Tievoksi sotankyläänkin ku niitä jänkiä niin varielhan niin Kittilässä on työpaikkoja. Kaivoksella olis kesätyöpaikkojaki montakymmentä haettavana, eiköhän ne ottais sotankylänki nuoria sinne ku muutenki sielä niin paljon on sotankyläläisiäki töissä,
Kesätyöpaikat
9
337
Vastaukset
- Anonyymi
On se ihmeellistä hallituksen toimintaa että omaa kansaa syrjitään ja matuja paijjataan sekä heille annetaan kaikki mahdollinen hyvinvointi. Ei sitä voi ymmärtää tavallinen suomalainen..
- Anonyymi
Onko ne matut vieneet Kittilässä kesätyöpaikat? Ei tuo ole niin huono asia. Muualla taitavat olla sossun elättejä!
- Anonyymi
Persut vois seuraavassa täysistunnossa kysyä Mariinil ta miksi ei suostu eikä uskolla ottaa Tuomas Malisen haastetta vastaan ja tullaa keskustelmaan EUn ylpymisrahasta.
- Anonyymi
Älkää missään nimessä menkö kittilän kaivokselle töihin...... suurin osa sieltä vakiväestäkin haluaa pois.... jos haluatte että teitä kusetetaan niin sit se on teidän paikka..
- Anonyymi
Aika moni sinne vaan haluaa ja jos pääsee niin pysyy.
- Anonyymi
Niin haluaa...mutta kun todellisuus tulee esiin... niin No ei pidä ihan paikkaansa enään...enemmän sieltä on poislähtijöitä jos vaán muualta saavat töitä...
Seuraavaa tapaturmaa odotellessa...... - Anonyymi
Niin haluaa...mutta kun todellisuus tulee esiin... niin No ei pidä ihan paikkaansa enään...enemmän sieltä on poislähtijöitä jos vaán muualta saavat töitä...
Seuraavaa tapaturmaa odotellessa......
- Anonyymi
Kaivokselle menoa vois ajatella, varsinki jos siellä on se kultaköntti
systeemi vielä käytössä. - Anonyymi
Onko kaivoksella kultaköntti systeemi vielä käytössä ?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175053Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/942290- 1351978
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481858Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171640"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551246Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu111882Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48821Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.301818Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654