Jonkun mielestä mies, joka on tatuoitu kaulasta päähän asti, on kaunista katsottavaa.
En kyllä ymmärrä, mikä siinä on kaunista.. Kaula sotkettu, molemmat käsivarret täynnä tuota sotkua ja siihen vielä kämmenet sormia myöten..
Sekö on sitten hyvää ja kaunista.??
Se on todella vastenmielisen näköistä katsottavaa.
Pienet tatuoinnit siellä täällä nyt ymmärtää, mutta että pitää kaunis keho sotkea..
Se on täyttä huomion hakemista, halua tulla huomioiduksi ja itsensä korostamista. Näyttää, että 'minäkin olen täällä ja minäkin olen jotain'.
Yleensä tällaisilla tyypeillä on itsetunto niin alhaalla, että sitä pitää kaikin keinoin yrittää nostaa..kuten esim itsensä sotkemisella.
Siitä jos heille mainitsee, he häiriintyvät ja häpeäänsä piiloutuen suostavat suusta, mitä törkeimpiä vokaaleja..itsetunto kun on alhaalla, mieli kireällä ja omasta mielestä aina oikeassa oleminen..
En kyllä ymmärrä, mikä siinä on kaunista.. Kaula sotkettu, molemmat käsivarret täynnä tuota sotkua ja siihen vielä kämmenet sormia myöten..
Sekö on sitten hyvää ja kaunista.??
Se on todella vastenmielisen näköistä katsottavaa.
Pienet tatuoinnit siellä täällä nyt ymmärtää, mutta että pitää kaunis keho sotkea..
Se on täyttä huomion hakemista, halua tulla huomioiduksi ja itsensä korostamista. Näyttää, että 'minäkin olen täällä ja minäkin olen jotain'.
Yleensä tällaisilla tyypeillä on itsetunto niin alhaalla, että sitä pitää kaikin keinoin yrittää nostaa..kuten esim itsensä sotkemisella.
Siitä jos heille mainitsee, he häiriintyvät ja häpeäänsä piiloutuen suostavat suusta, mitä törkeimpiä vokaaleja..itsetunto kun on alhaalla, mieli kireällä ja omasta mielestä aina oikeassa oleminen..
Vastaukset 49
Vanhimmat
Olen miettinyt aina ihan samaa!! Ei pahalla tosiaankaan ketään kohtaan mutta koen että itsensä muokkaajat eivät ole sinut itsejensä kanssa ja siksi haluavat olla toisenlaisia. Kehossa näkyy se mitä mieli pitää sisällään. Kehoa ”koristamalla” peitellään jotain mielen solmuja..
Koen että sellaiset ihmiset ovat henkisesti epäkypsiä.. itsellänikin on tatuointeja jota teini-ikäisenä parikymppisenä otin muka ilmaistakseni itseäni 🤣 oi kun en koskaan olisi ottanutkaan niitä! Haaveilen niiden poistosta laaserilla. Paljas iho on kauneinta!
Hienoa asiallinen kommentti, jokaisella on oikeus olla jotain mieltä. Itselläni on monta tatuointia ja myös itsetunto kohdallaan.
Eikä minua muiden tykkäämiset kiinnosta, omiin kuviini liittyen.
Makuasia, sanoi Musti, ku mu
niaan nuoli
Juuri näin
Ihan kyllä just niinkuin kirjoitat. Hirviön näköisiä nuo tatuointipellet. Sen olen laittanut merkille, naiset joilla ikäviä tatuointeja myös polttaa röökiä ja on monesti ylipainoisia! Ja miehet juo kuin mitkäki..
Taidat olla oikea asiantuntija? Itse hyväksyn kaikki, jotka sen ansaitsee. Tyhmät, ilkeät, epärehelliset on pohjasakkaa ja niitä löytyy tatuoituna tai ilman.
Minusta lihavat ihmiset harvoin ottaa tatuointeja.
