Mitä miehet ajattelee palstan naisista?

Niin mitäs miehet ajattelette?
2984
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Kaikki naiset ovat ok, paitsi feministisellä ideologialla ajattelunsa myrkyttäneet.

Olen palstoilla ja livessäkin tullut aina paremmin toimeen naisten kuin miesten kanssa. Jos naisella on älyä, asia on hyvin helppo, koska naisilla on sisäänrakennettuna myös tunne. Kaikilla miehillä ei ihan niin ole, joten joidenkin asioiden syvempi ymmärtäminen ei aina onnistu, vaikka kohtalaisilla älynlahjoilla olisikin siunattu. Jotenkin näin lyhyesti referoituna.

Äänestä

Ei täällä ole naisia. :)

Äänestä
  • Juuri näin.

    Äänestä

Erilaisia persoonia. Osa mielenkiintoisempia kuin toiset. Harmi vaan, että täällä ei ole kuin muutama kirjautunut naiskäyttäjä ja hekin kaikki varattuja.

Äänestä
  • Ai kaikki varattuja? Ihan sinkku mä tietääkseni olen....kai. 🙄

    Äänestä

  • Pirpana ei ole varattu, Lauruska ei ole varattu....

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pirpana ei ole varattu, Lauruska ei ole varattu....

    Pirpanalla on lover. Pujis.

    Äänestä

  • Lauruska kirjoitti:

    Ai kaikki varattuja? Ihan sinkku mä tietääkseni olen....kai. 🙄

    Sullakin on se joku menneisyyden haave, jossa olet jumissa. Ainoa mies kenen kanssa alkaisit millekään. Et siis ole tosissaan vapaa.

    Ja pirpanahan on pujiksen muija.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sullakin on se joku menneisyyden haave, jossa olet jumissa. Ainoa mies kenen kanssa alkaisit millekään. Et siis ole tosissaan vapaa.

    Ja pirpanahan on pujiksen muija.

    Minä en rupea kenenkään muijaksi, se on selviö. Olin jo emäntä 25 vuotta, kyllä se piisaa.
    Se että on kevyttä ja kivaa, ei tarkoita että on jonkun muija. Statukseni on sinkku ja sellaisena pysyy.
    Mutta kaipa sinä tuonkin asian tiedät paremmin ...

    Äänestä

Varattu ja varattu, sehän on kuin push-up-button jonain päivänä on varattu toisena päivänä ei :D

Äänestä

Vastaan nyt tähänkin kyselyyn, vaikka en biologisesti olekkaan pätevä. :D

Et riippuu taas jutuista, mutta naiset täällä on mielenkiintoisempia mitä miehet.

Jan

1Äänestä
  • Yritä sinäkin nyt joskus päättää, että kumpaa sukupuolta edustat.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Yritä sinäkin nyt joskus päättää, että kumpaa sukupuolta edustat.

    Heh, ei ole pakko. :D

    Välimalli sopii. Ei tarvitse valita. Transsukupuolisuus kun ei vaadi biologiavastaista ajattelua eikä ole pakko valita mies vai nainen. Ilmiselvästi olen sekoitus molempia.

    Jan

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Heh, ei ole pakko. :D

    Välimalli sopii. Ei tarvitse valita. Transsukupuolisuus kun ei vaadi biologiavastaista ajattelua eikä ole pakko valita mies vai nainen. Ilmiselvästi olen sekoitus molempia.

    Jan

    Ei tietenkään. Kunhan pääsee kommentoimaan kaikkialle.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei tietenkään. Kunhan pääsee kommentoimaan kaikkialle.

    Aika näppärää, eikös? 😂

    Jan

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aika näppärää, eikös? 😂

    Jan

    Ei ole. Mutta sitähän et sinä ymmärrä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei ole. Mutta sitähän et sinä ymmärrä.

    Näkökulmakysymys. Ylläpito ei tykkää kaikista tyngistä, mutta on se.

    Jan

    Äänestä

Muttakun niin.. palstan tarkoitushan on olla hupi-höpinää.

Tuli mieleen eräs erittäin paha paikka kävin paikalla: todella syvä kellari mihin voisi piiloittaa ihmisiä, sellainen mistä palokunta poltti hallitusti talon: kellari ja savupiippu jäänyt, niin:

Tuonne kellariin pudottaa ihmisiä ja luukku päälle ei varmasti pysty kiipeämään sieltä pois, en tipahtanut itse sinne olisin jäänyt loukkoon eikä puhelimet varmastikaan toimi maan sisällä... piilottaisi poliisejakin vangiksi tuonne heheh :D

Äänestä
  • Tuollsista se narskuki mulle maalaili.

    Äänestä

Silloin olisi poliisivankila jos olisi ottanut poliisin vangiksi tuollaiseen loukkoon, ohraleipä kerran kuussa :D

Äänestä

Naisista en mitään mieltä. Toksisista feministeistä en pidä.

Äänestä

Vähän katson kateellisena pyöräilijöitä kun menevät pieniä ja pyöräilevät kun hyvät kelit, itse pitää levätä vielä vähän, on kyllä pyörä kunnossa mutta nooh, ja hyvät väylät, näyttää herkulliselle ulkoilulle.

Äänestä

Ihan mukavia keskustelijoita on ollut, muutamaan olen ihastunutkin, pitkän palstaurani aikana

Äänestä
  • Niinkin voi käydä. 😇

    Jan

    Äänestä

Yksinäisiä naisia olivat parisuhteessa tai ei. Tylsään elämäänsä kyllästyneet.

Äänestä
  • Nyt taidat peilata...

    Äänestä

Aika keskinkertaisiahan nuo ovat. Joskus oli joku Erkki-täti joka oli viisas ja Pönttöuuni oli hauska mutta muuten aika ankeaa porukkaa.

Äänestä

Että ovat ihastuttavia pikkutyttöjä.

Äänestä

Aamuisin televisiossa pyörii piirretty "Tyttöjen tärkeä tehtävä". Vaikkei sitä suoraan sanotakaan, tärkein tehtävähän naisille on synnyttäminen. Alitajuntaan on kuitenkin hyvä jättää lapsukaisille ajatus, että jokin huipputärkeä tehtävä heitä vielä odottaa.

Ei siis saa ajatella pahaa kohdunkantajista, sillä on heillä on erittäinen tärkeä tehtävä - naisten tärkeä tehtävä synnyttää maailmaan uusia lapsia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Niin mitäs miehet ajattelette?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu