8 varoitusmerkkiä, jotka kannattaa tutustuessa huomioida
https://www.iltalehti.fi/mielijamasennus/a/03031ef6-6d89-46a7-b713-357a0f22f68c
https://www.iltalehti.fi/mielijamasennus/a/03031ef6-6d89-46a7-b713-357a0f22f68c
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Naisten kannattaa pitää tämä mielessä miehiin tutustuessaan:
"Tietynlaisiin varoitusmerkkeihin on kuitenkin hyvä kiinnittää huomiota tuttavuuden edetessä. Sellaisia ovat esimerkiksi henkilön empatiakyvyttömyys, impulsiivisuus, itsekeskeisyys ja joustamattomuus.
– Muita varoitusmerkkejä ovat ihmisen ymmärtämättömyys toisen tarpeille, päihteidenkäyttöön liittyvä käytöksen ja mielen liikkeiden arvaamattomuus sekä jatkuvat konfliktit.
Mikäli henkilö on aiemmin äitynyt väkivaltaiseksi, vähättelee tapahtunutta, eikä ota siitä opikseen, voi kyseessä olla ihminen, josta on viisaampi pysyä kaukana."
Miestenkö ei kannata noista välittää?
Joo. Väkivaltaiset naiset on vain psljon harvinsisempia kuin väkivaltaiset miehet
Kyllä niitäkin silti on.
Fyysisesti väkivaltaiset ovat, mutta entäs henkisesti väkivaltaiset? Silläkö ei ole mitään väliä?
Totta. Lähes kaiki naiset ovat henkisesti väkivaltaisia
Jaahas ... no mitäs lähes kaikki miehet sitten on? Vai onko miehistä kaikki jompaakumpaa tyyppiä? Jotkut myös molempia?
Yleensä sen tietää melkein heti että millainen joku on. Vaistoon kannattaa luottaa.
Myrkyllisiä ihmisiä on paljon. Ja osalla tarkoitus vain aiheuttaa pahaa oloa muille.
Miksi viestini, jossa oli sana "j*nnämies" poistettiin ? Oli muuten aivan asiallinen.
Tuollaiset jännämiesjutut syyllistävät naisia. Uhri ei ole koskaan syyllinen.
Ei ole, mutta varovainen kannattaa silti olla
Oikeasti on vain miehiä.
Aivan totta.
Uhriutuja voi olla syyllinen, jos toisen syyllistää syyttä? Mennyt ei unohdu jostain toisesta ihmisestä, johon samaistaa toisen ja yleistäminen, et kaikki samanlaisia, tekee päätelmiä väärin perustein. Itse ollut väärinymmärretty, ehkä spontaanisuus tilanteissa voi kärjistää mielikuvia toisesta väärään päätelmään?
Kuka vaan voi olla, kun kuuppa sekoaa.
Vaarallinen mies juo alkoholia säännöllisesti. Alkoholi liuottaa aivoja ja tekee miehestä arvaamattoman, aggressiivisen, masentuneen tai muuta epätervettä sekä epämiellyttävää.
Sama naisilla . Kelpaa se alkoholi monelle naisellekin . Ja naiset ovat usein erittäin rasittavia kännissä .
Satavarmasti naiset haluaa sellaisen miehen joka juo viina usein ja ovat väkivaltaisia. Raitis mies ei kelpaa naisille olen sen monta kertaa nähnyt. Olin kiinnostunut yhdestä naisesta mutta se kelpuutti jännämiehen ja jännämies tappoi naisen 3 kuukautta sen jälkeen.
keksit tuon jutun
En tiedä
Ylemedia antoi vain viisi, mikä on melko hassua.
Nainen se vie miehen vapauden ja itsemääräämis oikeuden ja vaarallinen kun alistaa omaan tahtoonsa ja ruoka on mitä on eli hyvästi wiinerit lihat ja kunnon kotiruoka
Kaikista vaarallisinta on oikeasti maailmankaikkeudessakin se mitä et oikeasti tunne tai tiedä, vielä' vaarallisempaa on se että luulet jotain tietäväsi.
Vaarallinen ihminen kuten Jenni Haukio = Julia Ceaucescu... kukaan ei tiedä mitään mitä tekee mysteerillisellä vallallaan ja ketä hän määrää mielivaltaisesti kuolemaan..
Lehdistä saa lukea miten mielenvikainen mies hakkaa naisia ja tappaa naisia. Ne miehet usein kännissä ja vetää huumeita.
Pitäisi mennä tarkastelemaan salaisena agennina valepuvussa vapaamurrarien salaisia tapposuunnitelmia, joihin juurikin Haukion suku kuuluu, varmuuden vuoksi vähän räjähteitä mukaan RPG:tä 100 kappaletta olalle jos valehtelevat kansalle, jotta voi tuhota ihmiset ja paikan?
Ei ole ihminen jos ei tapa
Minua kyllä ihmetyttää hieman että miksi pitäisi mennä jonnekin tyttöjen luokse ja viemään heille jotain lahjoja vielä, siis, nooh, en oikeasti tiedä, mutta paikka on aika lähellä saatan käydä, mutta että no jaa, toivottavasti teen joillekin naisille sitten iloisen olon jos käyn...
Vaarallinen ihminen olisi kai määritelmänä sellainen, joka on jo nähnyt elämässään kaiken ja mitään muuta tekemistä ei olisi kuin tuhota toisten elämää ja omaisuutta aivan omaksi huvikseen vain, koska hän on jo nähnyt kaiken.
Sellainen ihminen ehkä, mutta itse en ole sellainen, kiinnostavaakin juttua, tyttöjuttuja, en edes tiedä ketä näen mutta innolla odotan, jotain lahjoja tietysti pitää viedä...
Hermostunut on aina vaarallinen.