Voi hyvää päivää, eiköhän ole jokaisen oma valinta mitä keholleen tekee,toiset ottaa tatskoja, toiset lävityksiä,jokku laitattaa silikonia,toiset botoxia,jokku imettää rasvojaan ja pumpauttaa niitä muualle kehoonsa,kaikkea löytyy ja jokaiselle mistä valita. Eikös hiuksiakin värjätä ja otetaan suihkurusketuksia ym ym,loputon lista. Noita tatuointeja tai paremminkin ihoon tehtyjä koristuksia on tehty satoja vuosia,joskus niillä ollut sanomaa mtä ihminen edustaa tai mihin kuuluu tms. Nykyään ehkä haetaan erilaisuutta erottua massasta,voihan sitä olla tavallinen tallaaja ilman mitään millä erottua joukosta,kulkea tavallisissa vaatteissa tavallisten joukossa. Anna ihmisten olla sellaisia kun ovat, se on nykyaikaa ja tätäpäivää,maailma muuttuu, ookko hokassu?
Just joo..tehty satoja vuosia.. Viestissä heti hoksaa, että puolustuskannalle lähdettiin..Ja vedotaan heti 'nykyaikaan ja tähän päivään'..
Mitä sellainen ihminen oikein ajattelee, kun tatuoi itsensä miltei päästä varpaisiin? Onhan se vähintäänkin tosi ruman näköistä, erittäin ruman, jopa halveksuttavan näköistä. Että ihmisen pitää olla niin tollo, että se tekee kaikkensa, pystyäkseen näyttämään olemassa olonsa jollain tatuoinnilla vielä korostaen.. Sitä kun ei voi käsittää, mitä näiden ihmisten päänupissa pyörii..
Tule pois sieltä kivikaudelta äläkä hauku tolloiksi muita pölijä
Miks katotte,jos on rumaa ja tuskin tatuoidut jää siihen teiän eteen pitkäksi aikaa. Niin ohikiitävää... Tyhmät tuijottaa ihmisiä.
Jäämies Ötzillä oli tatuointeja 61 kpl ja tämä heppu eli 5300 vuotta sitten.
Google auttaa jos et ole tietoinen kuka Ötz on.
Tatuointeja on tehty ehkä ei satoja vaan tuhansia vuosia.Ja on aivan normaalia touhua.
Normaalista ihmisen touhusta kaukana.
Katoppa peiliin niin näekkö mitään normaalia
Normaalin näköisen miehen. Ei tatskoja eikä korviksia. Puhumattakaan jotain hirveän näköstä partaa. Joku partamuotivillitys vissiin menossa, kun sellaisetkin kasvattaa parran, joille se vähiten sopii..hyi hel..tti.
Tuskin se on sinulta pois jos jotkut haluaa tatuointeja?
Melko hintahtavaa katella miesten partoja 😘
Et oo ihan perillä ihmisen esihistoriasta.
Kun tatuointi on tullut otetuksi täytyy vain selitttää toisille
,kuinka hieno se onkaan.
Vaikka kaduttaisi värjätyn läiskän ottaminen ihoon
sitä ei missään nimessä voi myöntää on vain selitettävä .
Niiden poistaminen on tuskallista .
Sinulla tuskin on yhtään tatuointia, joten et tiedä mistä puhut. Tatuointi otetaan itseä varten ei siksi, että saisi näytellä muille. Tietty jos joku ottaa sen esitelläkseen on jo lähtökohta väärä.
Jos sinulle on käynyt noin ei kaikilla välttämättä käy.
Mulla on pari kuvaa jotka on ...seestä.Muttei ne haittaa pätkääkään.Ei niinku vähääkään.
Kyllä tattuoinnin ottajat ovat päästään vialla,kärsivät ilmeisesti alemmuuden
tun n osta ja luullevat olevansa jotakin,o ttaessaan niitä,ajattelematta lainkaan,
mitä seuraamuksia niistä on vanhemmiten.
Kyllä Luoja jo olisi luonut meidät kirjaviksi,jos siihen olisi tarkoiitusta.
