Muistakaa juhlia pääsiäistä ja hakekaa viinat heti aamulla ja sitten kutsutte naisia kylään jotta voitte tutustua naisiin ja löytää kumppanin. Vain viinaa juomalla löytyy kumppani bileistä.
T viinamies
T viinamies
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Nyt ei ole juhlan aika.
PS. Taas yksi tuttu kuoli koronaan.
- Sheena
😥😥😥
Tulossa yhtä ankea pääsiäinen kuin vuosi sitten..
Ootte te outoja kun ette edes bileitä halua pitää.
Kotikalja-maltaat loppumassa kaupoista kun toiset haluavat tehdä siman sijaan kaljaa :D:D
Jos oikein viinakauppaan vaivautuu lähtemään, niin mikä on viimeksi ollut suosikkini: Silver Dry Gin Sitruuna-juttu pullo on sellainen huurteinen lasi niitä sekaisin, ei ehkä ole pääsiäisen perusjuoma, mutta, nykyinen suosikki, ja Gin on arvokasta.
London Dry Gin voi myös käyttää tuon sitruunajuoman kanssa... niin harvoin tulee käytyä alkossa, alkon myyjätkin ovat aina automaattisesti kaikki viinasieppoja alkoholisteja ÖD
Elämässä on paljon tärkeämpiä asioita kuin bileet.
Koronatilanne on otettava vakavasti.
Totisesti on tärkeämpää, kuten terveys. Monille koronaan sairastuneille jää oireet kuukausiksi, toisille loppuelämäksi.
Vappusiman sijaan voikin tehdä vaihteeksi vappukaljaa :D
Voisin kutsua naisen juomaan coca colaa pääsiäisenä mutta kukaan ei varmaan tulisi koska kaikki haluaa juoda alkoholia jonkun paskan juopon kanssa joka hakkaa naista kännissä.
Ne on kiinni pitkäperjantaina, sunnuntaina ja maanantaina, niin että huomenna jo kipin kapin pitkäripaiseen että pääsee kupin ottoon.
Oluet pitää hakea.
Vain vappuna ja jussina juhlimme. Pääsiäisenä hiljennymme.
Mitä jos sinäkin viinamies tekisit jotain muuta kivaa ja hyödyllistä nyt Pääsiäisen aikana?
Luulen, että läheisesi olisivat iloisia ja sinä itsekin, kun kaikki on mennyt ilman sanomista ja riitaa.
Jos ei viinaa pääsiäisenä, ei naisseuraa koko vuonna.
t. viinamies
Jes! Kiitti vinkistä!
Ei pääse nussimaan naisia jos ei juo viinaa ja käy bileissä.
Eikö alkoholijuomia voi vain "ottaa" ja maksaa sitten kassalla kasalla rahaa, mutta jos on pikkuinen niin ei saa ottaa ei maksaa korillistakaan viskiäkään.
Jos ei naizta eilen ei edes viimevuonnakaan sitten :D
Lapsellisilla miehillä ei ole ikinä seksiä, eli jos on lapsia :D