Miksi miehet

Anonyymi

Olette tuollaisia?
https://www.iltalehti.fi/yleisurheilu/a/c15cd64c-75b6-4b9d-8662-47d0aee16f30
Brier kertoo kesällä sattuneesta välikohtauksesta. Maajoukkueurheilija oli lenkillä hellekelillä sortsit jalassa, eikä ohitse kulkenut autoilija suostunut jättämään häntä rauhaan.

– Auto hidasti kohdallani, kuljettaja kommentoi sortsejani ja ajoi pois. Pian tajusin saman auton kääntyneen ympäri kadun päässä ja ajavan takaisin. Autossa istuneet ihmiset huusivat asiattomia kommentteja.

– Auto kääntyi 3–4 kertaa takaisin. Minulla oli todella epämukava olo. Jouduin pyytämään isääni hakemaan minut, sillä minulla ei ollut turvallinen olo harjoitella tai kävellä yksin kotiin.

1

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ne on niitä jännämiehiä, joita naisten mukaan ei ole olemassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      151
      1497
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      104
      921
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      733
    4. 51
      625
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      16
      585
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      514
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      157
      476
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      44
      472
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      419
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      185
      412
    Aihe