https://www.is.fi/menaiset/tyyli/art-2000007896816.html
"Tiettyjen miesten hajuvesien väitetään ”pudottavan naisilta housut” – tämä väite oli pakko tarkistaa tuoksuammattilaiselta, ja vastaus todella yllätti
Tuoksut ovat makuasia, mutta onko totta, että tietty ainesosa vetoaa naisiin aivan erityisellä tavalla?
Testissä yksi tuoksu nousi selvästi naisten suosikiksi – erään tuoksuttelijan mukaan siltä tuoksuva mies ”kiinnittäisi välittömästi huomion”.
– Ambroxaani on tuoksuyhdiste, jolla loihditaan hajuvesiin ambra-efekti"
Onks tää sitä kemiaa, josta kovasti touhotetaan, et kemia on se juttu?
Mä en usko, että naiselta putoo housut oli vaikka kuinka vetävä tuoksu naisen nenään.
Nainen, jos tuoksuu sitrushedelmille, niin sellainen nainen kyl vetoaa.
"Tiettyjen miesten hajuvesien väitetään ”pudottavan naisilta housut” – tämä väite oli pakko tarkistaa tuoksuammattilaiselta, ja vastaus todella yllätti
Tuoksut ovat makuasia, mutta onko totta, että tietty ainesosa vetoaa naisiin aivan erityisellä tavalla?
Testissä yksi tuoksu nousi selvästi naisten suosikiksi – erään tuoksuttelijan mukaan siltä tuoksuva mies ”kiinnittäisi välittömästi huomion”.
– Ambroxaani on tuoksuyhdiste, jolla loihditaan hajuvesiin ambra-efekti"
Onks tää sitä kemiaa, josta kovasti touhotetaan, et kemia on se juttu?
Mä en usko, että naiselta putoo housut oli vaikka kuinka vetävä tuoksu naisen nenään.
Nainen, jos tuoksuu sitrushedelmille, niin sellainen nainen kyl vetoaa.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Tästä on jo aloitus 20:55
Häh, en mää kattonu, kirjotin vaan, noooooo kertaus on opintojen äitiskä.
Ja tietyt hajuvedet saa aikaan hengenahdistusta...
Joo ja ääni lähtee, päätä alkaa särkemään, yskittää ja tulee kiire mahdollisimman kauas
Olen sitä mieltä, että parfyymien käyttäjät yrittävät peittää sen käytöllä omaa pahaa hajuaan. Miksi niitä muuten käytettäisiin, kun kukaan ei niistä kuitenkaan nauti??
Eipä ole noin idioottimainen ajatus koskaan edes käynyt mielessä.
Sitä yleensä käydään suihkussa ja sen jälkeen laitetaan parfyymia.
"Kukaan ei nauti"... Jos sinä et nauti, niin uskoisin että olet häviävän pienessä vähemmistössä.
Miltä muuten itse tuoksut, kun et parfyymejä käytä? Paskalta?
Taisi olla parfyymien alkuperäinen tarkoitus, menneinä vuosisatoina pesemättömyys kukoisti myös yläluokan keskuudessa. Myös suitsukkeiden heiluttelulla kirkon käytävillä oli tarkoitus peittää "rahvaasta" leijuva lannan haju, muistelisin. - cu-
Siitä tulee kuitenki jokaisella omanlaisensa siitä tuoksusta
Ihmetellytkin mistä johtuu, kun on tullut naisia vastaan perse paljaana.
Ei se hajusta johdu. Kyniksen propaganda vain on tehonnut niihin naisiin….
Parfyymien ja dödöjen käyttämisessä pitää muistaa kohtuus. Suihkun jälkeen pieni suihkautus kainaloon niin ei ne dödöt liikaa tuoksu...jos ei sitten satu olemaan kaunalossa:)
Armanilla ja Hugo Bossilla on pari hyvää tuoksua ja monta tosi ylimenevää joita ei ole miellyttävä edes käyttää, saati vaatia muita nuuhkuttelemaan.
Voihan niitä käyttää hillitysti jos itse tykkää tuoksusta, mitäs sitä muita liikaa ajattelemaan. Jos toisilta luvan kysyisi joka hommaan ei mitään saisi tehdä, aina on joku joka haluaa valittaa jostain asiasta. Sitäpaitsi dödöhän voi toimia hyvin hyttyskarkoittimena, eikös ne itikat olleet naaraspuolisia...kyllä joku suojakehä pitää ympärilleen rakentaa etteivät kuiviin ime.
AsianVierestä
Mä kerran ruiskutin jotain ihme parista leukaan ja menin yhtiökokoukseen. Jumalattoman kaunis uusi osakas istuutui viereeni useamman tunnin ajaksi ja lopuksi vielä sanoi viehkeästi että mennäänkö yhtä matkaa? Tyhmä olin kun en tajunnut tilannetta juurikaan.
Jo 70-luvulla tiedettiin kokemuksesta myös, että himassa piti olla Pernod-alkoholia, siksi, että kun baarista raahasi pimun mukanaan, niin ainakin sillä sai hänet suosiolliseksi seksiin, jos ei muuten ollut.
