https://www.iltalehti.fi/muutlajit/a/7e65ff80-8ba6-4699-b5c4-264aed555ecd
Ainahan kaikenikäiset miehet ovat nuorien ja kauniiden naisten pyllyjä taputelleet. Naiset ovat moottoriurheilussa(kin)seksiobjekteja ja maisemankaunistajia.
Ainahan kaikenikäiset miehet ovat nuorien ja kauniiden naisten pyllyjä taputelleet. Naiset ovat moottoriurheilussa(kin)seksiobjekteja ja maisemankaunistajia.
Vastaukset 47
Vanhimmat
Evoluutio on "luonut" nuoret naiset miesten viihdyttämistä varten.
Etkö kestä totuutta, sitä että kukaan ei ole luotu erityisesti sinun kähmimistäsi varten? Jokainen päättää itse kehostaan ja siitä, kuka siihen koskee ja on koskematta. Se on nimenomaan sitä evoluutiota että naiset karsivat pois tuollaiset säälittävät ja yksinkertaiset kähmijäsedät ja valitsevat sen sijaan niitä nuoria, fiksuja ja komeita uroksia niihin puuhiin.
Montako aloitusta naisvihaaja aiot vielä tänään tehdä?
En jaksanut lukea artikkelia kokonaan, mutta noin yleisesti ottaen esim. formuloissa kun ollaan viime vuosina menty kohti näennäistä tasa-arvoa, niin nuo grid girlithän on korvattu lapsilla, käsittääkseni nuorilla karting-kuskeilla eri maista 🙄 Luonnollisempaa ja terveempää nuorten naisten esilläolo varikolla ja gridissä on, eikä tuollainen ihme enoilu missä vielä opetetaan lapset polvistumaan Hamiltonin kannattaman, periaatteessa laittomiin väkivaltaisuuksiin ja mellakoihin kannustavan BLM-liikkeen puolesta. Ja mitä olen lukenut, niin moni näistä entisistä varikkotytöistä on nostanut esille sen, että kyseinen tehtävä saattoi toimia hyvänäkin ponnahduslautana ammattilaismallin uralle, ja nyt tämä mahdollisuus on ainakin osalta nuorilta kauniilta naisilta viety.
Ainahan reittä myöten on auennut työllisyysmahdollisuuksia.
Eri asia sitten onko se hyvä juttu, että täytyy alentua setien käpelöitäväksi tai pantavaksi että saa leivän päälle muutakin kuin ylähuulen.
Sinusta ilmeisesti on.
Luin artikkelin ihan ajatuksella läpi, ja tokihan näillä naisilla oli /olisi ollut oikeus koskemattomuuteen työssään, näinhän sen pitää mennä missä tahansa hommassa. Mutta eiköhän aika suuri osa noista varikkotytöistä tiennyt pelin hengen, ja kun tulee ikää ja ilmapiiri muuttunut, niin pitää tulla ulos tuolla tavalla.
Väittäisin että valtaosa noista grid girleistä myös nautti jollain tasolla huomiosta, eikä tarvii mennä edes moottoriurheilun mm-tasolle. Riittää kun katsoo kuvia suomalaisesta "bimmerpartyista" eli bemariharrastajien kokoontumisista, ja mitä näitä Gti-lehden tyttöjä yms. on ollut. Enkä nyt sano, että joku kähmintä olisi mitenkään yleistä tai hyväksyttävää noissa ympyröissä, mutta tietynlainen naistyyppi noihinkin harrastuksiin hakeutuu makoilemaan bikineissä jonkun tuning-auton päälle.
Naistyyppi? Rahan takia noita mallihommia tehdään.
Ammattimallin töitä kyllä, mutta niitä lienee aika pieni prosenttiosuus kaikista "malleista". Viittasin sanalla naistyyppi siis tietynlaisiin oman elämänsä grid girleihin. Kato kun ei jossain bimmerpartyssa pyöri samanlaiset massit kuin Daytonassa, puhumattakaan F1 tai MotoGP:stä 🤷♂️
Ja kyllä, myös ammattimallilla on oikeus työpaikallaan henkilökohtaiseen koskemattomuuteen, ja monesti härskimmät ehdottelut kertoo enemmän näistä setämiehistä. Mutta aika tynnyrissä kasvanut nainen saa olla, jos on tullut yllätyksenä kaikki lieveilmiöt mitä liittyy varikkotyttöjen työhön. Jos pelkää väkivaltaa, ei kannata ryhtyä poliisiksi. Jos pelkää tulta, ei kannata ryhtyä palomieheksi. Jos pelkää sanonko keitä, ei kannata touhuta katalysaattorien kierrätyksen parissa. Jos pelkää setämiehiä, irstaita kommentteja ja mahdollista kähmintää, ei kannata mennä varikkotytöksi. Simple as that.
