Miksi mamuista valtaosa on miehiä?

Miksei Suomeen hakevista/hyväksyttävistä ihmisistä on valtaosa miehiä. Jos lähtömaassa kansalaisilla on hengenvaara, kai se naisiakin koskee. Suomi voisi näyttää esimerkkiä ja hyväksyä kansalaisikseen saman määrän miehiä ja naisia, ja edistää sukupuolien tasa-arvoa.
Luulisi että feministitkin olisivat tyytyväisiä kun tänne Suomeen tulisi yhtäläinen määrä nuoria naisia kuin miehiä uusiksi kansalaisiksi. Voin tosin olla väärässä. Luulen että miehet ainakin olisivat tyytyväisiä, jos vaikka Irakista tulisi Suomeen saman ikä-luokan naisia kuin nyt tulee miehiä. Tasa-arvoista!
Nyt feministit ja muut maahanmuuton vaikuttajat pyörä pyörimään ja Irakin tyttöjä Suomeen!
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Se on juuri äärifeministien tarkoitus. Täyttää maa avuttomilla miehillä. Näin naiset pääsevät valtaan ja sortamaan miehiä!

Äänestä
  • Onhan se nähty kuinka avuttomasti nämä miehet ovat omassa maassa talloneet naiset maan rakoon. Ja jos länsimaalainen nainen luulee, että näin ei voi käydä täällä, on todennäköisesti katsonut liikaa xena warrior princessiä ja captain marvelia.

    Äänestä

  • Missä avuttomia miehiä??Korkeintaan sellanen, jolla ei miehuutta!

    Äänestä

"Miksei Suomeen hakevista/hyväksyttävistä ihmisistä on valtaosa miehiä. Jos lähtömaassa kansalaisilla on hengenvaara, kai se naisiakin koskee. "

Muslimaissa nainen ei ole minkään arvoinen on lähinnä vain käyttöesine ja näin naiset jäävät sinne jos siellä mitään vaarallista edes miehilläkään on.
Miehet häippäsee, kun täältä hölmölästämme on ilmoitettu, että täällä saatte elää ilmaiseksi ja saatte kaiken mitä vain pyydätte.
Toivottavasti toveri Moktar antaa selventävän lausunnon, miksi näin tapahtuu ?

Äänestä
  • Monet menee nielemään tarinan, että oli vaimo ja lapset liian heikkoja lähtemään tms.

    Nainen on vain kauppatavaraa noissa maissa, joten miksikäs sitä ei sinne voisi jättää.
    Ihmiset, jotka eivät halua katsoa tätä totuutta silmiin, eivät tietenkään koskaan ymmärrä miksi irakilaiset tekevät 17 kertaisesti enemmän seksuaalirikoksia, kuin suomalaiset.

    Äänestä

Miehet on röyhkeämpiä ja parempia valehtelemaan. Nainen todennäköisesti vielä raiskattaisiin moneen kertaan matkalla tänne.

Nämä ovat valloitusarmeija, eivätkä mitään turvapaikanhakijoita.

Äänestä
  • Islam maista täyskielto suomeen

    Äänestä

Kolmansista maista lähetetään pojat matkaan ja osa on sotilaskarkureita. Elintasosiirtolaisia kuitenkin, ja palautettavia

Äänestä
  • Vihdoin suomalaisten silmät avautuvat, muualla jo nähty kehitys! Miehet tulevat, koska helpommin pääsevät, saavat jalansijaa röyhkeydellä ja valehtelemalla( Al-Tae)! Kuntavaaleissa halutaan muutosta, siksi persuille vaalivoitto! Pitäisi olla muitakin keinoja kuin populismi (Le Pen Ranskassa)! Karkoitus ensimmäisestä rikoksesta eikä tänne vankilaan! Korona taas hyvä esimerkki; matut eivät halua noudattaa kehoituksia eikä noudattaa ohjeita!

    Äänestä

  • Termit alkaa toimia, siirtolaisia ovat ei pakolaisia, vaikka ylen toimittajat antavat ymmärtää! Siirtolaiset polttavat leirejään itse, että nopeutuisi käsittely! Muslimit eivät kuulu Eurooppaan!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Termit alkaa toimia, siirtolaisia ovat ei pakolaisia, vaikka ylen toimittajat antavat ymmärtää! Siirtolaiset polttavat leirejään itse, että nopeutuisi käsittely! Muslimit eivät kuulu Eurooppaan!

    Muistetaan vielä, että he eivät ole vain siirtolaisia. Hyvä määrä heistä on laittomia siirtolaisia.

    Äänestä

Siksi kun tunkkainen suvakki ei muuten saa torttuunsa täytettä.

Äänestä

Suvakki nussituttaa itseään niillä kun ei muuten saa.

Äänestä
  • Niin tekee ämgee myös.

    Äänestä

Kamelinpaskavaltioissa on naisilla hyvät oltavat. Siellä heidän ei koskaan tarvitse poistua kodin ulkopuolelle ilman täysi-ikäisen lähisukulaismiehen seuraa. Muutenkin nuo maat ovat edistyksellisiä naisten asema suhteen.

Sen sijaan niissä maissa on miehillä valtavan huonot oltava. Siksi niistä tulee hädän- ja puutteenalaisia miehiä EU:iin. Myös EU:ssa voitaisiin ottaa mallia naisten asemaan kamelinpaskavaltioista.

Äänestä

Eivät feministit aja naisten asemaa.

Äänestä
  • - Eivät feministit aja naisten asemaa.

    No, eivät tietenkään intersektionaaliset feministit, mutta radikaalifeministit kyllä.

    Äänestä

Voisikohan se johtua siitä, että sotilaskarkuri-ikäiset miehet ovat kaikkein haavoittuvimmassa asemassa olevia?

Äänestä
  • Useimmin nämä karkurit ovat osallistuneet teloituksiin ja siksi he ovat paenneet joutumista hirttoköyteen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miksei Suomeen hakevista/hyväksyttävistä ihmisistä on valtaosa miehiä. Jos lähtömaassa kansalaisilla on hengenvaara, kai se naisiakin koskee. Suomi voisi näyttää esimerkkiä ja hyväksyä kansalaisikseen saman määrän miehiä ja naisia, ja edistää sukupuolien tasa-arvoa.
Luulisi että feministitkin olisivat tyytyväisiä kun tänne Suomeen tulisi yhtäläinen määrä nuoria naisia kuin miehiä uusiksi kansalaisiksi. Voin tosin olla väärässä. Luulen että miehet ainakin olisivat tyytyväisiä, jos vaikka Irakista tulisi Suomeen saman ikä-luokan naisia kuin nyt tulee miehiä. Tasa-arvoista!
Nyt feministit ja muut maahanmuuton vaikuttajat pyörä pyörimään ja Irakin tyttöjä Suomeen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu