Riippi linkoaa koronaa!

Anonyymi

Riipiin saapunut kymmeniätuhansia talvilomalaisia viettämään pyyhkimättömyyttä. Turvaväleistä ei tietoakaan ja tauti leviää rajusti!

17

100

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Outoo, et riippi imee turisteja kuin musta aukko, meille tänne jeesiöön kun ei tule koskaan kukaan, ollaan ihan paitsiossa! 😖

    • Anonyymi

      Miksi Sanna ei TEE MITÄÄN!

    • Anonyymi

      Sannalla isoompia kiireitä, ei se nyt jouda!

      • Anonyymi

        Sanna pisti taas 6-0. On se vaan rautanen mimmi.

        Sanna Marinin epäuskoinen hymy oli kyllä näkemisen arvoinen, kun A-studiossa Sari Essayah puhui koronanyrkistä. Lopultahan hän totesi, että meillä on jo tämmöinen koordinoiva elin: sitä sanotaan maan hallitukseksi.


    • Anonyymi

      Jeesiön matkailua tulisi kehittää, nyt jeesiö on ikään kuin paitsiossa.

    • Anonyymi

      Ei ne siltikään pyyhi.

    • Anonyymi

      On kaavailtu riippiläisille pakkopyyhkimisiä! On voitava todistaa, että on pyyhkinyt. Ei pääse mm. Lidliin, jos ei ole mukana pala wc-paperia, johon pyyhitty, tämä pitää näyttää ovella ja siitä otetaan hajutesti aitouden varmistamiseksi. Nakkarin sinappipaperi ei siis kelpaa!

    • Anonyymi

      HÄVETTÄÄ...!

    • Anonyymi

      Anna-Maja laskee tuhunua ja nuuhkii tuloksiaan.
      Korkokenkät koivissa eduskunnan salissa kopahdellen mielen osoituksellisesti aina Jussin puhuessa. Hirnahtellen väliilä kuin tamma kiihottuneena.
      Purkauttuu siten.
      Jussin karisma on valtava.

    • Anonyymi

      Mikä Riibin tilanne? joko uskaltaa käydä riu"ulla metsän reunassa, siinä vaaran kuppeella.

    • Anonyymi

      Me riipissä ei oltais ollenkaan pahoillaan tuollaisista testeistä. Oikeastaan mukava systeemi
      IL:
      Kiina on tehnyt pakolliseksi peräaukosta otettavat koronatestit käytännössä kaikille ulkomaalaisille, jotka tulevat maahan.

      Kiinan viranomaisten mukaan käytäntö perustuu tieteeseen, koska virus näkyy pitempään ulosteessa kuin nenästä tai nielusta otetuissa näytteissä.

      Käytännössä testi tehdään niin, että peräaukkoon työnnetään noin viiden sentin syvyydelle suolavedellä kostutettu pumpulipuikko, jota pyöritellään. Sen jälkeen puikko toimitetaan analysoitavaksi. Kiinalaismedian mukaan operaatio kestää noin 10 sekuntia.
      Anaalitestejä tehdään muun muassa Pekingin ja Shanghain lentokentillä, kirjoittaa The Times.

      Viimeisten viikkojen aikana useat maat ovat valittaneet ”nöyryyttävistä” testeistä, joita heidän kansalaisilleen on tehty heidän saapuessaan Kiinaan.

      Muun muassa Japani on vaatinut Kiinaa lopettamaan peräaukosta otettavat testit, koska ne aiheuttavat paljon ”psykologista kärsimystä”.

      Myös Yhdysvallat on valittanut kansalaisilleen tehdyistä anaalitesteistä.

      • Anonyymi

        Näin on Kiinan tilanne, että vaikea keksiä niin hölmöä asiaa, että se ei olisi jossain jo jotenkin käytössä eli se riipiläisiltä wc-paperista kaavailtu testi ei ole kovin kaukaa haettu, vaikka kuulostaa enemmän kuin mielipuoleiselta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näin on Kiinan tilanne, että vaikea keksiä niin hölmöä asiaa, että se ei olisi jossain jo jotenkin käytössä eli se riipiläisiltä wc-paperista kaavailtu testi ei ole kovin kaukaa haettu, vaikka kuulostaa enemmän kuin mielipuoleiselta.

        Riipiläiset siis voisi laittaa näyte-erät Kiinaa. Homman probleemi näinä aikoina vain että näytteet ja vastaukset kulkee etanapostina ja netissäkään ei voi vielä nykytekniikalla hajupommeja lähettää


    • Anonyymi

      ja jiesiössä katheus huipushan. ei yllätä

    • Anonyymi

      Mikä Riipin korona tilanne nyt?

      • Anonyymi

        Hätäkös tässä. Nautimma korvikkeen lisäksi iesiöläisten kiukusta ja katheuesta


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      156
      2677
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      199
      1957
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1706
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1638
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1421
    6. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      75
      1098
    7. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1040
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1019
    9. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      26
      1004
    10. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      191
      954
    Aihe