Naiseni ihastui yhteiseen ystäväämme snif :,(

Anonyymi

Oli se vaan ihan hiton surullista ja mieltä raastavaa ku sain vähän aikaa sitten selville että naisellani ja yhteisellä miespuolisella ystävällämme on ollu sutinaa keskenään viime kesänä. Väittivät kummatkin ettei oo ollut enempää kuin suutelemista ja silittelyä plus kädestä pitelemistä, mut en voi olla varma, joka tapauksessa toisen kuin oman kumppanin suutelukin on pettämistä. Olin jo alkukesästä aavistellut että naisellani on enemmän kuin kaverillisia tunteita kaveriimme. Merkit oli ilmassa kun huomasin miten ihastuneen näköisenä ja lempeästi nainen katsoi kaveria kun juttelivat. Hän katsoi sillä tavalla miten haluaisin itseäni katseltavan. Kysyin siitä että onko aihetta olla mustis. Vastasi tietenkin ettei tarvii olla mustis. Tahdoin uskoa mutta vaisto sanoi toista. Tilaisuuden tullen sitten ratsasin naisen puhelimen ja järkytyin kun löysin meseviestit jossa oli molemmin puolisia ihastuksen tunnustuksia!!! Henkinen pettäminen tuntuu pahemmalta kuin fyysinen!!!Olin hyvin murtunut. Saimme selvitettyä välimme ja päätimme jatkaa yhdessä. Vaadin jättämään ja unohtamaan ihastuksensa. Edelleen kuitenkin viestittelee usein kaverin kaa, mikä mua loukkaa ja vituttaa. Oon siitä sanonut, mut jatkaa edelleen. Onneksi on ollu viattomia viestejä tai sit ehkä on poistanut jos ollut vähemmän viattomia viestejä. Ei oo helppoo unohtaa ku tyyppi asuu vielä naapurissa. Kirottua!!!Oisin ehkä jättänyt naiseni mutta en halua erota koska muuten meillä on mennyt hyvin ainakin siltä on vaikuttanut. Lisäksi meillä on 8 v poika ja 10v tyttö. Jotain hyvääkin tästä seurasi. Seksielämämme on piristynyt. Oon kyl nykyään huomioinut naistani enemmän kukilla yms. pienillä yllätyksellä ja oon osallistunut enemmän kotitöihin. Välillä mustasukkaisuus ottaa hieman valtaa kun näen kaverin juttelevan naiseni kanssa. Välillä vieläkin tulee joskus sellainen hylätyksi tulemisen pelko ja riittämättömyyden tunne. Kävi mielessä että kostaisin naiselleni ja alkaisin pokailemaan hänen ystävättäriä, mutten kehtaa. Omatunto alkais kolkuttaa liikaa ja saattais olla haitaksi parisuhteelle. Ei kostaminen auta ollenkaan. Oon antanut naiselleni anteeksi mutten kaverille. Kaverin mopolla ei ajeta PRKLE!!!! Unohtaa en pysty. Eteenpäin kuitenkin mennään sanoi mummo kun suossa rämpi!!Toivon paljon zemppiä kohtalotovereille!!! Hyvää jatkoa kaikille!!!Pidetään toisistamme ja itsestämme hyvää huolta!!!
T. 33v Äijä

13

825

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei todellakaan uskottava kirjoitus. Vika on takaraivon ja otsalohkon välissä. Tästä ei parane koskaan. Näin ammattilaisena ei ammattiauttajatkaan voi mitään .

    • Anonyymi

      Voimia sinulle. Elämä ei ole helppoa. Ehdota että muutatte muualle. Jos naisesi ei tahdo,muuta sinä.kenessäkään ei ole vika.elämä on. Ja opettaa. Eteenpäin kun mummoki lumessa. Ole rohkea.kaikella on tarkoitus.ja kaikki vie eteenpäin.sinuakin🤗

      • Anonyymi

        Kirjoitit voimia itsellesi, vastasit kirjoitukseesi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kirjoitit voimia itsellesi, vastasit kirjoitukseesi.

        Oletko seonnut. Varaa aika lähimmälle psykologille😃😄


      • Anonyymi

        Kiitos myötätunnosta ja zempistä😍🤗🙏


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletko seonnut. Varaa aika lähimmälle psykologille😃😄

        Kouluttanut niitä paljon .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiitos myötätunnosta ja zempistä😍🤗🙏

        Ole hyvä ja kiitos itsellesi. Olet aidon rakkauden ja totuuden arvoinen.❤


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletko seonnut. Varaa aika lähimmälle psykologille😃😄

        Koulutamme niitä sinua varten


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ole hyvä ja kiitos itsellesi. Olet aidon rakkauden ja totuuden arvoinen.❤

        Kiitos❤Kuin myös🤗❤ Tuo mitä sanoit merkitsee mulle hyvin paljon❤🙏Arvostan suuresti❤🙏🤗


    • Anonyymi

      Täällä on aika kovia kirjailijoita, tarinoiden tarkoitusperät menee aina siis aina samaan maaliin 😂😂😂

    • Anonyymi

      Johtuisko siitä että monella on saman kaltaisia kokemuksia kuten mullakin.

    • Anonyymi

      Miks ratsasit puhelimen? Ja miten ihmeessä teit sen? Tiedätkö tyttöystävän koodin vai onko puhelin salaamaton? Typerää toimintaa kaikin puolin. Yhdessäolo vaatii luottamusta.

      • Anonyymi

        Puhelun oli salaamaton. Tein väärin kun menin ratsaamaan kännykän, mutta halusin tietää. Ei se oikeuta tietenkään urkkimaan.Epäilykseni osui kuitenkin harmikseni tai oikeastaan onnekseni oikeeseen. Epäilin naista henkisestä ja fyysisestä pettämisestä. Yhdessäolo vaatii luottamusta mutta ennenkaikkea se vaatii olla luottamuksenarvoisuutta. Kun kerran luottamuksen menettää niin sitä on pikkasen vaikeeta saada takas, muttei mahdotonta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      101
      9189
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      92
      8846
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      16
      7840
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      175
      6223
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5328
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4335
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      4250
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4193
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      39
      4043
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      85
      3844
    Aihe