Vertaat varikolla työskenteleviä miehiä rikollisiin, tai tuleen? Mallin on saatava työskennellä rauhassa olosuhteista riippumatta, irstaat setämiehet on laitettava kuriin.
"Jos pelkää sanonko keitä, ei kannata touhuta katalysaattorien kierrätyksen parissa. "
Ei auennut.
Seksuaalinen ahdistelu on laissa kielletty ja siitä voi tehdä rikosilmoituksen.
Strippibaareissakaan ei saa näihin naisiin koskea. Sitä varten siellä on turvamiehiä, pitäisikö varikoille hommata myös?
Jostain syystä miehillä on käsitys, että tietyissä ammateissa olevia naisia sopii klähmiä, yleensä palvelualoissa toimivia ja itsensä alaisina olevia. Esim. tarjoilijoita, sihteereitä, avustajia, myyjiä, malleja, tuote-esittelijöitä. Sen sijaan lääkärit, opettajat, papit, yms osataan jo paremmin jättää rauhaan.
Ehkä ihan hyvä ettei auennut 😁 Mut tiedäthän, vanhan kansan leikki että "kuka pelkää..."
Ja totta, toivottavasti nämä ahdistelun kohteeksi joutuneet naiset ovat niin tehneetkin välittömästi.
No joo sikäli huono vertaus, että joutuuhan esim. poliisit tai palomiehet kohtaamaan työssään paljon vakavempia ja konkreettisempia uhkia. Olisin voinut muotoilla vaikka "jos pelkää ihmiskontakteja, ei kannata mennä kaupan kassalle töihin".
Mustaa miestä? ? ?
It's all in your mind. Onhan noita variaatioita tuostakin.
Formuloissa ne tulee mallitoimistojen kautta, siis täysin ammattilaisia ovat.
Esim. Silverstonen johtaja Pringle, "en halua, että tyttären kasvaessaan oppii, että elastaaniasuun pitäisi pyrkiä"
Kähmintä voi olla aika hätkähdyttävä tai pelättävä kokemus naiselle siinä mielessä, että ei koskaan tiedä johtaako se nyt hyväksi käyttöön. Naisilla ei ole samanlaista määrää voimaa kuin miehillä, jolla vetää ahdistelijaa turpaan.
Mikään ei ole tarpeeksi hyvä tekosyy ahdistelulle.
Olet aivan oikeassa, ja juuri siksi näiden naisten kannattaisikin tehdä rikosilmoitus välittömästi, nostaa somemeteli ja puhua työnantajansa kanssa. Eikä niin, että 🍑:n avulla tienataan lyhyen kukoistuskauden aikana ja ongelmat nostetaan tapetille vasta nelikymppisenä, Valentino Rossin (tai muun supertähden) vaimona.
Ja edelleen, jos kokee pelottavaksi tai mahdollisesti traumaattiseksi sen, että tuossa työssä on omat lieveilmiönsä, niin edelleenkään siihen ei olisi kannattanut hakeutua alunperinkään. Tottakai malleilla, grid girleillä yms. on oikeus työrauhaan, mutta valitettavasti maailmaa ei kannata tuijottaa niin naiivisti.
Eli maailmaa ei kannata yrittääkään muuttaa, kun se on aina ollut pska paikka?
Tuolla asenteella olisi jäänyt aika moni kehitys tapahtumatta.
Epäkohdista puhuminen herättää tietoisuutta. Seuraava sukupolvi ei ehkä joudu kärsimään samoista epäkohdista, kun edelliset ovat aktiivisesti alkaneet ajaa muutosta eteenpäin.
Ilman sitä ei olis löytänyt valenttino rossia eikä rossi olis tiennyt että tuollainenkin nainen on olemassa ja valinnut jonkun muun niin helpolla rahaa mallintöitä ja seksiä rikkaiden ja varakkaiden miesten kanssa ja bileitä joka päivä huumeita ruokaa rahaa seksiä niin onko moni malli tyttö lopetranut mallin työt ja nyt siivoojina jossakin 8 tunnin työ päiviä vai olisko kiva tehdä mallin töitä eli näyttää itseään rikkaille miehille ja malli mammat ja toimistot välittää seksiseuralaisia rikkaiden bileisiin eli saa seksillä ja biletyksestä rahaa ja mainetta ja jos onni käy niin joku rikas mies valitsee hänet omakseen tai tekee raskaaksi ja saa rahaa vai 8-12 tunnin raskasta siivoustyötä
Miksei naisilla ole pesimailaa mukana ja aina kun joku kähmii persettä nii nainen löisi pesimailalla kähmikän sormet paskaksi. Turha muuten valittaa jos seisovat siellä vähissä vaatteissa eivätkä sitten syytä ketään ahdistelusta edes. Selvää on että ovat siellä seuralaisina ja miesten iloksi ja siinä työssä riittää mulkkuja miehiä jotka ahdistelee.