Puhdas iho,puhtaat vaateet ,siistit jalkineet,ehjät hampaat,lyhyet kynnet, normaali puhe,miehen tuoksu .Mies mielytää silloin aina.Eri asia tipuuko housut ales?
Jos mies haisee rahalta niin naisten housut tippuu varmasti samoin jos haisee rikkaalta tai varakkaalta tai korkeastikoulutetulta jännämieheltä joka puhuu vielä jänniä ja korkeastikoulutettua niin varmasti saa naisen mutta eikö yleensä hajusteita käytetä peittämään kakkan haju eli kun ei käydä suikkussa tai saunassa niin laitetaan hajuvettä mutta itseä naiset ei noteeraa kun tuoksuu saippualta ja köyhältä ätmiltä eli mieheltä jonka luonto äiti loi ain täytyis olla hajuvesii huulipunaa poskipunaa silmissä lilaa ym ym ja olla naismainen niin sais naisia ja pimppii
Mieheltä putoo housut kun edes halaa naista
Ainakin kun käyttää (kuten mä,) suomalaisen parfymöörin luomaa Possessed-parfyymiä. Jossain juttukin tuosta. On ihanan lämmin ja pehmeän mausteinen, myksiä, mitä lie valkosuklaa...Myyty tähän täysin:-)
Parempi sitten käyttää vaikka henkseleitä..
W.
Viinamiehen tuoksu, viskiä lorauttelee kaikkialle siitä tammen tuoksu.
Paitoihin ja housuihin, sitten on jykevvä arvokas tammen tuoksu kuin Talisker.
Viina miehen virtsan haju vetoaa naisiin. Heti kassialmat osa suunnistaa oikeeseen kohtaan.
Saako rahat takaisin, jos tuote ei toimi?
Raha haisee ja puhuukin: ACDC - Money Talks: https://www.youtube.com/watch?v=2lqdErI9uss
KYllä se oma nainen tuoksuu parhaimmalta kun on saunassa käyty,toisilel ei hajuvedet ym sovi tulee migreeniä,pahoinvointia jne,yhdessä työpaikassakin palaverissä oli juttua että naiset voisivat ottaa toisiaan huomioon JA käyttää työpaikalla vain tarvittavan määrän hajusteita.
Tuolla työpaikalla kun oli kaikenmoisia ihmisiä niin otettava sekin huomioon että tuoksut ei saanu olla voimakkaita.
Niin, siis kasvista syntetisoitu korvike ambralle, jota saatiin ennen kaskelottivalaista.
käytetään usein merellisissä tuoksuissa tuota, kuvataan puhtaaksi, puuterimaiseksi rapeaksi, kuuman hiekan kaltaiseksi, suolan, märän kiven...
alunperin luotiin matkimaan ambran funktiota, ei siis tuoksua. Luonnon ambra fiksatiivi tuoksussa
Rannoilta silloin tällöin löytyy valaan ambraa, sen käyttöä kritisoidaan, voi kannustaa valaiden pyyntiin.
Aplarit on parhaita, veriaplarit.
Huh, hengenahdistusta ne aiheuttaa! On sitten miesten tai naisten hajuvesi.
Niin luulin kaikkien aiheuttavan, mutta kappas vaan, rohkenin ystäväni ohjaamana tilata sen suomalaisen parfymöörin Maxin, Max Joacim NiceNicen ja ystävälle samalla 358tuoksun. Voi että on raikkaat ja ihanat! On käsittämätöntä, että minulle tuoksuyliherkälle ei tule kummastakaan mitään oireita!!! Olin lopettanut hajuvesien käytön, mutta aloitinpa uudellen! Ihan mahtava juttu minulle:-)
Pistääkö myös sukat pyörimään?
Sellainen pehmeä single malt viskin haju miehellä, kertoo, että nyt on kyseessä laadukas tapaus.
- Pipsa
Sä et ole suudellut sellaista, siinä lähtee jalat alta
- Pipsa
Älä pipsamies hölise.
Ja AXE- shampoo, saa naisten sukat pyörii jaloissa?
Väite ei ole tosi, naisten pikkarit tippuvat lattialle käsillä tai hampailla.
AV
Kouros oli kova juttu, jos halusi haista välimerelliseltä mieheltä.
Tuli käytettyä, oli vetävä ja tulosta tuli! Nyt tämä "tulos" vaimoni tilailee sillon tällöin suomalaisia, sen Maxin valmistamia. Täytyy sanoa, että on hienoja tuoksuja. Uskomaton tuo Nice Nizza tuoksukin, pöydällä, ihan helvetin raikas, merituuli välimerellinen tosiaan! Toinen upea naisten 358, hauska nimi, huippuhieno. Voi sanoa, että on housut pudonneet muutaman kerran:-)
Kyllä miehellä kun miehen tuoksua tahtoo nuuhkia sellaista ja iholle meno tuo lämpöisiä ajatuksia.