Kohta ne tulee, jännityksen värinää on jo siellä pääkallonpaikalla näistä tulevista kunnalisvaaleista!
Politiikan ihmeellisyys näkyy siinä että eduskunnan kansanedustajan tulee katsella
"rehellisellä pelillä" ja synnittömästi tekemisiään, sillä "onhan heillä käytössä Jumalan sana ja kymmnen käskyä" viattomuudestaan.
Voisiko tuo meno olla jo eduskunnan ja nykyisenhallituksen "uuden" laskuopin mukainen kunnisakin sellainen että se selättäisi ja kumoaisi sellaisen laskennan mitä mesopotamialainen laskento jo ennen nykyisen ajanlaskun alkua värkkäsi aikaan (n. 2000 vuotta eaa.)
Kuntien vaalit tulevat näyttämään "poliittisen laskuopin" , sen uuden laskuopin saavutusten todennäköistä erinomaisuutta.
Jännityksellä; " sähköä Porvoon mitalla" on tulevissa vaaleissa.
Kiva nähdä kumoaako " poliittinen matematiikkainen teoria kosinilauseineen"
pythagoorain laskuopit tulevasta ja taas tulevasta "poliittisesta" hyvästä!
Kysymys: mikä puolue on eriomaisin?
Kirjoitusvirheeni näistä asioista: laittakaa diftongit paikalleen, jos niitten puute häiritsee!
Utsiitpongailee
Anonyymi
0
139
Luetuimmat keskustelut
- 901328
- 45677
- 20629
- 46569
- 47563
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit38549- 70531
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132528- 41512
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan176478