Onko Sinisellä tulehduksella ehdokkaita vaaleihin?
Kemijärven Sininen Tulevaisuus?
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Vaihtaisivat nimen ruskeaksi tulevaisuudeksi.
Ei ole, koska koko yhdistys on lakkautettu!! Kiitos siitä varatuomari Torviselle!! Sininen satu on pääosin päättynyt ja se päättyi eduskuntavaalien roihakkaan sukellukseen!!
Puoluejohto, kuten eräät kirjanmuodossa historiaa arvioineet ovat jo sen todenneet, ei ollut hommiensa tasolla. Puoluesihteerinä mies (???), jolle "minäitse" oli suurempi päämäärä kuin puolueen menestys. MT oli ongelma, jota ei kyetty hoitamaan, pelko ja MTn uhkaileva käytös, nössöt pissivät housuihinsa varatuomarin "lainluvun" edessä.
Ei rytkyneet tyrät eduskuntaankaan...kansaan tyrävyö piti!!
Sininen tulevaisuus olisi näissä nykyisissä oloissa, persun kähistessä sisäisissä ongelmissaan, ollut jopa todellinen vaihtoehto. Mutta taru päättyi ennen kuin ehti edes kunnolla alkaakaan!
Kmjllä ei ole sinisiä, eikä tule!!
Mielenkiintoista seurata, onko sinisillä kuntavaaliehdokkaita juuri missään ja läpimenijöitä se 0-5, samat lukemat kuin eduskuntavaaleissa,joissa 0 toteutui.
Heitä ei tosiaan tarvita!
Ennemmin sininen kuin persujen sysimutsa orjatyö tulevaisuus.
Puheenjohtaja Kulmala asettunee Rääkkylässä ehdolle. On toiminut tahdottomana kepun apupoikana. Jopa valtuuston puheenjohtaja. Haukkuu perussuomalaisia äärioikeistolaisiksi.