Aika äkkiä loppuisi grid girlin ura, jos alkaisi työpaikallaan väkivaltaiseksi.
Isojen kilpailujen grid girlit joutuvat allekirjoittamaan salassapitosipimuksen, joka estää turhat mutinat ja kukaan tuohon hommaan ei väkisin joudu.
Aika äkkiä loppuis kähmijältä työ jos naisilla olis rohkeutta antaa nimiä kuka persettä kähmii.
Silloin alkaisi miesten kesken suuri mielenosoitus siitä, että heillä pitää olla oikeus sorkkia vieraita naisia. "Itsepä siellä seisoit!" "Olit vähissä vaatteissa!" "Se oli kohteliaisuus!" "Minä tykkäsin sinusta!" "Miksi sitten hu*rasit!" "Senkin katunaiset!" "Naiset on heikkoja!" JNE 😜
Toisille nämä vaan koetaan sallitun enemmän kuin toisille. Jos olet menestynyt keskimääräistä paremmin, silloin saat anteeksi enemmän asioita kuin vähemmän menestynyt. Sama toimii myös komean miehen kohdalla, hän saa anteeksi enemmän käytöstään kuin vähemmän komea. Valitettavaa, mutta totta.
Onko syy sitten saamassaan huomiossa toiselta, onko se toivottua tai vähemmän toivottua? Nainen toimii monesti hyöty mielessä? Hyötyykö toisesta jotenkin ja jos hyöty olemassa, antaa toiselle enemmän anteeksi kuin toiselle, kun hyöty puuttuu. Ihmiset monesti toimii oma etu edellä, toisinaan jopa ahnehtien sitä, jolloin vaarana myös epäonnistuminen.
Joo, no eiköhän nuo tuontapaisiin piireihin suuntautuvat oo kuitenki kaikki aika samanlaista porukkaa, adrenaliinivetoisia ekstrovertteja, ehkä adhdtapauksiaki. Niin miehet kuin naisetkin. Kertoilee tuo nainen nyt ihan huomiohakuisuuttaan noita. Jos kourinta olis oikeasti häirinnyt tuota 19-vuotiaana, se olis viheltäny pelin poikki sillon. Näkeehän sen nyt jo ihmisestä uloskipäin, kuka on kourittavaa sorttia. Kyllä ne naiset sinne ihan vapaasta tahdostaan tuppautuu.
Mennyttä aikaa.
"Hän nimittäin työskenteli niin kutsuttuna ”varikkotyttönä”, joita ei ole nähty isojen autourheilusarjojen kisoissa enää vuosiin.
Ei ole tätä päivää, että naiset seisovat pelkästään sateenvarjotelineinä menopelien luona ja poseeraavat kameralle maskuliinisessa työympäristössä."
URHEILUUN LIITTYY NYKYÄÄN HUORAT JA HUUMEET.
Luksus elämä, jolla ruokitaan uleisöä.
Ovatko naiset teidän mielestä siis ihan pöhköjä tai aivottomia?
Tuo mallinura taitaa olla ihan jokaisen mallin oma valinta, ei kai isä ja äiti siihen ole pakottanut? Nainen joka haluaa esitellä itseään vähissä paljastavissa vaatteissa valittaa siitä kun miehet katsovat niitä melkein paljaana olevia muhkeita tissejä?
Syy on tietysti niiden miesten mutta islamissa naisen pää tietysti olisi pölkyllä jos noin paljastavasti pukeutuisi. Onko siis islamin usko tyhmiä naisia suojeleva uskonto kun ei anneta mahdollisuutta tyhmien naisten tehdä niitä omia ratkaisujaan joista sitten vielä valittavat lehtien palstoilla?
Naiset tekevät itsestään pellen jos näyttävät tissejään tienaten mutta valittavat siitä mitä itse tekevät. Syy aina miehissä vaikka kyllä ihmisissä on se lisääntymishalu ihan luonnostaan eivätkä miehet pysty olla tisseihin katsomatta kun niitä silmiin tunkemalla tungetaan.
AsianVierestä
Nudistirannallako saa mies tulla puristelemaan rintoja, koska mies on niin vallaton eläin, ettei pysty himojansa hillitsemään? Jos mies kähmii naista ilman lupaa on vika AINA miehessä.
Ei taida nudistirannoilla olla tuollaista ongelmaa koska siellä ei ole tyrkkyjä naisia.
Ei tuossa ollut kyse katselemisesta. Tietysti mallia katsotaan, sehän on mallin tehtävä.
Mutta jos siellä makaisi joku joka tekee vaikkapa mallintyötä niin miehillä olisi oikeus mennä häntä kähmimään, niinkö?
