https://is.mediadelivery.fi/img/658/81b9cd5994e7434d83d79d7cb5651367.jpg.webp
Kuvassa on naisia ja jokaisella naiselle 3-4 koiraa...
Miksi nainen hankkii monta koiraa ja usein vielä kaikki ovat uroskoiria.
Eikö naiselle riitä yksi koira, sellainen pieni pörröinen sylikoira.
Jos nainen kuvittelee, että pieni pörröinen sylikoira ei ole ärhäkkä, niin nainen erehtyy.
Muutaman kerran on sellainen pieni pörröinen sylikoira aölanut räyhätä meikäläiselle ja ovat melkoisen kiukkuisia ja ääntä lähtee, vaikka koko on pieni.
Tuollainen koiralauma syö paljon ruokaa ja naruissa on selvittämistä sen jälkeen, jos ne jostakin riehaantuvat ja ei nainen edes kykene hallitsemaan yli 3 koiran laumaa, vaan ne vetävät naista perässään, kuin pulkkaa, jos sille päälle sattuvat.
No se on varma, ettei yksikään mies lähesty koiralauman kanssa kulkevaa naista, ettei naisen tarvi ihmetellä, kun miehet kiertävät kaukaa.
Nainen ja koiralauma
19
94
Vastaukset
- Anonyymi
Koiralaumasta en tiiä. Itelläni on 2 koiraa, sillä koirat tykkää myös koiraseurasta. En jaksanu avata linkkiä, joten en tiiä miten isoja koiria siellä oli. Itelläni keskikokosta arktista rotua, jonka kanssa voi tehä ihan mitä vaan. Pientä kannettavaa sylikoiraa en halua, kun ei sen kanssa voi tehdä paljoakaan. Omani ovat molemmat ovat molemmat narttuja eikä kumpikaan yhtään ärhäkkä. Kaikkien kavereita, tosi helppoja koiria. Pikkukoirat tuppaa tosiaan usein olemaan tosi ärhäköitä. Osalla varmaan koulutuksestakin kiinni, mutta tuntuu kyllä kulkevan paljon myös ihan noissa roduissa se ärhäkkä luonne. En tiiä onko ne tarkotuksella jalostettu ärhäköiksi, vai eikö noissa pienissä sitten kiinnitetä niin paljon huomiota luonnepuoleen.
- Anonyymi
Poliittinen tarkoitus. Moni feministinainen omaa koiria sentakia, koska ne syövät lihaa. Samalla voi syyttää normaalimiehiä lihansyönnistä ja demonisoida sitä, mutta koirien ja kissojen ruokia kyllä saa tuottaa vanhaan malliin.
Ei se kuka syö, vaan se minkälainen äänestyskäyttäytyminen sillä lihansyöjällä on. - Anonyymi
Sen takia, että idioottimiehet jättäisivät vihdoin naisen rauhaan. Nainen nimenomaan laskee sen varaan, että pari kolme isoa ja vihaisen näköistä hurttaa vihdoin pitää vastenmieliset lähentelijät kaukana.
- Anonyymi
Naisilla on yleensä sihuhauvoja ja muita kirpun kokoisia koiria joita ei oravasta erota, niin ei niillä paljon feministit itseään "vihaisilta mielhiltä" suojele.
Onko miehillä sitten olevat isot koirat nimenomaan hyökkäävien naisten puolustukseen tarkoitettuja?
- Anonyymi
Jotain 20 v sitten erosin koska naiseni silloin halusi 3 koiraa. Yhden koiran ymmärräm mutta en aio mitää kenneliä pitää, meillä on ny yks pieni koira ja se riitäää.
