Poikaystäväni haikailee exää?

Anonyymi

Minusta tuntuu ihan siltä että uusi poikaystäväni haikailee edelleen exäänsä. Hän puhui että olisi laittanut sen poikki, mutta minusta tuntuu, että se meni toisin päin. Suhteen alussa meistä ei meinannut tulla mitään ja se oli semmoista veivaamista.. Hän kuuntelee pelkkiä surullisia ero biisejä eikä kuuntele mitään muuta musiikkia. Ja sain kuulla että hän ottaa yhteyttä exäänsä usein kun on juonut.. en haluaisi olla jonkun kanssa jolle olen vara vaihtoehto. Hän vakuuttelee minulle ja puhuu kauniisti minulle mutta teot eivät aina täsmää tämän kanssa. En tiedä mitä tekisin jos kysyisin häneltä suoraan ei hän sitä minulle ikinä myöntäisi..

9

785

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitäpä jos varmistat asian suoraan siltä tyttöystävältä, jota väittää eksäksi?

      • Anonyymi

        Mitä hän voisi asiaan muka sanoa


    • Anonyymi

      Jos ottaa yhteyttäkin niin onhan se selvä hälytysmerkki

    • Anonyymi

      Vaihtoon tollaset. Menköön exänsä kanssa. Ei kukaan normaali kaipaa exiään

    • Anonyymi

      Kysymysmerkki aloituksessa turha.

      • Anonyymi

        Samaa mieltä selvä hommahan tuo on kirjotuksen perusteella


    • Anonyymi

      Ei hän välttämättä halua eksänsä enää takaisin, mutta haava ei ole vielä parantunut. Sinä voit joko luottaa itseesi ja häneen ja olla hänen tukena kun hän parantaa haavojaan (toki, eksään ei voi olla enää yhteydessä) tai sitten voit vaan todeta että katsellaan sitten kun olet toipunut erosta.

      • Anonyymi

        Harvemmin nuo suhteet kestävät joissa toinen on kiinni vielä exässään tunne puolella. Ei kannata pitää yllä suuria toiveita..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Harvemmin nuo suhteet kestävät joissa toinen on kiinni vielä exässään tunne puolella. Ei kannata pitää yllä suuria toiveita..

        Juu se on sen merkki että ei kannata ryhtyä tosissaan suhteeseen.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      188
      7804
    2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      142
      5335
    3. Vasemmistoliiton Minja Koskela ihailee suunnattomasti Maduroa

      Minjan mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita vasemmistodiktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen. https:/
      Maailman menoa
      133
      4271
    4. Perussuomalaisten Jani Mäkelä ihailee suunnattomasti Maduroa

      Janin mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita diktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen.
      Maailman menoa
      4
      2999
    5. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      73
      2867
    6. Vasemmistolaiset venäjämieliset kitisee jenkkien iskusta Venezuelaan

      kuten teki Yle-ykkösen uutisetkin eilen, ja avuksi haettiin taas vasemmistoproffa Koskenniemi paasaamaan - vanha kääpä.
      Maailman menoa
      17
      2617
    7. Koska mennään retkeilemään?

      pusi pusi 😗
      Ikävä
      282
      2479
    8. Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat

      Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi
      Maailman menoa
      11
      2463
    9. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      145
      2390
    10. Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota

      Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v
      Maailman menoa
      577
      2186
    Aihe