Niin mitäs miehet ajattelette?
Mitä miehet ajattelee palstan naisista?
29
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikki naiset ovat ok, paitsi feministisellä ideologialla ajattelunsa myrkyttäneet.
Olen palstoilla ja livessäkin tullut aina paremmin toimeen naisten kuin miesten kanssa. Jos naisella on älyä, asia on hyvin helppo, koska naisilla on sisäänrakennettuna myös tunne. Kaikilla miehillä ei ihan niin ole, joten joidenkin asioiden syvempi ymmärtäminen ei aina onnistu, vaikka kohtalaisilla älynlahjoilla olisikin siunattu. Jotenkin näin lyhyesti referoituna. - Anonyymi
Ei täällä ole naisia. :)
- Anonyymi
Juuri näin.
- Anonyymi
Erilaisia persoonia. Osa mielenkiintoisempia kuin toiset. Harmi vaan, että täällä ei ole kuin muutama kirjautunut naiskäyttäjä ja hekin kaikki varattuja.
- Anonyymi
Pirpana ei ole varattu, Lauruska ei ole varattu....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pirpana ei ole varattu, Lauruska ei ole varattu....
Pirpanalla on lover. Pujis.
- Anonyymi
Lauruska kirjoitti:
Ai kaikki varattuja? Ihan sinkku mä tietääkseni olen....kai. 🙄
Sullakin on se joku menneisyyden haave, jossa olet jumissa. Ainoa mies kenen kanssa alkaisit millekään. Et siis ole tosissaan vapaa.
Ja pirpanahan on pujiksen muija. Anonyymi kirjoitti:
Sullakin on se joku menneisyyden haave, jossa olet jumissa. Ainoa mies kenen kanssa alkaisit millekään. Et siis ole tosissaan vapaa.
Ja pirpanahan on pujiksen muija.Minä en rupea kenenkään muijaksi, se on selviö. Olin jo emäntä 25 vuotta, kyllä se piisaa.
Se että on kevyttä ja kivaa, ei tarkoita että on jonkun muija. Statukseni on sinkku ja sellaisena pysyy.
Mutta kaipa sinä tuonkin asian tiedät paremmin ...
- Anonyymi
Varattu ja varattu, sehän on kuin push-up-button jonain päivänä on varattu toisena päivänä ei :D
- Anonyymi
Vastaan nyt tähänkin kyselyyn, vaikka en biologisesti olekkaan pätevä. :D
Et riippuu taas jutuista, mutta naiset täällä on mielenkiintoisempia mitä miehet.
Jan- Anonyymi
Yritä sinäkin nyt joskus päättää, että kumpaa sukupuolta edustat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yritä sinäkin nyt joskus päättää, että kumpaa sukupuolta edustat.
Heh, ei ole pakko. :D
Välimalli sopii. Ei tarvitse valita. Transsukupuolisuus kun ei vaadi biologiavastaista ajattelua eikä ole pakko valita mies vai nainen. Ilmiselvästi olen sekoitus molempia.
Jan - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Heh, ei ole pakko. :D
Välimalli sopii. Ei tarvitse valita. Transsukupuolisuus kun ei vaadi biologiavastaista ajattelua eikä ole pakko valita mies vai nainen. Ilmiselvästi olen sekoitus molempia.
JanEi tietenkään. Kunhan pääsee kommentoimaan kaikkialle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tietenkään. Kunhan pääsee kommentoimaan kaikkialle.
Aika näppärää, eikös? 😂
Jan - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika näppärää, eikös? 😂
JanEi ole. Mutta sitähän et sinä ymmärrä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole. Mutta sitähän et sinä ymmärrä.
Näkökulmakysymys. Ylläpito ei tykkää kaikista tyngistä, mutta on se.
Jan
- Anonyymi
Muttakun niin.. palstan tarkoitushan on olla hupi-höpinää.
Tuli mieleen eräs erittäin paha paikka kävin paikalla: todella syvä kellari mihin voisi piiloittaa ihmisiä, sellainen mistä palokunta poltti hallitusti talon: kellari ja savupiippu jäänyt, niin:
Tuonne kellariin pudottaa ihmisiä ja luukku päälle ei varmasti pysty kiipeämään sieltä pois, en tipahtanut itse sinne olisin jäänyt loukkoon eikä puhelimet varmastikaan toimi maan sisällä... piilottaisi poliisejakin vangiksi tuonne heheh :D- Anonyymi
Tuollsista se narskuki mulle maalaili.
- Anonyymi
Silloin olisi poliisivankila jos olisi ottanut poliisin vangiksi tuollaiseen loukkoon, ohraleipä kerran kuussa :D
- Anonyymi
Naisista en mitään mieltä. Toksisista feministeistä en pidä.
- Anonyymi
Vähän katson kateellisena pyöräilijöitä kun menevät pieniä ja pyöräilevät kun hyvät kelit, itse pitää levätä vielä vähän, on kyllä pyörä kunnossa mutta nooh, ja hyvät väylät, näyttää herkulliselle ulkoilulle.
Ihan mukavia keskustelijoita on ollut, muutamaan olen ihastunutkin, pitkän palstaurani aikana
- Anonyymi
Niinkin voi käydä. 😇
Jan
- Anonyymi
Yksinäisiä naisia olivat parisuhteessa tai ei. Tylsään elämäänsä kyllästyneet.
- Anonyymi
Nyt taidat peilata...
- Anonyymi
Aika keskinkertaisiahan nuo ovat. Joskus oli joku Erkki-täti joka oli viisas ja Pönttöuuni oli hauska mutta muuten aika ankeaa porukkaa.
- Anonyymi
Että ovat ihastuttavia pikkutyttöjä.
- Anonyymi
Aamuisin televisiossa pyörii piirretty "Tyttöjen tärkeä tehtävä". Vaikkei sitä suoraan sanotakaan, tärkein tehtävähän naisille on synnyttäminen. Alitajuntaan on kuitenkin hyvä jättää lapsukaisille ajatus, että jokin huipputärkeä tehtävä heitä vielä odottaa.
Ei siis saa ajatella pahaa kohdunkantajista, sillä on heillä on erittäinen tärkeä tehtävä - naisten tärkeä tehtävä synnyttää maailmaan uusia lapsia.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.2355336Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki833449PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist1173198Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma423043Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne672918Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv922738Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest152425Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k1032287- 1631762
Vapaa- ajan asunto palanut Haapavedellä
Haapavesi päässyt Iltalehteen Vapaa- ajan asunto palanut 35 neliötä palanut. Missä päin tämä on ollut? Poliisin tutkinn91400