Samoin inhoittaa nuo naisten epäsiistit valtooimenaan olevat pitkä t hiuskuontalot
ja miesten mustat karvaturvat.Ei todella viitsis katsella tuolllaista epäsiistiyttä.
Nykyisyyys on sairas maailma loppunsaedellä ,jos muutosta ei tapahdu.
Ajattele jos mielipiteelläsi olisi väliä. Eipä ole, olet täysin yhdentekevä.
Sinä jolla ei vielä ole tatuointeja. Älä ota niitä! Ovat rumia. Monet katuvat kun ovat ottaneet. Minulla ei ole yhtään tatskaa enkä ota niitä koskaan. Kaunis ihoni kaunistuu lisää taas kesällä auringonpaisteessa.
Varo ettei mene lisää hiekkaa p.. luun
Siis on se nyt jumalauta kumma jos joku tatuoi nahkaansa! ..TUNKO VÄLIÄ SILLÄ ON !?
Ei ..ttu turhempaa siunailun aihetta ! Mie alan haukkuun kaikkia naisia lespoiksi jos ne kehtaa kävellä housut jalassa,eikä mekolla tai hameella!
Eikö ole huomionhakuista aloittaa keskustelu 27 kertaa. Vai etkö vain käsitä miten tämä toimii??
Miten tää kaikki sepustuksesi vaikuttaa tatuoijan itsetuntoon?
Tatuoijilla on hyvä itsetunto, taiteellinen osaaminen on huipussaan. Eihän sitä voisi muuten toisen ihoon piirrellä.
Huomionhakuisia nämä tatuointipellet. Jos ei muuten niin tatuoinnilla.
Tarkotat varmaan että tatuoiduilla on heikko itsetunto? Jos sanot että tatuoijilla on huono itsetunto niin tarkotat henkilöitä jotka tekee niitä tatuointeja ja se itsessään ei tarkota että sillä tatuointeja työkseen tekevällä olis tatuointeja.
Opiskelin taidealoja sitäkään ei moni ymmärtänyt. Nyt rakensin oman kodin maalle ja ostin kolmanneksi autoksi teslan. Nyt ymmärtävät. Teen etätöitä suomeen, usaan ja eu maihin.
Kunnioitettavaa, oma suunta ja onnistuminen. Todella hienoa, ole ylpeä älä silti ylpisty 😊
"𝐒𝐢𝐢𝐭𝐚̈ 𝐣𝐨𝐬 𝐡𝐞𝐢𝐥𝐥𝐞 𝐦𝐚𝐢𝐧𝐢𝐭𝐬𝐞𝐞,,,,"
Siis aloittaja, puhutko jollekin toisen ulkonäöstä.
Ehkäpä heillä on juuri hyvä itsetunto. Elävät muiden mielipiteistä piittaamatta. Ja kyllä,tatuoinnit on naisilla kauniita,miehillä seksikkäitä👍💓🌹
TATUOIKAAVTTU VAIKAPERSEE NKUVA OTTANNE!!!!!!!!!
Onko tämä jotain sudentien slangia?
Juu sitten ootteki oikein ihailtavan näköisiä!
Naisilla tatuoinnit ovat erityisen rumia eikä ne sovi kyllä miehillekään. Varmaan kohta saa tatuleerata lemmikit ja lapsetkin.
On se niin omaa elämää ja yksilöllistä, heh.
Tatuoinnit on itse perkeleen työtä joka viettelee ihmisten mielet erilaisilla houkutuksilla!!
Niin on. Puru noita viettelee.
Tarkoitatko nyt sahanpurua? Toki tupakan puru voi vietellä.
Onko puurunen syyllinen vai ei? Tekikö tatuleerinkiä voimalaitokseen?
Mistä purusta se noita on tehty, kysyn jotta tiedän varoa.
EHE EHE ..ttu ootte te hauskoja...
Samaa tasoa kuin täytetyt huulet naisella : yhtäläisyys kapineelle joka löytyy lehmän hannän alta on on peilikuva.
Kaulasta päähän asti tatuoitu, melko outo ilmaisu. Mitä sekin tarkoittaa?