Kannattiko eilen?

Niin tätä nyt olen aamukahvilla kysellyt itseltäni. Samalla tein päätöksen jälleen kerran, ettei koskaan enään. Helppoa kuin savukkeen polttamisen lopettaminen.

Mutta se minusta. Miten muilla sinkuilla vappu sujui? Saiko viinamies yökerhosta naista? Ja tärkeintä, miten Allulla sujuu? Ihan uteliaisuudesta vielä lopuksi. Onko täällä sinkkunaisia, tämän pitkän naisen lisäksi?

11

177

Äänestä

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ehkä kannattaisi käyttää alkohoholia ollenkaan olisi aina virkeämpänä aamulla.

      • Etanolin viihdekäyttö sallittakoon kurjuuden keskellä. Tämä mielipide ei sitten liity hallitukseen tahi covidiin. Sinimustat ääliöt voivat siis pitää turpansa kiinni.

        Koko keskustelualustan ovat pilanneet. Ja kettukarkille tiedoksi, että toivomasi haukkuminen/mollaaminen ei tule voimaan.


      • Anonyymi
        TJS2 kirjoitti:

        Etanolin viihdekäyttö sallittakoon kurjuuden keskellä. Tämä mielipide ei sitten liity hallitukseen tahi covidiin. Sinimustat ääliöt voivat siis pitää turpansa kiinni.

        Koko keskustelualustan ovat pilanneet. Ja kettukarkille tiedoksi, että toivomasi haukkuminen/mollaaminen ei tule voimaan.

        Sinähän täällä tuota persuvihaasi kylvät päivästä toiseen. Mielenterveyspalvelut ovat sinun paikkasi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinähän täällä tuota persuvihaasi kylvät päivästä toiseen. Mielenterveyspalvelut ovat sinun paikkasi.

        Voisitko ihan antaa nesimerkin? Persujen vihasta löytyy kyllä todisteita kyllä ihan oikeusasteita myöden, mutta toisinpäin...🤔🤔


    • Anonyymi

      Paljon virkeämpänä herää aamulla jos ei juo ollenkaan ja voi lähteä heti aamutuimaankaan vaikka pyöräilemään raikkaaseeen ilmaan :D

    • Anonyymi

      Onhan meitä sinkkunaisia 😁

      Just ajattelin, että taidan lähteä kävelylle, kun en parempaakaan keksi. Pyhisin on tympeää olla yksin.

    • Anonyymi

      Vietän superterveellistä vappua.
      Terveellistä ruokaa ja 22.30 nukkumaan ja nyt aamulla pirteänä kuntosalilla jo käynyt.

    • Klo 6:30 ylös ja aamukahvi. 7-8 höpöttelyä/suunnittelua. 10:30 ruokailu ja 16:30 kotiinlähtö.

      Mitä sitten? Eläkää hmiset eläkää.

    • Anonyymi

      Teippaaq itsesi sillä tavoin käsi käsi jalkaankin kiinni teipillä koska olisi terveellisdtä.

      Tyttöjen mielestä voisi olla aika huvittavaakin.

    • Anonyymi

      Rakkaille tyttösillelle voi tuolla sitten seuraavana aamuna paha olo ja masennus.

    • En ole vuosikausiin juonut niin paljon, että olis tuota kysymystä pitänyt itselle esittää..

      Eilen join kaks siideriä ja yhden lonkeron. Hitaasti nekin ja veden kera.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      51
      871
    2. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      92
      838
    3. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      716
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      3
      670
    5. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      1
      564
    6. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      56
      551
    7. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      184
      539
    8. Meinasin tukehtua juomaan :D

      ihan jäätävä maha sulla 🤣🤣🤣 m-n ihmekö kun oot sinkku
      Ikävä
      61
      533
    9. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      70
      533
    10. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      24
      496
    Aihe