Jos ryhtyy äitipuoleksim iehen lapsille

saako siitä korvausta? Ei kai ilmaiseksi niitä kasvateta. Pitääö äitipuolen ryhtyä kotiäitipuoleksi ja jättää duunit? Me kuitenkin maksetaan sille meihen exylle elareita, joten kai mulla on sanomista mitä haluun tehdä ja mitä en ja ketä kasvatan ja ketä en.
Korvausta vaadin, maksakoot eukko meille eikä niin et me maksetaan. Ei ole kiva olla äitipuoli kun aina joutuu kasvattaan laiskoja lapsia.
11108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kysy siltä mieheltä. Sen muksujahan ne on.

Äänestä

Mitäscotit lapsellinen miehen

Äänestä

Ihanko tosissaan tuolla tavalla kyselet? Ehkä ei ole sinun juttu ottaa miestä, jolla on lapsia tai sitten myös sinun tulee kasvaa ihmisenä.
Totta kai myös sinun tulee kasvattaa ja pitää huolta lapsista silloin kun ovat teidän luonanne.

Äänestä

Oletpa tyhmä kun rupesit tommosen touhuun.

Äänestä

Se ei sinusta provo äitipuolta tee että asut yhdessä miehen kanssa jolla on lapsia. Sä oot vaan miehen puoliso. Jos lapset asuisi teidän kanssa, tilanne vois olla eri. Muuta en ees viitti provoon kommata.

Äänestä

sinä se vain jaksat jauhaa ja jauhaa ja jauhaa tuota samaa virttä, viikosta viikkoon, kuukaudesta kuukauteen, vuodesta vuoteen ........

"aina joutuu kasvattaan laiskoja lapsia"
sinä aina tunget itsesi miesten elämään joilla on laiskoja lapsia. Sitten vain jauhat ja jauhat ja jauhat......

Äänestä
  • Mä ymmärrän et sua ketuttaa kun et itse joudu niin tekemään. Mut aattele miten se on rankkaa tulla ulkopuolelta kasvattamaan toisen lapsia jotka ovat aivan hukassa? Se on kauheeta, mutta tehtävä jottei mene ihan metsään, äitipuoli on avainasemassa ja tärkeä ihminen heille. Minäkin jouduin sanomaan itseni täisä irti kun en muuten ole voinut kasvattaa miehen lapsia, he ovat ihan jumissa. Olen heille tärkeä ja joskus vielä kiittävät samoin exä kiittää vaikkei nyt ymmärrä kuin tärkeä olen hänenlapsilleen. Meillä vaan ei toimi, eivät osaa eikä ymmärrä, omani ovat esimerkkinä muttei sittenkkään toimi. Mutta ei se mitään minä jaksan, en voi jättää heitä oman onnensa nojaan ja pysyn tässä. Siitä minua on kiittäminen että jaksan ja viitsin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mä ymmärrän et sua ketuttaa kun et itse joudu niin tekemään. Mut aattele miten se on rankkaa tulla ulkopuolelta kasvattamaan toisen lapsia jotka ovat aivan hukassa? Se on kauheeta, mutta tehtävä jottei mene ihan metsään, äitipuoli on avainasemassa ja tärkeä ihminen heille. Minäkin jouduin sanomaan itseni täisä irti kun en muuten ole voinut kasvattaa miehen lapsia, he ovat ihan jumissa. Olen heille tärkeä ja joskus vielä kiittävät samoin exä kiittää vaikkei nyt ymmärrä kuin tärkeä olen hänenlapsilleen. Meillä vaan ei toimi, eivät osaa eikä ymmärrä, omani ovat esimerkkinä muttei sittenkkään toimi. Mutta ei se mitään minä jaksan, en voi jättää heitä oman onnensa nojaan ja pysyn tässä. Siitä minua on kiittäminen että jaksan ja viitsin.

    hauki on kala hauki on kala hauki on kala hauki on kala hauki on kala hauki ............

    Äänestä

Älä kasvata. Mitä vähemmän lapset joutuvat tekemisiin kanssasi sen parempi. Itse kieltäisin jyrkästi puuttumasta, noilla arvoillasi.
Tosin et kyllä asuisi kotonanikaan.

Et selvästikään pysty antamaan lapsille, sen enempää, juuria kuin siipiäkään. Siipeilet vain itse. Saammekin jatkuvasti lukea nykynaisten kasvatusmetodien hedelmistä lehdistä. Esim. koskelasta.

Äänestä
  • Jonkunhan lapset täytyy kasvattaa jos ex äiti ei osannut. Minulla on periaate, että kaikki on mun lapsia jotka ovat mieheni l apsia, on myös mun, joten olen heille äiti siinä missä se entinenkin.
    Lapet sanoo akka tai hullu mua, mutta ei haittaa se kuuluu tuohon kasvamiseen, ja menee ohi ja katuat sitten.
    Olen erimnomainen äiti ja lapset tietää sen ja exä on varmasti kiitollinen kun on järjestys kotona ja komento.
    mies ei ymmärrä muttei sen tarvikkaan, en kasvata sitä, ja voi pitää sen suunsa kiinni.

    Äänestä

Ongelmia siitä seuraa sopivan ieksen hylkäämisestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

saako siitä korvausta? Ei kai ilmaiseksi niitä kasvateta. Pitääö äitipuolen ryhtyä kotiäitipuoleksi ja jättää duunit? Me kuitenkin maksetaan sille meihen exylle elareita, joten kai mulla on sanomista mitä haluun tehdä ja mitä en ja ketä kasvatan ja ketä en.
Korvausta vaadin, maksakoot eukko meille eikä niin et me maksetaan. Ei ole kiva olla äitipuoli kun aina joutuu kasvattaan laiskoja lapsia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu