Ehdokkaat julkaistu. Kittilän keskustalla 12 syytteessä olevaa ehdolla. Muutamilla ehdokkailla useampi syyte. Eikö kunnassa asu enää muita kun rötösherroja. Ei ainakaan minun ääneni mene keskustalle.
Onko mitään rajaa
17
853
Vastaukset
- Anonyymi
Eivät ole syyllistyneet mihinkään ja rikos-virkavastuu ei koske heitä.
- Anonyymi
jos siellä ei muita keskustalaisia asu...
- Anonyymi
Tiedän kyllä nämä hovista päätöstä odottavat. Keitä ne muut ehdokkaat ovat?
- Anonyymi
Eilavaaran ja Esa Mäkisen juttuun sekaantuneet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eilavaaran ja Esa Mäkisen juttuun sekaantuneet.
Taitaa loppuviimein olla Mäkinen se, joka maksaa tästä hommasta. Muutama kymmenen tuhatta euroa eläkerahoja asianajokuluihin ja vahingonkorvaukset perättömistä väitteistä.
- Anonyymi
No ainakin lihan jalostaja, khn puheenjohtaja ja rajavartija joka on muuten PP:n siskon poika.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taitaa loppuviimein olla Mäkinen se, joka maksaa tästä hommasta. Muutama kymmenen tuhatta euroa eläkerahoja asianajokuluihin ja vahingonkorvaukset perättömistä väitteistä.
Esalle mitälie lisäeläkettä valtuutetut kustantavat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No ainakin lihan jalostaja, khn puheenjohtaja ja rajavartija joka on muuten PP:n siskon poika.
Ahaa, mietiskelin tässäkin asiassa takapiruja ja sieltähän se tulikin.
Itse onneksi voi päättää ketä äänestää vaan eipä sekään tehoa, paras jättää äänestämättä vai?
Kittilän mhy:ssä tehtiin kupru kaikista eniten ääniä saaneelle ehdokkaalle ja heitettiin ulos puheenjohtaja kisasta muka ei ollut tarpeeksi tietämystä metsänhoidosta.... hah.
Nyt siellä tahtipuikkoa heiluttaa kommari joka varmasti ei tiedä hölynpölyäkään mistään.
Se on nähty se
Ja vielä tuo mellastaa kunnallispolitiikassa, ompa tietoviisas ihminen.
- Anonyymi
Onko siellä rehelliseksi ja taitavaksi tunnettuja kovin paljon. Kyllä pitäisi Oulussa kaikki käräjät käydä tai jossakin muualla niin ei olisi "tuttuja tuomareita" saattaapipa vanhentua kaikki käsiin. !!!!
- Anonyymi
onko vassareiden lista sitten sen kummempi ?
- Anonyymi
No ei ole ,katkeria kommunisteja haikailemassa vapaasta venäjästä. Työn antajiansa kadehtivia luusereita koko saki jos nyt joku onkaan töissä..ittestä ei ole heistä mihinkään,lumikolatkin pitää Sossun rahottaa ja poltto puutkin. paska sakkia.
- Anonyymi
en ole löytänyt kuin vasemmistoliiton ja perussuomalaisten ehdokaslistan, missä sivustolta löytyy keskusta esim.? Yritin googlettaa mutta tuloksetta?
- Anonyymi
Ne viisaat eivät varmaan hae paikkaa käräjäoikeudesta.
- Anonyymi
pian on kittilässä siivouksen aika. äänestämällä se parhaiten hoituu.
- Anonyymi
Ja parilla jo 31.03 annettu tuomio!Mutta eipä taida tahtia haitata?,..meillä Kittilässä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1821272
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138883- 84824
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?47684Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t247594Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä311580Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55579Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7550- 51549