Ulosotto !?

Osaisikohan kukaan sanoa kuinka paljon ulosotto ottaa "velan" päälle korkoja??? haluaisin asialliset vastaukset kiitos.

t. ei selvinnyt googlaamalla
684
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ja taas sama myyjä keksimässä satujansa täällä.

Äänestä

Et googlettanu tarpeeksi hyvin!

Äänestä

Maksa vaan velkas. Ota yhteyttä velkajärjestelyyn. Rehelliset joutuu maksamaan, kierot tyypit pääsee kun koira veräjästä.

Äänestä

kulla on iso korkko,kaiki rahha mennee ulootto,koitta maksa kaiki hoomena.

Äänestä

Korko juoksee järkkyä vauhtia, että suosittelen maksamaan pois vaikka lainaamalla jostain/joltain matalalla korolla. Monesti hyvä ystävä tai sukulainen saattaa lainata jopa korottomasti. Velkakirja kannattaa tietenkin tehdä.

Äänestä
  • huva paeva,pitta maksa kaiki hetti.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Osaisikohan kukaan sanoa kuinka paljon ulosotto ottaa "velan" päälle korkoja??? haluaisin asialliset vastaukset kiitos.

t. ei selvinnyt googlaamalla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu