Riippi linkoaa koronaa!

Anonyymi

Riipiin saapunut kymmeniätuhansia talvilomalaisia viettämään pyyhkimättömyyttä. Turvaväleistä ei tietoakaan ja tauti leviää rajusti!

17

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Outoo, et riippi imee turisteja kuin musta aukko, meille tänne jeesiöön kun ei tule koskaan kukaan, ollaan ihan paitsiossa! 😖

    • Anonyymi

      Miksi Sanna ei TEE MITÄÄN!

    • Anonyymi

      Sannalla isoompia kiireitä, ei se nyt jouda!

      • Anonyymi

        Sanna pisti taas 6-0. On se vaan rautanen mimmi.

        Sanna Marinin epäuskoinen hymy oli kyllä näkemisen arvoinen, kun A-studiossa Sari Essayah puhui koronanyrkistä. Lopultahan hän totesi, että meillä on jo tämmöinen koordinoiva elin: sitä sanotaan maan hallitukseksi.


    • Anonyymi

      Jeesiön matkailua tulisi kehittää, nyt jeesiö on ikään kuin paitsiossa.

    • Anonyymi

      Ei ne siltikään pyyhi.

    • Anonyymi

      On kaavailtu riippiläisille pakkopyyhkimisiä! On voitava todistaa, että on pyyhkinyt. Ei pääse mm. Lidliin, jos ei ole mukana pala wc-paperia, johon pyyhitty, tämä pitää näyttää ovella ja siitä otetaan hajutesti aitouden varmistamiseksi. Nakkarin sinappipaperi ei siis kelpaa!

    • Anonyymi

      HÄVETTÄÄ...!

    • Anonyymi

      Anna-Maja laskee tuhunua ja nuuhkii tuloksiaan.
      Korkokenkät koivissa eduskunnan salissa kopahdellen mielen osoituksellisesti aina Jussin puhuessa. Hirnahtellen väliilä kuin tamma kiihottuneena.
      Purkauttuu siten.
      Jussin karisma on valtava.

    • Anonyymi

      Mikä Riibin tilanne? joko uskaltaa käydä riu"ulla metsän reunassa, siinä vaaran kuppeella.

    • Anonyymi

      Me riipissä ei oltais ollenkaan pahoillaan tuollaisista testeistä. Oikeastaan mukava systeemi
      IL:
      Kiina on tehnyt pakolliseksi peräaukosta otettavat koronatestit käytännössä kaikille ulkomaalaisille, jotka tulevat maahan.

      Kiinan viranomaisten mukaan käytäntö perustuu tieteeseen, koska virus näkyy pitempään ulosteessa kuin nenästä tai nielusta otetuissa näytteissä.

      Käytännössä testi tehdään niin, että peräaukkoon työnnetään noin viiden sentin syvyydelle suolavedellä kostutettu pumpulipuikko, jota pyöritellään. Sen jälkeen puikko toimitetaan analysoitavaksi. Kiinalaismedian mukaan operaatio kestää noin 10 sekuntia.
      Anaalitestejä tehdään muun muassa Pekingin ja Shanghain lentokentillä, kirjoittaa The Times.

      Viimeisten viikkojen aikana useat maat ovat valittaneet ”nöyryyttävistä” testeistä, joita heidän kansalaisilleen on tehty heidän saapuessaan Kiinaan.

      Muun muassa Japani on vaatinut Kiinaa lopettamaan peräaukosta otettavat testit, koska ne aiheuttavat paljon ”psykologista kärsimystä”.

      Myös Yhdysvallat on valittanut kansalaisilleen tehdyistä anaalitesteistä.

      • Anonyymi

        Näin on Kiinan tilanne, että vaikea keksiä niin hölmöä asiaa, että se ei olisi jossain jo jotenkin käytössä eli se riipiläisiltä wc-paperista kaavailtu testi ei ole kovin kaukaa haettu, vaikka kuulostaa enemmän kuin mielipuoleiselta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näin on Kiinan tilanne, että vaikea keksiä niin hölmöä asiaa, että se ei olisi jossain jo jotenkin käytössä eli se riipiläisiltä wc-paperista kaavailtu testi ei ole kovin kaukaa haettu, vaikka kuulostaa enemmän kuin mielipuoleiselta.

        Riipiläiset siis voisi laittaa näyte-erät Kiinaa. Homman probleemi näinä aikoina vain että näytteet ja vastaukset kulkee etanapostina ja netissäkään ei voi vielä nykytekniikalla hajupommeja lähettää


    • Anonyymi

      ja jiesiössä katheus huipushan. ei yllätä

    • Anonyymi

      Mikä Riipin korona tilanne nyt?

      • Anonyymi

        Hätäkös tässä. Nautimma korvikkeen lisäksi iesiöläisten kiukusta ja katheuesta


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      44
      2239
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      67
      2121
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1960
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      394
      1714
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      104
      1665
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1494
    7. Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia

      Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta
      Maailman menoa
      0
      1390
    8. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1112
    9. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      977
    10. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      945
    Aihe