- Anonyymi
Voi hyvä sentää kuin taskupiljardi jolu mini pingon-peli paletissa lahjana :D
- Anonyymi
Ehkä oikea syy on että uroskoiria siksi kun nuuhkaisevat emäntänsä alapäätä niin tietävät että emäntä on naaras ja antaa emännälle kielikivoja eli yksi väsyy toinen jatkaa ja kolmas ja neljäs ja taas eka jaksaa taas ja päivät kuluu sitten emännällä hurmiossa ja äreä kun homma loppuu ja joutuu viemään ulos mutta ulkoilun jälkeen taas homma jatkuu no menee ne päivät noinkin ja emännällä on kivaa
- Anonyymi
Toivottavasti väliksellä ei ole koiria. Kyllä ne sun munaa nuolis, mutta jätä ne silti rauhaan.
- Anonyymi
Nuo voi olla ammattikoiranulkoiluttajia, maailmalla ihan kelpo ammatti. Tai jos käy töissä, yhden koiran pitäminen vähän julmaa, joutuu olemaan yksin tuntikaupalla. Tuleehan siitä laumafiilis, päkki. Koiraihmiset säntillisiä, jo ulkoilutuskin vaatii päivärytmin. Lapseen verrattuna kolmen koirankin pitäminen on ekoteko.
- Anonyymi
Lemmikkien pitäminen noin nyt ihan yleensäkkin itsekästä hommaa, siinä ei eläimen hyvinvointia elämän laatua paljon mietitä, kun halutaan karvaturri hellittäväksi. Tuossa armomurhaaja elokuvassa oli ihan hyvää kritiikkiä.
https://youtu.be/FoZqoT9H4K0 - Anonyymi
Ihmisestä kertoo todella paljon se mitän hän eläimiin suhtautuu.
Mä en ymmärrä miks kukaan haluaa pientä sylikoiraa.
- Anonyymi
Mielummin pieni sylivauvakoira, kuin monta isoa koiraa, jotta kun nojatuolissa istut, niin koiranperseitä on nenän korkeudella ja koirat tunkee ahteriaan koko ajan vieres.
Anonyymi kirjoitti:
Mielummin pieni sylivauvakoira, kuin monta isoa koiraa, jotta kun nojatuolissa istut, niin koiranperseitä on nenän korkeudella ja koirat tunkee ahteriaan koko ajan vieres.
Mieluummin 1-2 keskikokoista.
- Anonyymi
JustJust kirjoitti:
Mieluummin 1-2 keskikokoista.
Täysin samaa mieltä. Mäkään en ymmärrä pienien sylikoirien viehätystä. Pari pienempää koirarotua tosin on hyvin vähän allergisoivia, joten sitä kautta voin ymmärtää. Jos allergiaa perheessä on niin silloin sieltä voi löytyä keino, että koiran ylipäänsä voi ottaa.
- Anonyymi
Katso jännityssarja, Pikku Kekkonen... itse meinasin ostaa joillekin suvun lapsille Pukku Auton, sitten katsoin jaa olikin Chevrolet Camaro joten en ostanut jos olisi ollut Dodge Charger olisin ostanut :D
- Anonyymi
Kuvassa saattaa olla ja todennäköisesti onkin kyse koiran ulkoiluttajista. Eli ei välttämättä ollenkaan naisten omia koiria, ainakaan kaikki.
- Sheena - Anonyymi
Koirat pitäisi sallia vain hyötytarkoitukseen ja kaikki muut sylikoirat ja turhat rakit joutaisi kieltää. Monet on lisäksi jalostettu niin, että niillä on hengitysvaikeuksia.
Metsästys, paimennus, palvelus, pelastus, viranomais yms koirat pitäisi ainoastaan sallia ja kaikki muut kieltää turhina.
Turhat lemmikit kuluttavat luonnonvaroja paljon muunmuassa siksi, koska niille on tuotettava tavallaan turhaan ylimääräistä ruokaa. - Anonyymi
Vaikuttaa joltain matemaattisen tehtävän alulta. Minne he ovat matkalla ja kuinka monta pentua kullakin koiralla vielä on?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897209- 353821
- 453410
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402552- 2082346
- 412342
- 1232236
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292149Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241878- 401799