astra zeneca

Miten on mahdollista että perusterveet 65-69 vuotiaat saavat valita rokotteen. ja riskiryhmäläiset 65-69 v pakotetaan ottamaan astra zenecaa????
3151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Näin riskiryhmäläisenä voin kertoa. Kun sain oman Astra Zenecan rokotteen helmikuun lopulla, niin eipä ollut muuta rokotetta tarjolla, siinä syy.
Nyt tilanne jo parantunut huomattavasti ja eri rokotteita tuntuu löytyvän. Itse olen kyllä ihan tyytyväinen tähän AZ-rokotteeseen. Toisen piikin saan toukokuussa ja siinä on mahdollisesti jopa valinnan varaa, vaikka taidan kuitenkin jatkaa tällä samalla, mitä niitä sotkemaan.

Äänestä

Sain juuri AstraZenecapiikin.
Ei kai tässä mitenkään käy, hyvä kun jotakin koronatorjunta-ainetta saa.

Äänestä

Oikeistolaiset suosivat astraa, ja vasemmistolaiset tietenkin sputnikia.....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miten on mahdollista että perusterveet 65-69 vuotiaat saavat valita rokotteen. ja riskiryhmäläiset 65-69 v pakotetaan ottamaan astra zenecaa????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu