Mitä hyvää kesän tulossa on?

Ainakaan ätmin kannalta. Mikään ei muutu kun ätmi vaan runkkaa yksin munaansa kesälläkin kun toisilla on aktiivinen ja hyvä seksielämä. Parempi kun olisi aina talvi eikä näkisi hyvännäköisiä vähä pukeisia naisia kun siitäkin tulee vain entistä masentuneemmaksi kun se vain muistuttaa siitä mitä ätmi ei koskaan voi saada.

KilttiMies89
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Valaistuminen, kun aurinko lähenee maapalloa ja muvempi pyöräillä :D

Äänestä

Ei jaksa enää munaa runkata, puuduttavaa hommaa.
Nyt kun tähän eristäytymiseen ja sosiaalisten kontaktien välttelyyn on tottunut ja on kasvanut tunteettomuus varsikin naisia kohtaan, niin kannattaa jatkaa vaan samaan tyyliin ja vältellä kontakteja naisiin.
Naisia ei kannata ajatella tarpeellisina olentoina niiden pimperon takia, tulee pettymään pahasti, toivottavasti aloittaja katsoin ylen 100 vaginaa, niin siinä kyllä karisi kaikki pimperon ihanuus asenteet kerralla heti muutamassa minuutissa.

Äänestä

Jos pelkää tyttöjä niin paljon että pitää eristäytyä ja piiloutua komeroon, jotta ei vahingossakaan pysty ihastumaan keneenkään, se olisi jo melkoinen vimpautus.

Äänestä
  • On ihan tyhmää syyllistää ätmiä pelkäämisestä tai saamattomuudesta tai itsesäälissä kieriskelystä, kun totuus on kuitenkin siinä että ätmi ei viehätä yhdenkään naisen silmää eikä mieltä. Tämä totuus löytyy palstatakin aina luotettavasti joka kerta, kun vähän raaputtaa tätä mukaempaattista pintaa - siis sitä joka joidenkin vastakeskustelijoiden mielessä on edes aluksi.

    "Etsi sellainen joka pitää sinusta itsenäsi!" - juu kun ei löydy
    "Kehitä itseäsi"
    ...mutta kehityksen pitää alkaa itsestä. Jos sitä tekee jonkun muun vuoksi (esim. saadakseen naisen), se on valheellista, virheellistä ja petollista.

    ...mutta kenenkään ei kuitenkaan pitäisi teeskennellä olevansa muuta kuin on.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    On ihan tyhmää syyllistää ätmiä pelkäämisestä tai saamattomuudesta tai itsesäälissä kieriskelystä, kun totuus on kuitenkin siinä että ätmi ei viehätä yhdenkään naisen silmää eikä mieltä. Tämä totuus löytyy palstatakin aina luotettavasti joka kerta, kun vähän raaputtaa tätä mukaempaattista pintaa - siis sitä joka joidenkin vastakeskustelijoiden mielessä on edes aluksi.

    "Etsi sellainen joka pitää sinusta itsenäsi!" - juu kun ei löydy
    "Kehitä itseäsi"
    ...mutta kehityksen pitää alkaa itsestä. Jos sitä tekee jonkun muun vuoksi (esim. saadakseen naisen), se on valheellista, virheellistä ja petollista.

    ...mutta kenenkään ei kuitenkaan pitäisi teeskennellä olevansa muuta kuin on.

    Näin se on. Olin kerran yhdessä ryhmässä, jossa kierrettiin yhdistysten toria ja ryhmää veti kaksi nuorta naista.
    Kun tunnin verran oli kierretty, niin ryhmää vetäneet naiset totesivat, että toivotamme kaikille hyvää kesää ja lähdemme tästä sitten kukin minne meneekin.
    En heti lähtenyt menemään, vaan ajattelin, että voisi vaikka viettää aikaa näiden kahden naisen kanssa, mutta heidän ilmeestään heti näki, että lähdepäs sinäkin siitä menemään, me menemme omille menoillemme, emme me sinua mukaamme halua.
    Jos olisin komea mies, niin naiset olisivat haluneet olla kanssani ja viettää loppupäivän kanssani ja mennä vaikka kahville, mutta naisten ilmeistä heti näki, että turha edes ehdottaa, että tarjoan kahvit, kun vastaus olisi ollut, että ei me nyt mihinkään kahville joudeta lähteä, eikä haluta.

