Hieno kirjoitus Esko Fält

Joku sentään uskaltaa sanoa niinkuin asiat on. Tuo porukka; Portti, Simoska ja Björkbacka tosiaan erotkoon!!! Lapsellista käytöstä.
191565
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

kaikki yli 55v vaihtoon.

Äänestä

Sen Simoskan naama jo luotaantyöntävä. Totinen torvensoittaja.

Äänestä

Lopettakaa tyhjän päivänen riitely kiitos!

Umpikepulainen voisi ottaa kantaa, että onko oikein, kun KEPUN kirkkovaltuuston istuva jäsen, pitkäaikainen kunnallismies ja poliitikko jätettiin pois listalta. Onko oikein? Ota kantaa!

Äänestä
  • Olisi saanut Ovaskainenkin erota! Tyhjän räkättäjä.

    Äänestä

Kiitos Esko Fält Lapin Kansassa 11.8.2021 julkaistusta kirjoituksestasi. Täydellinen analyysi, miten ja ketkä keskustaa vievät taantumukseen. Kirjoituksessasi mainitsemasi Lakkalan, Tapion ja Simoskan klikki on vallan sokaisema. Luiro kuuluu samaan suhmurointi porukkaan.
Ottakaa nyt hyvät keskustalaiset koppi Rovaniemen kehittämisestä. Emme tarvitse egoisteja Roin johtoon. Turhaa on miekkailla, kenen mielipide on paras ja kuka voittaa!

Rovaniemen asukkaisen pitäisi voittaa ja nauttia Roissa asumisesta. Miten asukkaiden äänet saadaan näkyväksi - ei poliitikkojen ja politrukkien! Osa meistä on jo luopunut keskustan äänestämisestä ja kannattamisesta.

Äänestä
  • Mikä puolue sai hoitojonot aikaan rovaniemellä ja palveluseteli ei toimi

    hoitajat uupuu kaupungin palveluksessa ja menevät yksityiselle puolelle.

    Sipilän keskustako laittoi asiat sekaisin?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mikä puolue sai hoitojonot aikaan rovaniemellä ja palveluseteli ei toimi

    hoitajat uupuu kaupungin palveluksessa ja menevät yksityiselle puolelle.

    Sipilän keskustako laittoi asiat sekaisin?

    hoitajat huutakaa lisää epäkohtia

    vaalit saapuu ja palkkaa uupuu

    Äänestä

kulla ovaska pitta erota,ainaki vaimo pitta otta ero ja tula takkasi keppu.

Äänestä

Ensi vaaleissa ehdokkaamme - Hentunen!

Äänestä
  • Hentunen?????? Ei ole sen nimistä ehdokkaana.

    Äänestä

Esko Fält, mistähän tutu nimi, joo täällä pohjois-pohjanmaalla tunnetaan.
kannattaas muistella minkä sotkun saikaan aikaan

Äänestä

Oikein kun seuraa näiden kaikkien nimeltä mainittujen edesottamuksia niin jotenkin jää tunne, että tämä Fält on tyhjänpäiväinen ilkeä räksyttäjä. Ei ole ilkeys uskallusta, se on osoitus siitä, että ihminen ei ole yhteistyökykyinen. Keskustella voi ja mielipiteitä esittää rakentavasti sekä sivistyneesti. Räksyttäjä vain osoittaa tyhmyytensä.

Äänestä
  • Ei muuten ole..luulo ole tiedon väärti.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Ei muuten ole..luulo ole tiedon väärti.

    Samaa mieltä, ei muuten ole uskalias. Joku vain luulee, että se on rohkeutta, kun mölisee tyhjää.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Samaa mieltä, ei muuten ole uskalias. Joku vain luulee, että se on rohkeutta, kun mölisee tyhjää.

    Huom. Rovaniemelaisia! Se ei heti näy otsikoinnissa, täytyy avata ketju että tietää...

    Äänestä

LEGENDA JO ELÄESSÄÄN! ROVANIEMI NOUSEE TUHKASTA!

Äänestä

Oliko tänään se sopanjko Henttusella oliko väkeä

Äänestä
  • On siellä ain.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    On siellä ain.

    Klo 11 tänään Urheiluopistolla

    "Pikkusen hyvää"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Joku sentään uskaltaa sanoa niinkuin asiat on. Tuo porukka; Portti, Simoska ja Björkbacka tosiaan erotkoon!!! Lapsellista käytöstä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu