Olen ostamassa Hybridi pyörää kaksi merkkiä on mielessä,mutta kumpi perempi Trek 7200 FXS
vai Crescentn logic ltc 700.Olisi kiva saada mielipiteitä!
vai Crescentn logic ltc 700.Olisi kiva saada mielipiteitä!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ostin nyt keväällä Trekin 7200 ja jos nyt saisin vaihtaa niin laittaisin Crescentin LTC500:n. Nykyisessä huonoja puolia ovat etu- ja penkki-iskarit , liian pehmeä penkki, liian leveät renkaat sekä paino. Noita huonoja puolia ei näyttäisi olevan vakiona tuossa LTC500:ssa
Ostin Crescentn logic ltc 700:n eilen.Hinta turvalukolla ja pikalokareilla 560e.Olen tehnyt muutaman lenkin ja olen ollut tyytyväinen.Pyörässä on joustokeula jonka saa lukittua jota olen käyttänyt.Yleisesti ajelen niin,että jousto on päällä.Vanhassa pyörässäni oli myös joustokeula.
Mikäli hintahaarukka o tuo 500-700e niin sillä rahalla saa toki jo Trek 7500Fx:n jos tyytyy 2004 malliin. Ostin Fillarimessuilta itselleni ja nyt myöhemmin keväällä myös vaimolleni sellaisen (Bike Planet). Viimevuoden Trek 7500Fx:stä pyydetään lähtöhinnalata 690e, ja pyörä on "eri planeetalta" kuin kumpikaan noista.
-parempi keula
-runko tosi kevyt(nam)
-laadukkaat vaihtajat
-paremmat kiekot
-paremmat jarrut
TM testasi alle 500 e pyörät äskettäin, lue.