Hei. Oon 12.v täytän 13 vuotta ja aattelin et tollane septum ois aika siisti että ei sit kovin näy jos kasvattaisinkin jossaa vaihees pois mut tulin tänne ny kysyy että sattuuko se ny kuinka paljo ja kannattaaks sellane sit loppuje lopuks ottaa et mä kyl kestän omasta mielestä kipuu aika hyvin mul on korvakorut ja en ny tiiä miks en ottais mut tahtoisin silti vähä enemmä tietoo niistä ja jotkuu puhu et on venyttän sitä sain niist sellasen kuvan että venyy itestää mut ei kai? Kiitti jo kaikille jotka vastas:)
Kannattaako ottaa septum
Anonyymi
0
68
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun634591KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1643522Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?642893- 1492841
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492684- 241923
- 241801
- 301656
- 1741630
- 421342