Kannattaa tarkistaa ketä panee millonki, monella käypäläisellä perhe omalla paikkakunnalla . Turha sit ruikuttaa perään kun komennus loppuu. Kahteleppa vaihteeksi vappaita ja jätä menneet ajat taakse. Tai jos oikein kaipaat ni pistä vaimokkeelle viestiä ni saat pian panon takaisin paluu postilla mut muuten jätähän rauhaan.
Paikkakunnan tyttöset
Anonyymi
1
173
Vastaukset
- Anonyymi
No ny se sitten toteutuu se mistä hevosmiehet raatasivat jo kolmevuotta sitten. Laittavat vihervasemmistohallitus kepun siunauksella päästörajoituksen puunpolttoon kotitalouksissa. Pitää investoida kalliit takat,jotka ovat kuulemma vähäpäästöisiä. No jeesiöön on jo niitä tilattu melken joka tölliin. Jeesiöläisethän ei napeill pelaa. No tästä seuraa se,että ei saa vapaasti enää tulistellakkaan ulkona jne.. äänestäkää työ jatkossakin vihervasemmistoo niin kyl se siit sitten lutvituuuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942553- 196980
- 55772
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti119682- 49572
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?15516- 49503
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52484- 55475
- 41463