    Äänestä

Ätmien pitää mennä baareihin ja terasseille juomaan viinaa. Sitten vaan juttelet naisille siellä. Ei se voi olla niin vaikeaa mennä terasseille. tai baariin. Vappuna kaikki menee baariin ja se on ätmien tilaisuus tutustua naisiin koska naisia on normaalia enemmän liikeella ja juhlimassa.

T viinamies

Äänestä
  • Jos ätmi menee terassille kaljaa juomaan ja menee pöytään, jonka vieressä on naisia siideriä juomassa, niin naiset nousee pöydästä ja hakeutuu kauemmas.
    Jos ätmi alkaa naiselle juttelemaan, niin nainen pyöritää päätään ja on, kuin ei ätmiä huomaisi ja alkaa näppäilemään älypuhelinta ja sen jälkeen alkaa kaivamaan käsilaukkua ja sitten nousee pöydästä hölmistyneen näköisenä mielessään pyörii ajatus " tuo hullu mies tunki viereeni, pitää lähteä pois, ei kai se vaan lähde seuraamaan, apua.....!!"

    Äänestä

Minä voin jutella avoimesta ikkunasta selvinpäin aivan tyttöjen kanssa jos niitä sattumalla näen :)

Ei tarvitse edes lähteä asunnostakaan ulkopuolelle ollenkaan :)

Äänestä

On joitain mielenkiintoisia naisia, on vain sattumaa jos jollain tavoin törmään, kun vahdin niin jututan silloin, enkä varmastikaan rimputtele kenenkään ovikelloja ikinä millään tekosyyllä.

Jos jotenkin sattumalta näkee, silloin...

Äänestä

Tuollainen on juurikin hyvä esimerkki että jos avaa ikkunan kuten tavallisesti aamulla ja katsoo mille ulkona näyttää: niin alapuolella on joku tyttö, pitää tervehtiä ja jutella, aivan vahingossa sattui olemaan justiin sillä sekunnilla hah.

Äänestä

Olette te aikamoisia sankareita että naisen pitäisi tulla pelastamaan teidä ettekä itse uskalla tehdä mitään etten lähteä ulos minnekkään missä naisiin voi tutustua. Ei naise tuollaisia ääliöitä edes halua joten viettäkää kesä vaan yksin kotona.

Äänestä

Ei se ätmien elämä mulle kuulu. Mulla on ihan omat kiinnostuksen kohteet ja ne eivät ole ätmit.

Äänestä

Tsekkasin juuri itse pelialustaani... hirviö-covid-3d-peli, pyörivä pää kovaa vauhtia vahtii ja noniin noita direct3d-juttuja, on valmis sinänsä tuo alusta.

Huvittava ja surrealistinen peli kun todellakin opiskelin c-kielen direct3d ja directx -juttuja niin aika hauska ja surrealistinen peli, mutta kun ohjelmoijainsinöörinä ei ole paljon tehtävää, kun alusta on niin valmis eli Yliopiston ohjelmoijat voisivat tehdä loppuun kun itse olen tehnyt vaatimammat osuudet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ainakaan ätmin kannalta. Mikään ei muutu kun ätmi vaan runkkaa yksin munaansa kesälläkin kun toisilla on aktiivinen ja hyvä seksielämä. Parempi kun olisi aina talvi eikä näkisi hyvännäköisiä vähä pukeisia naisia kun siitäkin tulee vain entistä masentuneemmaksi kun se vain muistuttaa siitä mitä ätmi ei koskaan voi saada.

KilttiMies89

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu