Siruttaa, jotta tiedetään minne heidät pitää palauttaa, jos eksyvät tai karkaavat?
Pitäisikö palstalaiset
13
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä 😄🤣
- Anonyymi
Miten niin pitäisikö? Ainakin entinen vaimoni kertoi, että sirutus kuuluu nykyään avioliittoon. On minulla ollut siru jo vuosia, enkä ole sitä otattanut pois, koska siitä voi vielä olla hyötyä.
Sitä en tiedä, onko siru sinkuille niin tarpeellinen. Ovat ikäänkuin villikissoja. Mouruavatkin keväisin nartun toivossa ja narttusinkut sitten vastaavat mouruamiseen nostamalla hännän pystöön.
Aktin jälkeen sitten kumpikin puolikesy sinkku jatkaa matkaansa eri suuntiin, mutta kohtaavat toisensa ATK:n ihmeellisessä maailmassa tunnistamatta toisiansa. - Anonyymi
Kyllä pitäisi, on täällä sen verran sekavaa sakkia.
- Anonyymi
Jazuli ainakin, niin löytyy helpommin kun karkaa taas Heppikseen tai pärrämotukalla Tampereelle.
laskin..väärin- Anonyymi
Antaa jazun mennä manseen, se on nasta mesta.
- Anonyymi
Ei. Fiksut palstalaiset löytävät kotiin ilmankin, ennemmin tai myöhemmin.
Ne ei-fiksut eivät kotoaan koskaan poistukaan, tai jos poistuvat ja katoavat, niin kukaan ei jää kaipaamaan joten miksi maksaisi vaivaa siruttaa heidät? Wuppiksen miehellä on kuulemma pallo jalassa.
- Anonyymi
Wuppiksen mies on ätmi.
Anonyymi kirjoitti:
Wuppiksen mies on ätmi.
Parantumaton sellainen. Vaatii todellista tahdon puutetta, ettei kykene lähtemään alisteisesta suhteesta, jossa pahoinpidellään vuodesta toiseen syöttämällä vaan jotain purjokeittoa.
- Anonyymi
Ainakin kaikki liian tyhmät tietojen käsittelijät yliopistoistista hehehehe34h
- Anonyymi
Maastapoistumiskielto kaikille maistereille heti voimaan :D
Itse todella jäin kuuntelemaan vanhoja CD-levyjä, aika mahtavat kuulokkeet, KOSS-jutut, niin ei mitäänm AKG, kevyet ostin joskus kun katsoin levyjä, niin oikein jää kuuntelemaan ja tutustumaan musiikkiin kun on kunnolliset kuulokkeet :D - Anonyymi
Koronarokotus on, eikö siihen niitä siruja ole laitettu?
- Anonyymi
Miksi pitäisi. Palstalaiset ovat palstalaisia ja tänne jäävät. Ei heidän kanssaan olla muualla tekemisissä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site515866Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714595Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464352SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564141SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt913735Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613265SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502443Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352349Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422089En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131219