Mikähän miestä vaivaa?

Mies haluaa seksiä vain takaapäin, oon yrittänyt kysyä että miksi, mutta ei oikein anna kunnon vastausta.
Mikä siihen voisi olla syynä?
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Oot varmaan sellainen ok nainen, eli et mikään kaunis...kukapa sellaista naamaa haluis kattella

Äänestä

"Ajatus takaapäin-asennosta eritoten miesten suosikkina saa kyselytutkimuksen tuloksista kuitenkin vahvistusta, sillä nimenomaan miehistä jopa 33 prosenttia oli tämän niin kutsutun doggy stylen kannalla. Naisista puolestaan 15 prosenttia kertoi pääsevänsä hekuman huipulle parhaiten juuri takaapäin-asennossa.

– Lempiasennot ovat luonnollisesti yksilöllisiä, mutta takaapäin-asennon suuri suosio saattaa johtua ensinnäkin asennon fyysisestä helppoudesta miehelle, kun käsiin ei synny rasitetta ja seksistä voi nauttia sitä myöten rennommin. Toiseksi takaapäin-asennossa näkee myös hyvin oman kumppaninsa, intiimialueet sekä penetraatioliikkeen, jotka saattavat lisätä kiihottumista, "

Eli siis sun reva on siinä miehen edessä levällään ja voi katsoa kun vehjettää sinne työntää sekä nainen tulee helposti!

Äänestä
  • Jee ja ei tarvi ottaa tunnetta niinkään mukaan panna vaan 😘

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jee ja ei tarvi ottaa tunnetta niinkään mukaan panna vaan 😘

    Harva pystyy ilman kiihottumista panemaan eikö sekin ole tunne. Se on ihan oma asiasi jos tunteettomana panet. Ei varmaan ole kovin kummoista.

    Äänestä

Entinen mies ilmoitti ainakin minulle hyvin ystävällisesti että sillon on helpompi painaa ketä vaan mielessään kun ei naama häiritse. On ihan syystäkin entinen.

Äänestä

Takaapäin on yleensä hyvä duunailla semmoista ihan ok naista joka ei siis ole minkään näköinen.
Voi sitten ajatella jotain kaunista naista!

Äänestä
  • Valotkin on keksitty ja silmät voi laittaa kiinni. Ja pakkoko se on rumaa mennä panemaan. Vedä käteen niin säästyy sekin vaiva.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Valotkin on keksitty ja silmät voi laittaa kiinni. Ja pakkoko se on rumaa mennä panemaan. Vedä käteen niin säästyy sekin vaiva.

    Pidä huoli omista asioistasi

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pidä huoli omista asioistasi

    Niin pidänkin. Ei minua katsellessa ole koskaan miehellä ollut mitään vaikeuksia tulla missään asennossa.

    Äänestä

Faktat pöytään, takaapäin on helpompi panna, ei tarvitse suorittaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mies haluaa seksiä vain takaapäin, oon yrittänyt kysyä että miksi, mutta ei oikein anna kunnon vastausta.
Mikä siihen voisi olla syynä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu