saako siitä korvausta? Ei kai ilmaiseksi niitä kasvateta. Pitääö äitipuolen ryhtyä kotiäitipuoleksi ja jättää duunit? Me kuitenkin maksetaan sille meihen exylle elareita, joten kai mulla on sanomista mitä haluun tehdä ja mitä en ja ketä kasvatan ja ketä en.
Korvausta vaadin, maksakoot eukko meille eikä niin et me maksetaan. Ei ole kiva olla äitipuoli kun aina joutuu kasvattaan laiskoja lapsia.
Jos ryhtyy äitipuoleksim iehen lapsille
11
84
Vastaukset
- Anonyymi
Kysy siltä mieheltä. Sen muksujahan ne on.
- Anonyymi
Mitäscotit lapsellinen miehen
- Anonyymi
Ihanko tosissaan tuolla tavalla kyselet? Ehkä ei ole sinun juttu ottaa miestä, jolla on lapsia tai sitten myös sinun tulee kasvaa ihmisenä.
Totta kai myös sinun tulee kasvattaa ja pitää huolta lapsista silloin kun ovat teidän luonanne. - Anonyymi
Oletpa tyhmä kun rupesit tommosen touhuun.
- Anonyymi
Se ei sinusta provo äitipuolta tee että asut yhdessä miehen kanssa jolla on lapsia. Sä oot vaan miehen puoliso. Jos lapset asuisi teidän kanssa, tilanne vois olla eri. Muuta en ees viitti provoon kommata.
- Anonyymi
sinä se vain jaksat jauhaa ja jauhaa ja jauhaa tuota samaa virttä, viikosta viikkoon, kuukaudesta kuukauteen, vuodesta vuoteen ........
"aina joutuu kasvattaan laiskoja lapsia"
sinä aina tunget itsesi miesten elämään joilla on laiskoja lapsia. Sitten vain jauhat ja jauhat ja jauhat......- Anonyymi
Mä ymmärrän et sua ketuttaa kun et itse joudu niin tekemään. Mut aattele miten se on rankkaa tulla ulkopuolelta kasvattamaan toisen lapsia jotka ovat aivan hukassa? Se on kauheeta, mutta tehtävä jottei mene ihan metsään, äitipuoli on avainasemassa ja tärkeä ihminen heille. Minäkin jouduin sanomaan itseni täisä irti kun en muuten ole voinut kasvattaa miehen lapsia, he ovat ihan jumissa. Olen heille tärkeä ja joskus vielä kiittävät samoin exä kiittää vaikkei nyt ymmärrä kuin tärkeä olen hänenlapsilleen. Meillä vaan ei toimi, eivät osaa eikä ymmärrä, omani ovat esimerkkinä muttei sittenkkään toimi. Mutta ei se mitään minä jaksan, en voi jättää heitä oman onnensa nojaan ja pysyn tässä. Siitä minua on kiittäminen että jaksan ja viitsin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mä ymmärrän et sua ketuttaa kun et itse joudu niin tekemään. Mut aattele miten se on rankkaa tulla ulkopuolelta kasvattamaan toisen lapsia jotka ovat aivan hukassa? Se on kauheeta, mutta tehtävä jottei mene ihan metsään, äitipuoli on avainasemassa ja tärkeä ihminen heille. Minäkin jouduin sanomaan itseni täisä irti kun en muuten ole voinut kasvattaa miehen lapsia, he ovat ihan jumissa. Olen heille tärkeä ja joskus vielä kiittävät samoin exä kiittää vaikkei nyt ymmärrä kuin tärkeä olen hänenlapsilleen. Meillä vaan ei toimi, eivät osaa eikä ymmärrä, omani ovat esimerkkinä muttei sittenkkään toimi. Mutta ei se mitään minä jaksan, en voi jättää heitä oman onnensa nojaan ja pysyn tässä. Siitä minua on kiittäminen että jaksan ja viitsin.
hauki on kala hauki on kala hauki on kala hauki on kala hauki on kala hauki ............
- Anonyymi
Älä kasvata. Mitä vähemmän lapset joutuvat tekemisiin kanssasi sen parempi. Itse kieltäisin jyrkästi puuttumasta, noilla arvoillasi.
Tosin et kyllä asuisi kotonanikaan.
Et selvästikään pysty antamaan lapsille, sen enempää, juuria kuin siipiäkään. Siipeilet vain itse. Saammekin jatkuvasti lukea nykynaisten kasvatusmetodien hedelmistä lehdistä. Esim. koskelasta.- Anonyymi
Jonkunhan lapset täytyy kasvattaa jos ex äiti ei osannut. Minulla on periaate, että kaikki on mun lapsia jotka ovat mieheni l apsia, on myös mun, joten olen heille äiti siinä missä se entinenkin.
Lapet sanoo akka tai hullu mua, mutta ei haittaa se kuuluu tuohon kasvamiseen, ja menee ohi ja katuat sitten.
Olen erimnomainen äiti ja lapset tietää sen ja exä on varmasti kiitollinen kun on järjestys kotona ja komento.
mies ei ymmärrä muttei sen tarvikkaan, en kasvata sitä, ja voi pitää sen suunsa kiinni.
- Anonyymi
Ongelmia siitä seuraa sopivan ieksen hylkäämisestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061