Fysiikan lait kumottu?

Olin hetki sitten penthousen parvekkeellani savukoimassa. Ohi lipui läskipyörällä joku naishenkilö. Ei siinä muuten mitään ihmeellistä, mutta niin pitkälle kuin katseeni siintää, en nähnyt hänen polkevan kertaakaan.

Toki siinä ohiajaessaan kuului maastorenkaista samankaltainen ääni, kuin aikoinaan streetfighter-mönkijästäni.

Joka tapauksessa perässä tuli ukko perinteisellä pyörällä. Kovin oli hengästynyt ja sotki sillä vehkeellensä kieli ulkona.

Onko nämä läskipyörät siis täysin kitkattomia? Mukavaahan se on, kun tekniikka kehittyy, mutta ei sitä nyt tarvitse liioitella.

6

148

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sähköpyörään tehty ohituksia.

      • Anonyymi

        Ai että siinä on sähköavustus koko ajan päällä?


    • Anonyymi

      Mitäs jos penthousen parvekkeella oli nappailtu vähän esim. Ballantines-juomaa, joka aiheutti näköhäiriön?

      • Ei pemhousessa ei ole muuta huumavia lääkkeitä otettu kuin lääkärin määräämää panacodia ja kiljua.

        Yks iylilääkäri sanoi minulle, kun kysyin: Enhän minä alkoholin nauttimista kieltää. Ylineurologi sanoi minulle, ettei hän voi kieltääkkään alkoholia, mutta ei suositellut.

        Joka tapauksessa tämä vuosien kipu on ajanut minut vuosittaiseen kiljuryyppäjäisiin.


    • En usko että pyörät ovat täysin kitkattomia, mutta joku oli levittänyt tielle "kitkatonta pintaa", jota fysiikanopettajat ovat saaneet tilata jo vuosikymmeniä opetustarkoituksiin. Samasta paikasta saa myös täydellistä tyhjiötä.

      • Onneksi on asiat ratkaistu. Muun muassa painovoiman ja ajan kulku on selvitetty. Itse asiassa minä selvitin sen kokeeellisella fysiikalla. Lihavat nyt vain nukkuvat pidenpään. Lisäksi painovoimallansa vääristävät aikaa ja tuntuvat elävän muita ihmisiä pidempään. Vieläpä onnellisena.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä on mietteissäsi

      Tänään?
      Ikävä
      73
      873
    2. En olis uskonu

      et kuulut tollaseen porukkaan
      Ikävä
      113
      789
    3. Meiltä löytyy kyllä älliä

      Vai mitä oot mieltä...
      Ikävä
      140
      725
    4. Mikä on hulluinta?

      Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
      Ikävä
      37
      722
    5. Et taida olla ihan varma

      Päätöksestäsi?
      Ikävä
      70
      627
    6. En haluaisi sanoa tätä

      Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
      Ikävä
      40
      619
    7. Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?

      Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      161
      511
    8. Miltä tuntuu

      olla erossa kaivatustasi?
      Ikävä
      28
      508
    9. Vasemmiston aloite

      Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja
      Pyhäjärvi
      58
      503
    10. Onko suhtautuminen kaivattusi

      Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin
      Ikävä
      35
      484
    11. Muistelen lämmöllä

      Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti
      Ikävä
      47
      480
    12. Ajattelitko ikinä pyytää anteeksi?

      Tiedät kyllä mistä.
      Ikävä
      63
      465
    13. Tunnistan mun rakkaan

      Kirjoituksen heti kun se on täällä. Mä vaan tiedän sen ja tunnen 🤗
      Ikävä
      69
      455
    14. Miksi vihainen

      Miksi olet vihainen mulle?
      Ikävä
      41
      432
    15. Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu

      Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i
      Maajussille morsian
      0
      432
    16. Näyttää siltä ettet edes sinä.

      Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa
      Ikävä
      30
      424
    17. Tyrkytät ittees liian

      tasokkaille :)
      Ikävä
      45
      423
    18. Miten oletkin noin

      osaamaton kaikin tavoin :)
      Ikävä
      35
      418
    19. Hei, alettaisko oleen yhdessä?

      Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys
      Sinkut
      74
      416
    20. Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi

      Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks
      Ikävä
      59
      405
    Aihe