Miten saada utuinen/savuinen silmämeikki?

Eli siis apua. miten saisi kunnollisen smoky eye meikin? sellaisen seksikkään ja utuisen ;) ?
11379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ohje uusimmasta cosmopolianista:
1)Levitä vaaleanharmaata sävyä koko liikkuvan luomen alueelle.
2)Lisää tummempaa, metallinhohtoista väriä yläluomen sisä- ja ulkonurkkaan siten, että jätät keskiosan vaaleaksi. Sudi väriä vielä alaluomelle.
3) Levitä kimaltelevaa, valkosta sävyä luomen keskiosaan, kulmakarvojen alapuolelle ja silmän sisänurkkaan. Tigi Bed Head 4-Play Eyeshadow-meikkipaletista 35e, löytyy sävyjä joka lähtöön. Viimeistele mustalla riipsivärillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


smokyeye kirjoitti:

Eli siis apua. miten saisi kunnollisen smoky eye meikin? sellaisen seksikkään ja utuisen ;) ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu