Eikö olis järkevintä lopettaa palstailu

Niin eihän voi palstailla loputtomiin ettekä edes halua treffata palstalaisia joten eikö olis järkevintä lopettaa palstailu ja lähteä tuonne kadulle etsimään juttukaveria?
1373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Treffailuseura kannattaakin katsella jostain muualta, kun palstalta.

Äänestä
  • Tarkoitat kokemuksen pohjalta?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tarkoitat kokemuksen pohjalta?

    Vaikuttaa joukossa olevan sen verran häröä sakkia, että turvallisuussyistä vaan ei parane täällä haksahtaa.

    Aiemmat kokemukset sen sijaan on hyviä, ihmiset aidosti sitä mitä oikeastikin ovat. Touhu on muuttunut niistä ajoista pelleilijöiden arenaaksi.

    Äänestä

Ei nyt saa mennä juttelemaan ja synnyttää sosiaalisia kontakteja, koska on korona.
Maski haittaa todella paljon sosiaalisia kontakteja, koska maski vaimentaa puhetta ja on työlästä puhua, kun pitää puhua kovalla äänellä ja se lisää painetta maskin sisällä, hiilihappo tasot nousee maskin sisällä ja puhuminen alkaa hengästyttämään, kun pitää puhkua ilmaa maskin läpi.
Lisäksi maski aiheuttaa puheen epäsevyyttä ja puhe kuulostaa puurolta.
Yritin muutaman sanan vaihtaa naisen kanssa, kun naisen näin, mutta alkoi hengästyttämään, kun maski päässä yrität puhua, ei siitä mitään tullut ja maski muutti puheenkin epäselväksi puuroksi, ettei kumpikaan saanut selvää mitä toinen puhun, oli vaan, että jaaa, juuu, niinkö, jaaaaa....

Äänestä
  • Kumma juttu kun itselläni maski ei haittaa puhumista ja mikä estää juttelemasta, ei tarvi suustasuuhun puhua. Onhan korona nyt hyvä tekosyy koska ilman koronaa tilanne olisi kuitenkin sama, tekosyy vain toinen.

    Äänestä

  • Maskistako se johtuuki, mä tuossa yhtenä päivänä luulin että oon jo melkein kuuro kun erotin vaan sanan sieltä täältä. Pitää alkaa tosiaan puhumaan kovemmalla äänellä, jos kukaan ei viitti sanoa ettei kuule mitään..

    Äänestä

Joten mitä itse teet täällä...?

Äänestä

Köh köh korona. Treffeille pitää mennä ei muuten kumppania löydä. Baareissa pitää käydä ja viinaa juoda jotta kumppani löytyy. Bileitä täytyy pitää jotta ihmisiin tutustuu ja kumppanin löytää. Viinaa juomalla tutustuu naisiin muistakaa se.

https://yle.fi/uutiset/3-11772084

Äänestä

Maskeja on monenlaisia, vaihda toiseen.
Tutustuminen toiseen ulkona on ihan hyvä juttu. Miehet voisi tehdä aloitteita naisille vähän useammin!

Äänestä

Ei ole mikään treffipalsta tämä(kään). Vaan keskustelupalsta.

Äänestä

Järkevää on juoda viinaa ja käydä baareissa.
Naisiin tutustuu baareissa.
T viinamies

Äänestä

Ei yksinäisille kannata sanoa noin mitä aloituksessa.

Äänestä

Palstalla pitää käydä, jos haluaa seksiä. Palstalla käymätön mies on hylkiö eikä saa naisilta piparia jouluisin.

>Simiti<

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Niin eihän voi palstailla loputtomiin ettekä edes halua treffata palstalaisia joten eikö olis järkevintä lopettaa palstailu ja lähteä tuonne kadulle etsimään juttukaveria?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu