt puuroista mutta nyt aikuisena lusikoituani puuroannoksen sanon usein ääneen: Olipa hyvää.
Jokainen valitkoon mitä tahtoo, mutta voi näitä asioita joskus omassa mielessä pohtia ja puntaroida.
JA TE jotka ostatte päivittäin LAPSILLENNE valmispizzoja,TE VASTA IDIOOTTEJA OLETTE,EI JUMALAUTA!
On suuri häpeä että tämmönen metsäkansa syö valmisruokaa.Se on kallista ja sontaa.Jumalauta nykyihmiset on älykääpiöitä,ostaa sontaa joka on vielä itetehtyä huonompaa ja kalliimpaa.
Hyvä kauppa! Tiskiltä saa hyvät sisäfilepihvit ja aamupalalle savulohta. Eikä ole kovin kallistakaan, ainakaan minulle. Panoahan sitä kertyy, mutta mersussa hyvät jouset!
Jos ei turrelle maistu niin parempi jättää syömättä eli Espanjan tomaatit ja kurkut!🤭🤭🤭
Jos nuo moskaruuat poistettais hyllyistä olisi nämä uusavuttomat tumpelot pulassa. Sylkeä nielisivät.
Jo on taas keksimällä keksitty ongelmia, mitkä eivät ole oikeasti ongelmia.