Näinpä. Kyllä jokainen malli tietää että häntä katsotaan.
Koskettelu taas ei kuulu diiliin. Jokaisella on oikeus työrauhaan. Tuskin putkimieskään ilahtuisi kun altaan alla pyllistellessä asunnon isäntä tulisi karvaisin kourin kähmimään takalistoa, "kun sinä sitä peppua siinä niin herkullisesti heiluttelet".
Jos haastateltava ei olisi mennyt, tarjoamaan peppua taputeltavaksi, olisi haastateltu jotakuta toista naista.
Melkoista kaksinaismoraalia. Ei liene epäselvää, miksi sinne varikolle hakeutui. Sai vielä haluamansa. Nyt jeesustelee.
Mielestäni kyseessä on vain h...
Onko peris mielestänne muuttunut viime aikoina enemmän sen tyyliseksi mitä oli aikaisemmin? Darkin bannit vaikuttaakohan? Kun ei autisti ole komppaamassa, periksenkään ei tarvitse esittää niin sovinnaista. Vielä kun SUOMI-Make hahmo olisi yhtä hauska nykyäänkin kuin alunperin :)
No en mä tiedä olenko mä missään vaiheessa mitään sovinnaista esittänytkään 🙄 Olen kylläkin tehnyt pesäeroa incel-lahkoon ja muutenkin voin nykyään tasapainoisemmin, niin ei tule suollettua mitään naisvihaa erityisemmin kun ei vanne kiristä otsan ympärillä. MA-teoriaa, kunnollisen / vähemmän kunnollisen naisen määritelmää yms. en kuitenkaan missään vaiheessa ole kieltänyt.
Eikä DarkFearin kanssa osapuilleen samaa mieltä oleminen tarkoita sitä, että olisin esittänyt hänen suuntaan mitään. Näkisin asian enemmänkin niin, että kun mä hieman kypsyin ja rauhoituin, niin alettiin vähitellen löytää yhteinen sävel palstalla, ja noin muutenkin miksi palstan kaksi kenties epäsuosituinta tyyppiä keskenään nahistelisi kun voitiin olla ns. samalla puolella ja palstan samassa kuppikunnassa. Kunnes kaikkivoipaiset modet kaiketi voimaantuivat Twitterin ja tapaus Trumpin käsittämättömän mielivallan yllyttämänä bannaamaan Darkkiksen. 🙄
Ja siihen en osaa ottaa kantaa, mitä Näädän Make niminen henkilö omalla profiilillaan kirjoittelee. Ainakin viime aikoina ihan järkijuttuja, eikä samanlaista shittiä kuin joskus monta vuotta sitten kun joku trolli kikkaili niillä i ja L kirjaimilla ja esitti Makea.
Katsoisiko kukaan oikeasti jotain typerää ympyrän ajamista, mikäli varikkotyttöjä ei olisi? Minua ei ainakaan kiinnosta mokoma joutava. Tosin formulat ovat tuottaneet yleiseen käyttöön lähes yhtä paljon keksintöjä kuin sotateollisuus.
Kaikkihan tietävät mikroaaltouunin alkuperän? Jos kossi ei tiedä, niin annan vinkin: Tutka kylmän sodan aikana.
"Hän nimittäin työskenteli niin kutsuttuna ”varikkotyttönä”, joita ei ole nähty isojen autourheilusarjojen kisoissa enää vuosiin.
Ei ole tätä päivää, että naiset seisovat pelkästään sateenvarjotelineinä menopelien luona ja poseeraavat kameralle maskuliinisessa työympäristössä."
Eli ilmeisesti nykyään lajia seurannee vain ne, joita ympyrän ajaminen kiinnostaa.
Eihän siellä enää varikkotyttöjä olekaan, eli mitä katsot?
No ei se pylly koskettelemalla kulu, jos minulle maksettaisiin parin tunnin seisomistyöstä 1000 euroa niin kylän naiset saavat tulla hiplailemaan:)
AsianVierestä
Saisiko kylän miehetkin samalla rahalla tulla hiplailemaan?
Siis ihan kaikki miehet ja naiset? Ei vain ne, joita itse pidät viehättävinä. Vaan ihan jokainen.
Ihan jokainen hampaaton mummokin voi tulla koskettelemaan.
Illalla on sitten kiva laskea seteleitä.
AsianVierestä
Minkä varikkotytön maailma sinussa menettikään!
No hyi helvetti. Mikään ei oikeuta sua ti ketään muutakaan kähmimään toisen ihmisen kehoa. Sulla ei yksinkertaisesti ole oikeutta siihen, eikä ole kenelläkään muullakaan. Se että on nuori ja kaunis, ei muuta asiaa miksikään.