Jos vaalit menee kepulta mönkään, pj vaihtoon
Kepun johto vaihtoom
14
699
Vastaukset
- Anonyymi
Eiköhän ne mene vaihtoon muutenkin
- Anonyymi
Molemmat pj:t vaihtuu
- Anonyymi
Mikä on kepu Kepulainen on kuin rakkikoira heiluttaa hätää kun vastaantulee ohi kun olet päässyt se takaapäin puree.
- Anonyymi
Ylitorniolainen kepulainen ex.talouspäälikkö oli valitsemassa sähköytiöiden toimitusjohtajaa jo toista kertaa? Eka valinta meni pieleen, kuinka käy toisella kieroksella? Kuinka kepun ryhmä/kunta on tuon edustajansa valinnut? Seurakunalla ja kunnalla on kuitenkin tuon yrityksen omistusta hallinnassa, Kuinka kepu toimii kuntalaisten etujen mukaan? Nyt toimitaan edustajan saamien etujen mukaan. Kuinkahan tämä ylitornion edustaja tuonne valitaan? Kriteerit?
- Anonyymi
Kaikki kepulit vaihtoon. Vaihdossa voidaan ottaa vaikka poroja.
- Anonyymi
On kyllä käsittämätön homma että tuo isopää istuu kuin tatti tuolla hallituksessa ja nauttii valtavia etuisuuksia sitä kautta. Miksi jätettiin tutkimatta ne epäselvyydet seurakunnan tileissä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On kyllä käsittämätön homma että tuo isopää istuu kuin tatti tuolla hallituksessa ja nauttii valtavia etuisuuksia sitä kautta. Miksi jätettiin tutkimatta ne epäselvyydet seurakunnan tileissä?
Tattista vaan sanoi tatti ja istui vaan ja tuhnua tulee.
- Anonyymi
Eihän tuossa mitään uutta ole. Aikansa kuppasi seurakuntaa ja kuntaa ja nyt sitten sähköyhtiötä.
- Anonyymi
perustetaa uusi sitoutumaton kepuli ryhmä https://www.kaleva.fi/vasemmistoliiton-ryhma-lohkesi-ylitorniolla/2173281
- Anonyymi
Vassarit on levällään kun jokisen evväät. Kepulla myös suunta hukassa. Sitoutumaton ryhmä on kai ainoa jotka tuleva keskennään toimeen?
- Anonyymi
Tais nämä sitoutumattomat tippua seuraavissa vaaleissa?
- Anonyymi
Kepulla ei mene mönkään
- Anonyymi
Kepulla menee turpeeseen
- Anonyymi
Onneksi kj vaihtuu 👍🏻 Uusi on toivottavasti sellanen joka näkyy ja kuuluu. Ylitornio tarvittee aikaan saavan johtajan. Ei haittaa yhtään vaikka hän tekisi muutoksia johtamiskulttuuriin, päinvastoin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1703349Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3732151Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii492068- 411971
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321471Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931241- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul3851075Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1141003- 46879