Kannattaako värjätä kestovärillä?

Anonyymi

Mitä teen mul ois perjantaina mahollisuus värjätä hiukset ihan vähän tummemmiks mitä ne on tällähetkellä ja se oli mun mielest hyvä idea mut sit mun sisko sano et juurikasvu kokoajan tulee ja nyt mua niiku mietityttää kantsiiks vai ei auttakaa!(mul on hiekkatien värisethiukset)

1

160

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itse ainakin koen hankalaksi juurikasvun. Jos joka kuukausi värjäät hiuksia, saat ison määrän myrkkyjä kehoosi. Allergian kehittyminenkin on mahdollista. Hiusten värjäämistä ei suositella kovin nuorille ihmisille näistä syistä. Vaalea juurikasvu näyttää myös usein aika typerältä tummaa hiusta vasten, siitä saattaa tulla "kalju" vaikutelma.

      Nuorella omaa väriä tummemmat hiukset saattavat vielä näyttää luonnolliselta, mutta yleensä huomaa, ettei väri ole luonnollinen. Vähän vanhemmilla ihmisillä vaikutus on vielä rajumpi, eli liian tummat hiukset näyttävät luonnottomilta vanhenevaa ihoa vasten.

      Todennäköisesti oman väriset hiuksesi ovat ihan nätit, et vain itse osaa arvostaa niitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      126
      4650
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      73
      2683
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      80
      1695
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1176
    5. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      46
      896
    6. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      892
    7. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      873
    8. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      122
      853
    9. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      68
      838
    10. Olisin valmis tutustumaan uudelleen

      En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.
      Ikävä
      50
      799
    Aihe