Nää seuraavat ansaitsisi huomiota telkkarissa

Anonyymi

Eli viittaan johonki pääkanaavaan kolmoskanava, ykkönen tai kakkoskanava joijen pitäs huomioida nämä seuraavat= 1.Riki Sorsa(vaikka on kuollut niin se ei tarkoita sitä etteikö hä'nestä voisi tehdä jonkun ohjelnman) 2.CMX 3.Pekka Pohjola 4.Honey t Bones(Aija Puurtisen johtama bändi) 5.Dave Lindholm 6.Jionna Tervomaa 7.Maija Vilkkumaa 8.Liisa Akimof 9.Liikkuvat lapset 10.Kumikameli 11.Noitalinna huraa 12.Aknestik 13.Kaija Saariaho 14.Helvi Leiviskä 15.Ida Moberg 16.Litku Klemetti 17.Juhani Aaltonen 18.Iiro Rantala 19.Laila Kinnunen 20.Ultra bra

Ohan se tietenki selvä asia ettei näitä kaikkia ainakaan lyhyessä ajassa voi tehä nistä juttua, ymmärrän kyllä, mutta tosta listasta voisi poimia "muutamia" "joitakin" ja kun vuosia mennään etiäpäin niin aina jonkun vuoro sitten loistaa.

5

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      lisään vielä nää seuraavat = 1.Erkki Melartin 2.Kalervo Tuukkanen 3.Lotta Wennäkoski 4.Lemonator 5.Wilma 6.Tuomari Nurmio 7.Carola 8.Lasse Mårtenson 9.Reino Helismaa 10.Absoluuttinen nollapiste&Tommi Liimatta 11.Kari Peitsamo 12.Kauko Röyhkä 13.Chisu 14.Leevi&Leavings 15.J.Karjalainen&Mustat lasit 16.Hurriganes 17.the Royals 18.Wigwam 19.Jukka Tolonen 20.Ma Numminen .... onhan niillä varmaan joku pitkä lista ja sitte niije pitää poimia ns rusinat pullasta.

    • Anonyymi

      Lisään vielä Pelle Miljoona, Kingston wall, Suburban, The Pansies, Smack, Dingo, Paleface, Marion Rung, Seija Simola, Anki ja Ratsia. On niitä muitaki, mutten enää luettele , tähän jää luetteleminen. Jään odottamaan josko telkkarikanavat tekis enemmä ohojelmia musanimistämme.

      • Anonyymi

        Kannattaisi kuunnella upeaa haitarinsoittoa. Nuori Aatu Möttönen kun vetäisee haitarillaan esim. Nuoruusmuistoja ym hienoja sävellyksiä, niitä on nautinto kuunnella.


    • Yle teemalla tulee välillä dokkareita eri artisteista, myös suomalaisista. Esim. siellä oli dokkari Ismo Alangosta (en itse kyllä ole sitä kattonut, näin vain Yle Areenasta yhtenä päivänä, että sellainen on) ja J. Karjalaisestakin jotain. Kyllä näitä tehdään aina välillä tai näytetään vanhoja pätkiä. Ja itsehän voi etsiä vaikka Tubesta jotain vanhoja haastattelupätkiä, joissa haastellaan jotain artistia tai katsoa livevesioita jonkun artistin kappaleista. No problem.

    • Ja Dannystakin taisi olla dokkari, taisin nähä senkin Yle Areenassa, kun kävin yhtenä päivänä katsomassa onko mitään mielenkiintoista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      42
      7362
    2. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      53
      3662
    3. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      46
      3544
    4. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      62
      3288
    5. 51
      2974
    6. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      51
      2812
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      34
      2799
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      30
      2464
    9. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      185
      1820
    10. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      47
      1541
    Aihe