Pitäisikö palstalaiset

Siruttaa, jotta tiedetään minne heidät pitää palauttaa, jos eksyvät tai karkaavat?
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kyllä 😄🤣

Äänestä

Miten niin pitäisikö? Ainakin entinen vaimoni kertoi, että sirutus kuuluu nykyään avioliittoon. On minulla ollut siru jo vuosia, enkä ole sitä otattanut pois, koska siitä voi vielä olla hyötyä.

Sitä en tiedä, onko siru sinkuille niin tarpeellinen. Ovat ikäänkuin villikissoja. Mouruavatkin keväisin nartun toivossa ja narttusinkut sitten vastaavat mouruamiseen nostamalla hännän pystöön.

Aktin jälkeen sitten kumpikin puolikesy sinkku jatkaa matkaansa eri suuntiin, mutta kohtaavat toisensa ATK:n ihmeellisessä maailmassa tunnistamatta toisiansa.

Äänestä

Kyllä pitäisi, on täällä sen verran sekavaa sakkia.

Äänestä

Jazuli ainakin, niin löytyy helpommin kun karkaa taas Heppikseen tai pärrämotukalla Tampereelle.

laskin..väärin

Äänestä
  • Antaa jazun mennä manseen, se on nasta mesta.

    Äänestä

Ei. Fiksut palstalaiset löytävät kotiin ilmankin, ennemmin tai myöhemmin.

Ne ei-fiksut eivät kotoaan koskaan poistukaan, tai jos poistuvat ja katoavat, niin kukaan ei jää kaipaamaan joten miksi maksaisi vaivaa siruttaa heidät?

Äänestä

Wuppiksen miehellä on kuulemma pallo jalassa.

Äänestä
  • Wuppiksen mies on ätmi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Wuppiksen mies on ätmi.

    Parantumaton sellainen. Vaatii todellista tahdon puutetta, ettei kykene lähtemään alisteisesta suhteesta, jossa pahoinpidellään vuodesta toiseen syöttämällä vaan jotain purjokeittoa.

    Äänestä

Ainakin kaikki liian tyhmät tietojen käsittelijät yliopistoistista hehehehe34h

Äänestä

Maastapoistumiskielto kaikille maistereille heti voimaan :D

Itse todella jäin kuuntelemaan vanhoja CD-levyjä, aika mahtavat kuulokkeet, KOSS-jutut, niin ei mitäänm AKG, kevyet ostin joskus kun katsoin levyjä, niin oikein jää kuuntelemaan ja tutustumaan musiikkiin kun on kunnolliset kuulokkeet :D

Äänestä

Koronarokotus on, eikö siihen niitä siruja ole laitettu?

Äänestä

Miksi pitäisi. Palstalaiset ovat palstalaisia ja tänne jäävät. Ei heidän kanssaan olla muualla tekemisissä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Siruttaa, jotta tiedetään minne heidät pitää palauttaa, jos eksyvät tai karkaavat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu