Nyt eivät mummot, tädit sekä muut naiset vieneet kukkia. Olin puutarhanlaiton eturintamassa. Amppelit on tikissä ja pelargoniat pumpissa. Multa on lentänyt ja taimilaatikot töröttää kohtalaisesti. Ajoin puutarhalla kärryn kanssa supervauhtia ja haalin jos minkinmoista vihervehkaa kyytiin. Kyllä hengästytti autolla kun tämän kevään saalista katselin ja ajattelin, että nytpä jäävät toiset ilman kuten itse viime keväänä.
Nyt olin ajoissa
Anonyymi
25<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Tänä vuonna onni saattaa suosia rohkeaa, eli aikaista.
Onnea! :D
Kodin onni 4 €. Katso kuva. Pörröinen. Matala.
Käy aurinkoiseen paikkaan vaikka keittiönpöydälle.
Olen Idootti, tyttöjen keksimä uusi lempinimi, ilmeisesti olisi ollut tarkoitus sanoa idiotti, mutta siitä tuli idootti, nooh hassua vähän.
Normaalisti sesonki käynnistyy vapulta. Nyt hoidettu kaks viikkoa etusessa tämä.
Varhainen lintu madon nappaa..
Tietäis vaan mitä mä kaikilla näillä madoilla teen..🤔
Se on just näin. Nyt silmät auki. Tänä vuonna on vapulta tyhjät.
Mitä sinulla on jos on jo?
Koko kaupungin komeimmat amppelit ja lannoitetikut mulla! Kyllä vastapäisen talon rouvat nyt tuijottaa!! Niin! Siinähän katotte! Paratiisi ja kukkaloisto on niin valmis että silmiä häikäisee!!! Pienimmät on vasta nousuvaiheessa, mutta kohta hulmahtaa! Muille jää vain kuivat käpykät!! Ja täällä jo kukitaan! Nyt ollaan valmiina. Kesä!!!
...mutta otti se voimille. Oli pakko nukkua 12.
Saahan hehkuttaa ihan pienen hetken?
Justiin jotkut kaupungin moposkootteri sekä potkulauta tyttöset olevat aina ajoissa kun ajavat ylinopeutta niillä.
Oikeasti ovat mielestäni aika hauskoja nuo.
Hyvä sinä! Puutarhan laittaminen mukavaa ja vielä ihananpaa on viettää aikaa siellä oman kullan kanssa...
Kannoin näitä herättyäni kuin omia lapsia. Rapsuttelin, hoidin ja puunasin ja varmistelin, miten nämä pikkuiset ’vauvelit’ nukkuivat täällä ensimmäisen yönsä 😄
Orvokin lehti heilui hyvin virkeänä 😄
Vappuna juhlin jo viidakossa!
Tyttöset jooh niin kaupunkin pienet, eivät ole enää pieniä.... eräs joku teki mieli jäädä katsomaan mutta oli jo niin kova vauhti pyörällä en viitsinyt pysähtyä.
Kaupungin Tyttöset, siinäpä hyvä lempinimi oikein.
Odotetaan naapurin 50-60 tädin mv-ilmettä.
Kukkataisto on alkanut.
Nyt ei ollut vielä ruuhkaa. Vain muutama kaltaiseni älykkö paikalla.
Nautimme atmosfääristä. Teki mieli heittää niiden kanssa yläfemmat tai kuuluisa fistpump eli käsi nyrkissä kopsu. :))
Kaupungin tytöt noniin ne, joskus kavereiden kanssa juteltiin että ei kannata välttämättä tutustua heihin jos et välttämättä halua, korkea-arvoisia juttuja :D
Näin se on. Mullakin on yo-lakki yötä päivää päässä.
Ja niin palsta tyhjeni ja sadat palstan naiset pakenivat puutarhoille 😆😄😁😅😂😂
Kaupungin Tyttöset, no justiin joo ne tuollaiset että sähköpotkulaudoillakin ylinopeuksia ja muuta... sellaisia, joskus näen heitä kun ulkoilen näen ovat niitä, mutta en no sinänsä mukavia kai mutta vaarallisia kai.