Karhuryhmä Tanhuassa, velan perintää, huhuja huumekuolemasta

Vaikuttaa jälleen huumeiden käyttö lieveilmiöineen lisääntyneen Sodankylän alueella. Ainakin kiertävien puheiden perusteella. Kun asiaan vain puututtaisiin tarpeeksi terävästi ja autettaisiin ihmiset oikeiden palveluiden piiriin.
6188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei sinänsä yllätä, noinhan se ollut jo 20v ja sama lössi levittänyt pyssykyläänkin pitkät ajat. onneksi ei tarvitse sen roskasakin kanssa olla missään tekemisissä

Äänestä
  • Tule Riipiin. Se on iso edistys elämä laatuun.
    Ei tartte pyyhkiä.
    Koska mekään emme riipissä pyyhi.
    Pelargooni.

    Äänestä

Mikä karhuryhmä?

Äänestä
  • Son semoonen joka kerrää karhun paskaa ja paistaa sitä käristyskauhassa lättyinä.
    Pannee sekhan sitä makkilantaaki maun parantamiseksi ja sitte se naatiskelee, naaatiskeleee....

    Äänestä

Taitaa olla pskapuhetta ku ei oo lukenu lehdissä.

Äänestä

Poliisin kaksinaismoralismi on todella räikeää. BLM-liike nimenomaan tukee väkivaltaa, kun taas vapauden puolustajat käyttäytyvät täysin rauhanomaisesti.

Suomessa ei ole enää poliisia, vaan polpo eli poliittinen poliisi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vaikuttaa jälleen huumeiden käyttö lieveilmiöineen lisääntyneen Sodankylän alueella. Ainakin kiertävien puheiden perusteella. Kun asiaan vain puututtaisiin tarpeeksi terävästi ja autettaisiin ihmiset oikeiden palveluiden piiriin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu