...murhanhimoksi. Feminismi ja vihervasemmistolaisuusko naiset näin pahoin pilasi?:
https://yle.fi/uutiset/3-11798097?origin=rss
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/c749c6f2-3035-4b01-98ce-bb88b1d5fa9d
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/nain-kaivokselan-lapsenmurhasta-syytetty-aiti-kertoi-teostaan-halusin-vain-etta-se-tapahtuu-nopeasti/8066480#gs.tva5fu
Kohta joku sanoo, "on ennenkin lapsia surmattu", no on mutta silloin äidit on tehneet sen inhimillisestä hädästä, ajatelleet että päästävät pois kurjuudesta kun on ollut niin huonot elinolot. Tämän päivän murhamammat tekee tekosiaan ihan omien valintojensa seurauksina.
Ei taida sellaista naisellista hoivaviettiä ja huolenpito-ominaisuutta olla enää kuin aasialaisilla naisilla, tai ehkä myös joillain itä-euroopan naisilla voi myös olla kun ei ole niin länsimaisen feminismin mädättämiä maita.
-harmiseikirj-
Suominaisen hoivavietti muuttui...
Anonyymi
4
73
Vastaukset
Jooo . tommosii noi suomalaiset ämmät on. Jussi kun tulee Pääministeriksi nii vaihetaan suomilutkat aasialaisiin nöyriin tyttöhin. Eiks nii veli?
Persumiäs kirjoitti:
Toi kaivokselen akkakin on joku mamu. Mamut vittuu!,! Ja suomalaiset ämmät.
Varmaa ton tappaja äitin on Suomeen tuonu joku viher vassarihomo.
- Anonyymi
Hoh joopajoo lumiukoilla riittää töitä kun auraavat teitä.
Näin sää ennustajaeukko uhkailee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1171958
- 1541880
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h221255- 49941
- 85909
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To21829- 112771
Minä tunnen sinut
Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell45720Mihin olet kadonnut kaivattuni?
Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon32715- 74696